ВР ухвалила реформаторський закон про державну службу.

Верховна Рада ухвалила новий закон "Про державну службу", котрий розроблявся за участі громадського сектору та реформаторських ініціатив.

 

"За" проголосував 261 народний депутат, повідомляє Тиждень.ua.

 

Новий закон передбачає розмежування "політичних" та "адміністративних" посад у державних відомствах. "Необхідність прийняття проекту Закону обумовлена також принциповими новаціями, якими є: розмежування політичних та адміністративних посад, врегулювання статусу державного службовця, конкурсних процедур добору на державну службу, в тому числі на посади вищого корпусу державної служби, гарантування рівного доступу до державної служби, поєднання системи винагород з оцінкою роботи, надання пріоритету кар’єрній службі, посилення персональної відповідальності за виконання обов’язків, створення умов прозорої діяльності державних органів та гідної оплати праці державних службовців на основі обґрунтованої моделі з мінімальним впливом суб’єктивізму та проходження служби виключно на основі особистих якостей та досягнень (заслуг)", – ідеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

"Ми зберегли баланс незалежності державної служби та відсутності впливу політики на державну службу. Комітет грунтовно опрацював сферу дії закону, розділення політичних посад державної служби, посади і функції органів із обслуговуванню та патронатної служби", – заявила член парламентського комітету з питань державного будівництва Альона Шкрум (ВО "Батьківщина"), котра захищала проект на трибуні.

 

"Посада секретаря в міністерствах – це буде державний службовець вищої категорії, що здійснюватиме управління кадрами в управлінні міністерства", – цитує депутата Шкрум аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Закон також передбачає скорочення кількості держслужбовців, а також зростання зарплати для тих, котрі пройдуть відбір. Держслужбовець найнижчого рангу з 2017 року отримуватиме щонайменше 1,25 розміру мінімальної заробітної платні, й надалі його "оклад" зростатиме, досягнувши у липні 2018 року 1,75 мінімальної з.п.

 

Окрім того, законом передбачено проведення конкурсів на посади у держорганах. До складу конкурсних комісій можуть залучатися представники громадських об’єднань.

 

Закон набере чинності 1 травня 2016 року.

 

10.12.2015