Сьогодні, 10 грудня, в Івано-Франківську презентували напрацювання «Укргідроенерго» зі спорудження на територіях Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей шести гідроелектростанцій, зокрема п’яти руслових низьконапірних та однієї дериваційної, передає Курс.

 

Представники «Укргідроенерго» запевнили, що пріоритетом при спорудженні станцій стане мінімізація шкоди навколишньому середовищу.

 

Позитивні моменти, на думку розробників проекту, також у тому, що будуть залучатися інвестиції, створюватимуться нові робочі місця. Ще вони прогнозують зменшення збитків від паводків, покращення умов водопостачання, рибного господарства, рекреації та підвищення цінності прилеглих земель.

 

Для детального вивчення питання заступник голови Івано-Франківської ОДА Володимир Кушнір запропонував створити, куди, окрім науковців та фахівців різних напрямків, увійдуть і представники громад, на території яких споруджуватимуться ГЕС.

 

За словами Володимира Кушніра, необхідно з’ясувати, як будівництво ГЕС позначиться не лише на екології, але й на розвиткові туризму в області.

 

Як повідомляв Z, нардеп з Івано-Франківщини Юрій Соловей готує законопроект про заборону міні-ГЕС в Карпатах.

10.12.2015