В ОДА пропонують збудувати євроколію до Варшави.

У Львівській облдержадміністрації пропонують збудувати залізницю за євростандартом колії, що забезпечить пасажирське сполучення за маршрутом Київ – Львів – Варшава. Таку перспективу обговорили голова Львівської ОДА Олег Синютка та виконувач обов'язків голови правління Укрзалізниці Олександр Завгородній, повідомили в прес-службі ЛОДА.

 

«Ми хочемо, щоб з Варшави до Львова пролягала "вузькоколійка". А вже з нашого обласного центру, після пересадки, можна було б швидко дістатися до Києва. Якщо цей проект вдасться реалізувати, завантаженість потоку на залізниці істотно збільшиться», – сказав Олег Синютка.

 

Окрім того, рухомий склад Львівської залізниці можуть поповнити чотирма новими пасажирськими поїздами зразка електропоїзда Львів – Івано-Франківськ – Чернівці.

 

Також на зустрічі обговорили будівництво нового вокзалу в Сянках Турківського району, що є центром розвитку паралімпійського спорту в Україні.

 

Найпоширеніша в Європі ширина колії – 1 435 мм. В Україні переважно використовується стандарт 1 520 мм, а колія європейської ширини є на кількох дільницях у Закарпатській та Львівській областях, а також на деяких прикордонних станціях.

18.03.2016