Рік здвигів

На 23-му році свого існування Україна почала доростати. Процес йшов і йде через кров, подвиги і таке, чого ми ще ніколи не переживали. Оглядаємо головні українські події року, що минув.

 

Диктаторство року

 

Тодішня опозиція називала ухвалені 16 січня закони різними негарними словами. Але парламентські соратники Віктора Януковича зібралися, помахали руками, дійшли висновку, що в Україні квітне екстремізм і «більше трьох не збиратися», а кортеж з п'яти машин (весільний чи ритуальний теж) — злочин. Називалися ці документи «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі», «Про внесення змін до Реґламенту Верховної Ради України» і «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження».

 

На Майдані вже й без того було зимно, а після ініціативи «реґіоналів» градус там почав зашкалювати. Янукович підписав «диктаторські закони» наступного дня і цим поставив автограф під своєю політичною смертю.

 

Дуже скоро ці посмішки зникнуть разом з їх власниками

 

Злочин року

 

До 18 лютого на Майдані вже були жертви, протестувальників поливали з брандспойтів і неакуратно кидали в автозаки. А потім почалося страшне — тисячі озброєних міліціянтів проти майданівців з дерев'яними щитами і прицільні постріли снайперів. Скільки точно людей загинуло в лютневі дні на Майдані — досі невідомо, для історії вони залишаться Небесною сотнею.

 

Україна тепер має новітній страшний фольклор

 

Згуба року

 

Коли крові стало, як на повноцінній війні, Віктор Янукович вирішив, що не царська це справа щось з'ясовувати з повсталими. Останній його офіційний вихід на люди був під час підписання угоди про вреґулювання ситуації з тими, хто себе назвав лідерами опозиції. Віктор Федорович підписав і зник. Скільки при тому він і його найближчі вивезли з України матеріальних цінностей, й досі невідомо. Потім відставний президент вигулькнув в російському Ростові-на-Дону, давши пару прес-конференцій, на яких ламав ручки і обзивав тих, від кого йому довелося зникати, бунтівниками. Тимчасом леґендарне помешкання Януковича в Межигір'ї обживали зовсім нові люди.

 

Де ВФЯ перебуває тепер — широкому загалові достеменно не відомо

 

Нендза року

 

Колись під час зустрічі з Юлією Тимошенко президент Росії Володимир Путін, демонструючи знання кримінального жаргону, обізвав Віктора Ющенка «мазурік, которий самольот украл». Збігли роки, і «мазуріком» (дрібний злодюжка) став сам Путін, який заслав своїх «ввічливих зелених чоловічків» на півострів Крим й анексував його в найкращих традиціях диктаторів.

 

Влада в Києві поводилася аж надто чемно щодо росіян. Можливо, в.о. президента Турчинов боявся, що апетити сусідів перекинуться на континентальну Україну.

 

Рейдерське захоплення Криму відбулося так само, як колись німці відривали Судети у чехів

 

Одеса року

 

Що насправді сталося 2 травня в «перлині біля моря», досі не встановлено. Правоохоронці кажуть, що то провокація, але не називають її організаторів. Достеменно не відомо, скільки внаслідок протистояння українських і антиукраїнських сил людей згоріло в місцевому Будинку профспілок, але ніяк не менше півсотні.

 

Потім протягом року в Одесі перманентно щось вибухало, але смертей не було. Затриманих зловмисників не було також

 

Президент року

 

Петро Порошенко зробив спурт, який Україна не бачила від 1991 року, і став президентом вже в першому турі виборів. Новий ґарант Конституції виглядав дуже презентабельно під час кампанії, вчасно поділився з лідером партії УДАР Віталієм Кличком Києвом й отримав обезкримлену Україну з розваленим бюджетом і сепаратистами на сході.

 

ПОП пообіцяв привести Україну в Європу

 

АТО року

 

Трохи місцевих вар'ятів з допомогою російських військових спеціалістів почали бавитися в народні республіки і таки заснували їх в Донецьку та Луганську. Виявилося, що й армії у нас не було, і правоохоронних сил, бо до глибокої осені деякі українські вояки пересувалися в капцях між блокпостами. Рятувати ситуацію взялися волонтери, і це в них вийшло краще, ніж у командування.

Терористи отримали з Росії важке озброєння, знічев'я збили малайзійський літак і досі тішаться, що їх іноді навіть називають ополченцями.

 

Війну делікатно назвали Антитерористичною операцією

 

Олігархи року

 

Рінат Ахметов забив за собою місце найбагатшого громадянина України і, як нормальна людина, тішився з того. Потім стався 2014 рік, і господар Донбасу перелякався своїх земляків, які разом з росіянами почали гібридну війну. Ахметов міцно засів у Києві, на малу батьківщину часом ганяє фури з гуманітарною допомогою. Ігор Коломойський став головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації і першим номером в списку жидобандерівців. На підвідомчій території власник групи «Приват» тримає дисципліну.

 

А колись були ледь не друзями в цеху олігархів

 

Фанати року

 

Колись вболівальники київського «Динамо» упослідили Віктора Януковича кричалкою «Спасибо жителям Донбасса за президента пи..раса». Тепер перепало Володимиру Путіну, який дуже дбає про свій імідж всесильного царя Русі. Словосполучення Путін-х..йло сьогодні відоме у всьому світі, і ВВП може скільки хоче роздувати щоки і трусити кулаками, бо х..йло він і в Кремлі х..йло.

 

Проти такої народної творчості зброї нема. Клацніть на карту)

 

Парламент року

 

В жовтні відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. Мінімально обігнав Блок Петра Порошенка «Народний фронт» Арсенія Яценюка, але президент з прем'єром задекларували свою політичну дружбу, і тому в парламенті з'явилась потужна більшість, куди ввійшли вже згадані структури від перших осіб країни і «Самопоміч» львівського міського голови Андрія Садового з «Батьківщиною» та Радикальною партією. Юлія Тимошенко провела у ВР номером першим свого списку військову льотчицю Надію Савченко, яку полонили росіяни і тримають у московській в'язниці. В законодавчому органі з'явилося багато людей в камуфляжі, громадських діячів і журналістів. Партія реґіонів припинила своє існування в парламенті, але її вчорашні члени пройшли туди під назвою «Опозиційний блок». Масні писки комуністів і неадекватна поведінка «Свободи» перестали подобатися електорату, тож ВР втратила трохи своєї марґінальності.

 

В окупованому Криму і на територіях, звідки викурюють терористів, вибори не відбулися

 

05.01.2015