Алкоголь рятує від шлункових інфекцій

Алкоголь – найнебезпечніша речовина. 2012 р. 3,3 млн. людей померли внаслідок споживання алкоголю – пива, вина, горілки. Біологічно активні речовини – спричиняють більше смертей, ніж СНІД й туберкульоз разом узяті, повідомляють у ВООЗ. Однак ученим вдалося на практиці довести й позитивну дію алкогольних напоїв: вони захищають від харчового отруєння й деяких бактерій.
 

 

 

 

У травні 2000 року 120 людей відвідали гостину в іспанському місті Кастельйон. Для більше половини вечірка закінчилася отруєнням, адже вони інфікувалися сальмонелою, яку потім знайшли в майонезі, що був у картопляному салаті й сандвічах з тунцем.

 

Для Жуана Беллідо-Бласко (Juan Bellido-Blasco) з Центру соціальної медицина  в Кастельйоні випадок став хорошим шансом  перевірити гіпотезу, яку висловлювали в різних колах: алкоголь рятує організм він подібних інфекцій. Він з колегами опитав 120  гостей й дослідив їхні аналізи.

 

Результати підтвердили припущення: з-поміж гостей, що не пили алкоголю, інфікувалися 95 %. 78 % тих, що випили до 40 мл (це приблизно 3 келихи вина), отруїлися. Серед тих, що випили більше, хворих виявилося значно менше: половину з них бактерія не зачепила.

 

Результати дослідження науковці опублікували в журналі Epidemiology. 1994 р. у цьому ж журналі американські вчені з Центру контролю захворювань зробили подібне повідомлення. Тоді йшлося про масове отруєння сирими устрицями. У 90-их рр. ХХ ст. дійшли висновку, що напій мусить містити принаймні 10 % алкоголю, щоби справляти позитивний ефект. Тобто горілка та вино – годяться, пиво ж – ні.

 

Іспанські науковці не радять споживати алкоголь, але вони підтверджують практику, яка мала місце вже в часи епідемії холери у XIX ст.: алкоголь вбиває бактерію холери, а також бореться зі шлунковою інфекцією Helicobacter pylori. Тобто, не позбавлений здорового глузду той, хто міцним напоєм намагається запобігти харчовому отруєнню.

 

Незважаючи на позитивну дію, зловживати алкоголем – не можна. Адже кожні 10 секунд у світі через алкоголь помирає одна людина. 2012 р. внаслідок споживання алкоголю – пива, вина, горілки – померли 3,3 млн людей. Це – один з найбільших ризиків для здоров’я.
 

Біологічно активні речовини – смертельніші, ніж СНІД й туберкульоз разом узяті, повідомляють автори світового Звіту про вплив алкоголю на здоров’я 2014. Всесвітня організація охорони здоров’я зібрала інформацію зі всіх 194 держав-членів ООН. Вона констатувала: 5, 9 % всіх смертельних випадків – є прямим наслідком споживання алкоголю або злочинів чи автокатастроф, які відбулися у зв’язку з поведінкою п’яних людей. 2012 р. вірус імунодефіциту став причиною 2, 8 % смертей, туберкульоз – 1,7 %.

 

ВООЗ наголошує: у тих, хто регулярно вживає пиво, вино й горілку не лише зростає ризик захворіти на рак й цироз печінки, йдеться про 200 можливих болячок, спричинених алкоголем. При цьому більше третини населення Землі – п’є (38,3 %). В середньому кожен споживає 17 літрів алкоголю впродовж року. 5, 1 % всього тягаря хвороби й фізичних вад зумовлені вживанням алкоголю. Навіть у молодих людей пиво, вино й горілка можуть викликати тяжкі фізичні дефекти аж до смерті: 25 % всіх смертельних випадків у віці 20-39 років пов’язані з алкоголем. Загалом зловживають алкоголем більше чоловіки, ніж жінки. 2012 р. у 7, 6 % чоловічих смертей й 4 % жіночих був залучений алкоголь.

 

 

Зреферувала Соломія КРИВЕНКО

Джерело: http://www.zeit.de.

10.01.2015