Відомий активіст судиться з МВС через російську мову Авакова.

Львів'янину Святославу Літинському вже вдалося отримати паспорт оформлений лише українською мовою. Тепер він хоче, аби МВС у своїх офіційних джерелах інформації перекладало виступи Авакова українською мовою.

 

Як повідомив у своєму Facebook-профілі відомий громадський активіст Святослав Літинський, 3 вересня у Львівському окружному адміністративному суді відбудеться судовий розгляд справи за його позовом проти Міністерства внутрішніх справ. Літинський вважає, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і його міністерство порушують українське мовне законодавство, оскільки виступи Авакова, розміщені на офіційному YouTube-каналі міністерства не перекладають з російської на українську.

 

Як розповів Літинський у коментарі інтернет-виданню ZAXID.NET, у міністерстві йому відмовили в автентичному перекладі виступу Авакова на українську мову. "Подивився в інтернеті на офіційному YouTube-каналі МВС виступ Арсена Авакова. Наскільки я зрозумів з опису, він щось говорив про нову поліцію. Мене це питання цікавить, я є представником громадськості в комісії при прийманні в нову поліцію, але мені нічого не було зрозуміло", – пояснив активіст.

 

Як випливає з даних, розміщених у Єдиному державному реєстрі судових рішень, Літинський вимагає від суду визнати протиправною відмову міністерства у наданні автентичного перекладу державною мовою відеозаписів виступів Арсена Авакова, розміщених на офіційному YouTube-каналі міністерства 26 червня та 4 липня цього року, і зобов'язати міністерство надати автентичний переклад українською мовою обох виступів. Позовну заяву Літинського зареєстрували 13 серпня.

 

Нагадаємо, що 7 серпня цього року Святослав Літинський став першим громадянином України, що отримав паспорт, оформлений лише українською мовою. У паспорті немає записів російською, хоча бланк паспорта ще старий, двомовний.

 

01.09.2015