Міфотворчі потуги

Для Західної України найцікавіші інформаційні викиди давали з-поза її меж. Вийшло ефектно, хоча й неефективно

 

Вдягніть кондотьєра в камуфляж «морського котика» і матимете міфічного українця

 

Крім резонансних захоплень обласних і районних адміністрацій революціонерами, створення Народних рад і заборони Партії регіонів і Компартії, на заході країни відбуваються менш помітні, розумні речі. Першими львів’яни заявили, що прийматимуть тих, хто постраждав у столичних боях, бо надто спраглі за справедливістю працівники силових органів дозволяли собі з легким серцем затримувати поранених, яких ушпиталили в київських лікарнях. Потім УДАР домовився з рівненськими лікарями, що і вони допоможуть.  

 

«Ми домовилися, що за потреби представники київського Євромайдану можуть отримати допомогу в стінах Рівненської міської лікарні. При цьому лікарі гарантують, що потерпілих не видаватимуть правоохоронним органам для проведення слідчих дій», – сказали місцеві соратники Кличка.

 

Тихо і розумно Івано-Франківська облрада проголосували за те, аби виділити 200 тисяч гривень на юридичний захист прикарпатців, які зараз затримані та знаходяться в київських райвідділках. Таких затриманих нарахували п’ятеро.

 

Тим часом про західних українців творили легенди в Києві і деінде. Виявляється ці західні українці зовсім не загадкові чугайстри і романтичні мавки, вони такі, що порівнювати їх можна лише з ландскнехтами часів Тридцятирічної війни і американськими «морськими котиками» з голлівудських кінофільмів. Управління зв’язків з громадськістю МВСУ оприлюднило своє бачення того, що відбувається у містах країни і видало: «Події останніх днів в Україні по захопленню адміністративних приміщень обласних, районних рад та державних адміністрацій свідчать про те, що акції проводяться радикально налаштованими громадянами, за участю опозиційних народних депутатів.

 

«Для здійснення цих заходів використовуються жителі західних регіонів країни. Зазначених громадян в обласні центри звозять організованими групами. Після проведення протиправних акцій, вони відразу переміщуються в інші міста та області. У Черкасах, більше 200 агресивно налаштованих осіб намагалися захопити приміщення місцевої облдержадміністрації. На жаль, такі протиправні дії підтримали ще майже 2000 громадян. Правоохоронці не піддаються на провокації і вдало протистоять нападкам. Такі дії бойовиків – екстремістів чітко простежуються при захопленні Черкаської, Полтавської та Вінницької областей».

 

Всім боятися – ідуть галичани, волиняки, буковинці і «прімкнувшиє». Як цим бойовикам-екстремістам вдається бути одночасно в Полтаві і Вінниці знають тільки в МВС. Але правоохоронці свою справу зробили – міф створено, а, як казав не найдурніший громадянин: «Чим більша брехня, тим легше в неї вірять».

 

Тим часом і на західному фронті є вигадники. Якесь польське видання «Kresy.pl» розповіло про інцидент, що стався на трасі Львів -Краковець, де українська молодь палила автомобільні покришки, перекривши дорогу.

 

 

Цитуємо джерело: «За даними місцевої влади, в діях брали участь 130-150 осіб, які, за їх словами, хотіли таким чином показати свою солідарність з протестуючими в Києві. В результаті їхніх дій, зокрема, стояли у пробці близько сотні вантажівок, що зібралися на кордоні. У пробці застряг польський рейсовий  автобус. Ним подорожувала українка Вероніка С. , яка виклала результати події на сайті соціальної мережі Facebook [орфографія оригіналу, переклад українською мовою] :

 

"Ми пройшли трохи більше години тому ... і просто жах , ми стали "пробка " (...) в декілька км вантажних і легкових автомобілів, у нас є година, то пішли з водієм, щоб попросити рейсовий  автобус (нас ) пропустити  ... поруч з табличкою Nowojaworowsk все дико палало…  дорога ... і не знаю, що ... може бути, 20 чоловік оточили автобус і почали бити ... сказали під’їхати, але, як це виявилося жодного наміру пустити далі не було, на початку наскочили на водія, який спокійно схилив голову і мовчав, слухаючи п'яні крики і прокльони (поляк, тому що ви і що ви думаєте, що це все, що можна ) ... Люди стали казати, що вони їдуть додому, що нічого вони їм не зробили , то ok " українці нехай вилазять , і ви можете їхати" , якомусь полякові вирвали телефон , бо він робив знимки, водій став пропонувати гроші, в  автобус  зайшло ще п'ять осіб з закритими обличчями і  погрожуючи почали кричати, що тут є "мирний протест" для чого сюди пхаєтеся мазури . потім хтось придумав кожному поляку (і взагалі будь-який) у дві сторони сказав (слава Україні - Слава героям ) ... якщо ви не хочете йти у вогнище, всі говорили, бо були перелякані і в сльозах ... водієві дали 10 секунд проїхати через вогонь ... через вогонь означало в вогонь ... ".»

 

Сюжет знову ж таки для середнього бойовика, але історія, яка трапилася в ніч з четверга на п’ятницю не мала жодного подальшого розголосу. А так хотілося б, щоб у розвитку сюжету з’явився Стівен Сігал, Міхаіл Порєчєнков а найкраще Богуслав Лінда. Знову ж зле, що міфи створюють про нас, а пасувало б і самим щось мудре вигадати.

 

 

28.01.2014