Путінський режим відлічує свої останні дні? Не виключено, якщо все піде за оптимістичним (не для Кремля, а для світової спільноти) сценарієм , спрогнозованим німецькими розвідниками. У монолітних, на перший погляд, лавах російського керівництва, ймовірно, зріє заколот.
І заколот цей можуть влаштувати ті, хто фактично привів чинного президента Володимира Путіна на владний олімп – російські олігархи. Принаймні співробітники Федеральної розвідувальної служби Німеччини (Bundesnachrichtendienst – BND) виявили ознаки того, що у вищому керівництві Росії розпалюється поважна боротьба між прихильниками жорсткого політичного курсу і бізнес-елітою.
Інформацію про це подає на своїх шпальтах авторитетний німецький часопис Spiegel. Донедавна всі були переконані, що вся владна вертикаль у Росії – міцна як ніколи. Жодні шторми ї не загрожують, міжнародні санкції для неї – комарині укуси.
Тому стаття в німецькому часописі, спричинила ефект вибуху інформаційної бомби. Варто теж зазначити, що ціле число тижневика Spiegel виглядало доволі антиросійським, попри те, що часопис завжди послуговувався славою ліберального видання. На його шпальтах доволі часто можна було знайти статті проросійської спрямованості, навіть у гарячі часи російсько-українського протистояння.
У понеділок же Spiegel вийшов з фотографіями жертв авіакатастрофи MH17 на обкладинці й написом «Зупиніть Путіна негайно!» (Stoppt Putin jetzt!)
У статті у часопису під назвою «BND бачить розкол у владному блоці Путіна» (BND sieht Brüche im Machtblock Putins) наводяться слова керівника Федеральної розвідувальної служби Німеччини Ґергарда Шиндлера про ймовірність розколу у російській владній архітектурі. Першого разу Шиндлер про це повідомив на засіданні зовнішньополітичного комітету Бундестагу. Другого – у відомстві федеральної канцлерки Анґели Меркель під час щотижневої доповіді спецслужб про ситуацію у світі.
Отже, згідно з даними німецької розвідки, які вже різними правдами й неправдами стали надбанням громадськості, цілком імовірно, що деякі російські олігархи, занепокоєні санкціями Сполучених Штатів і Європейської Унії, незабаром докладатимуть усіх зусиль, щоб «пригальмувати» президента Путіна.
Справа в тому, що, хоч Захід так поки що й не наважився запровадити санкції проти певних секторів російської промисловості, але він рішуче вдався до штрафних заходів проти тих російських олігархів, котрі вважаються опорою путінського режиму.
Причому саме такий спрямований тиск Європейська Унія має намір здійснювати й надалі. Щойно в п’ятницю, 26 липня віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель, котрий, окрім всього, є лідером Соціал-демократичної партії Німеччини, закликав Брюссель «передовсім завдати спрямованого удару по російських олігархах», заморозивши їхні рахунки та анулювавши візи.
Його ініціативу підтримав не лише партійний колега – міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, але й коаліційні партнери з Християнсько-демократичної спілки. Зокрема міністр фінансів Вольфґанґ Шойбле, заявив, що в питанні посилення санкцій проти Росії економічні інтереси Німеччини мають другорядне значення, а «найвищим пріоритетом є забезпечення стабільності та миру».
І Брюссель не забарився. Вже в ніч на суботу Рада Європейської Унії оприлюднила на своєму сайті список з 15 осіб (головним чином пропутінських олігархів, котрі одночасно перебувають на високих державних посадах), що потрапили під адресні санкції. У «чорний список», зокрема, потрапили директор ФСБ Росії Олександр Бортніков, глава Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков,деякі члени Радбезу РФ, лідер Чечні Рамзан Кадиров тощо.
28.07.2014