13:05 Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за фактом падіння військового літака Mirage-2000 на Волині. Аварія сталася ввечері 22 липня 2025 року на одному з аеродромів області під час виконання бойового польотного завдання. Попередньо встановлено, що після зльоту пілот повідомив керівнику польотів про критичну несправність електроніки. Літак упав на безлюдну територію та потонув у затопленій вирві серед болотистої місцевості. Завдяки професійним діям пілота вдалося уникнути жертв і руйнувань на землі.
13:00 Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко залишає свою посаду.
12:35 Закон про діяльність НАБУ і САП, прийнятий у вівторок Верховною Радою, викликає серйозну стурбованість щодо незалежності антикорупційних інституцій України, заявили в Міністерстві закордонних справ Швеції.
12:15 Президент України Володимир Зеленський провів нараду з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів:
"Домовились, що наступного тижня буде глибока робоча зустріч щодо плану загальних дій. А за два тижні має бути готовий спільний план – які кроки потрібні та будуть реалізовані, щоб зміцнити Україну та зняти наявні питання, дати більше справедливості й реально захистити інтереси українського суспільства.
У нас усіх спільний ворог – російські окупанти, і захист Української держави передбачає достатню силу правоохоронної та антикорупційної систем, а отже – реальне відчуття справедливості. Кримінальні провадження не мають тривати роками без законних вироків, а ті, хто працює проти України, не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання.
Всі ми чуємо, що каже суспільство. Бачимо, чого очікують люди від державних інституцій для забезпечення справедливості та ефективності кожної інституції.
Всі працюватимуть разом, на політичному рівні підтримаємо."
11:25 Через несприятливі погодні умови (гроза, сильні пориви вітру) на ранок повністю або частково були знеструмлені 122 населені пункти в семи областях, повідомили в Укренерго.
11:20 Споживання електроенергії знизилось, повідомили в Укренерго. Станом на 9:30, воно було на 4,9% нижчим, ніж в цей же час вчора. Причина таких змін – спадання спеки у частині регіонів. А також – сонячна погода у більшості областей (крім частини північних), що зумовлює високу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій.
Вчора добовий максимум споживання був зафіксований вдень. Він був на 2,8% вищим, ніж максимум попереднього дня – у понеділок. Це пояснюється спекотною погодою на всій території України.
11:10 Антикорупційні інституції України є життєво важливими для її шляху реформ, наголосив міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп:
"Їх обмеження стане значним кроком назад. Захист незалежності цих інституцій та подальший прогрес у сфері верховенства права залишаються ключовими для процесу вступу України до ЄС."
10:30 Організація економічного співробітництва та розвитку попередила Офіс президента України про те, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови.
09:55 Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації, яка сьогодні візьме участь в переговорному процесі з міжнародними партнерами України, а також із представниками Росії у турецькому Стамбулі. Делегацію очолив секретар РНБО Рустем Умєров, до складу переговорної групи увійшли:
Олександр Бевз - радник керівника Офісу президента;
Олександр Дьяков - заступник начальника штабу Командування Військово-Морських сил ЗСУ;
Сергій Кислиця - перший заступник міністра закордонних справ України;
Юрій Ковбаса - представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони;
Георгій Кузьмичов - офіцер протоколу Апарату забезпечення службової діяльності головнокомандувача ЗСУ;
Олег Луговський - перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки;
Євгеній Острянський - заступник начальника Генерального штабу ЗСУ;
Олександр Поклад - заступник голови Служби безпеки України;
Вадим Скібіцький - заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони;
Андрій Фомін - начальник відділу міжнародного права - заступник начальника управління міжнародного та операційного права Центрального юридичного управління Генерального штабу;
Олексій Шевченко - заступник начальника Генерального штабу ЗСУ;
Олександр Шеріхов - старший офіцер Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ;
Євген Шинкарьов - заступник начальника штабу командування Повітряних Сил ЗСУ.
09:50 Французький міністр закордонних справ Жан-Ноель Барро підтвердив, що Дональд Трамп поставив Путіну ультиматум щодо припинення вогню в Україні, що свідчить про вибір Трампом сторони підтримки України та готовність надати їй військову допомогу.
09:25 Вночі (з 20:00) росіяни атакували 71-м ударним БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Курськ, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ РФ, Чауда - ТОТ Криму.
Атаковано Дніпропетровщину, Сумщину, Харківщину та Черкащину.
За попередніми даними, станом на 09:00 протиповітряною обороною збито/подавлено 27 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, сході та в центрі країни. Крім того, 18 БпЛА – локаційно втрачені/подавлені РЕБ.
Зафіксовано влучання 26 БпЛА у 14 локаціях, падіння збитих (уламки) на 5 локаціях.
За минулі сім днів було збито 503 із 1039 запущених по Україні БПЛА, ще 375 локаційно втрачені (разом – 85%).
08:25 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:
Порівняно зі всією наявною у військах на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:
323,1% танків (з них 0,4% за минулий тиждень),
132,8% бойових броньованих машин (з них 0,2% за минулий тиждень),
997,1% артилерійських систем (з них 9,2% за минулий тиждень),
129,9% РСЗВ (з них 0,5% за минулий тиждень),
85,3% засобів ППО (з них 0,1% за минулий тиждень),
33,7% літаків (з них 0% за минулий тиждень),
38,0% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).
08:20 Інтенсивність російських ракетних та авіаційних ударів по позиціях наших військ та населених пунктах (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
08:15 Інтенсивність російських атак (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
08:10 Інтенсивність російських атак на різних напрямках (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
08:05 Підсумкова інформація Генерального штабу ЗСУ про минулу добу російського вторгнення:
Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 167 бойових зіткнень.
За уточненою інформацією, вчора противник завдав одного ракетного та 167 авіаційних ударів, застосував одну ракету та скинув 113 керованих авіаційних бомб. Крім цього, здійснив 5686 обстрілів, зокрема 39 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3579 дронів-камікадзе.
Агресор завдавав авіаударів, зокрема по районах населених пунктів Яструбине, Графське Сумської області; Краматорськ Донецької області; Кам’янське, Новоандріївка Запорізької області.
За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 13 районів зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, артилерійський засіб, пункт управління та два засоби РЕБ противника.
На Північно-Слобожанському і Курському напрямках українські захисники відбили 11 атак загарбницьких військ. Також ворог завдав 15 авіаційних ударів, застосувавши при цьому 28 керованих авіабомб, та здійснив 293 обстріли, три із яких – із реактивних систем залпового вогню.
На Південно-Слобожанському напрямку ворог один раз намагався прорвати оборонні рубежі наших захисників у районі Западного.
На Куп’янському напрямку вчора відбулося чотири ворожі атаки. Наші оборонці відбивали штурмові дії противника в районах Голубівки, Степової Новоселівки та Загризового.
На Лиманському напрямку ворог провів 21 атаку. Намагався вклинитися в нашу оборону у районах населених пунктів Греківка, Колодязі, Зелена Долина, Мирне, Ямполівка, Торське та в напрямку Серебрянки.
На Сіверському напрямку ворог здійснив чотири спроби йти вперед в районі Григорівки.
На Краматорському напрямку одне боєзіткнення відбулось поблизу Часового Яру.
На Торецькому напрямку ворог здійснив 13 атак в районах Диліївки, Торецька, Олександро-Калинового та Русиного Яру.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 74 штурмові дії агресора в районах населених пунктів Полтавка, Новоторецьке, Новоекономічне, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Новоукраїнка, Звірове, Удачне, Зелений Кут, Дачне та Олексіївка.
На Новопавлівському напрямку противник протягом минулого дня здійснив дев’ять атак поблизу населених пунктів Воскресенка, Ялта, Піддубне та Зелене Поле.
Минулої доби на Придніпровському напрямку ворог здійснив сім марних спроб атакувати позиції українських підрозділів.
На Оріхівському та Гуляйпільському напрямках бойових зіткнень не зафіксовано.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога у тилу.
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 970 осіб. Також українські воїни знешкодили три танки, дві бойові броньовані машини, 42 артилерійські системи, реактивну систему залпового вогню, 115 безпілотних літальних апаратів, 88 одиниць автомобільної техніки окупантів.
08:00 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:
• За повідомленнями, російські диверсійні та розвідувальні групи нещодавно просунулися в південну частину Покровська: російські війська продовжують реалізовувати свою оперативну мету щодо оточення міста.
• Українська та російська делегації зустрінуться 23 липня в Стамбулі для третього раунду двосторонніх переговорів, але представники Кремля вже відкидають і знецінюють майбутні переговори.
• Повідомлення про довгострокові плани Росії щодо переозброєння ще раз свідчать про те, що Кремль готується до можливого майбутнього конфлікту з НАТО.
• Російська влада нещодавно затримала віце-губернатора Брянської області Симоненка та колишнього віце-губернатора Бєлгородської області Зайнулліна, ймовірно, в рамках постійних зусиль Кремля зробити місцевих чиновників офірними цапами за великі провали в забезпеченні безпеки російських кордонів після вторгнення України в Курську область у серпні 2024 року.
• Російська влада взялася за Telegram-канал, який розкрив роль Росії у збитті літака Азербайджанських авіаліній наприкінці грудня 2024 року, в рамках ширшої кампанії з цензурування Telegram-каналів, які критикують Кремль.
• Нещодавно російські війська стратили цивільну особу в районі Лимана.
07:55 Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що не проти проведення масових акцій протесту в Україні, якщо при цьому не порушується законодавство.
07:50 Голова Служби безпеки України Василь Малюк вважає, що пов'язувати розслідування справ, в яких фігурують співробітники Національного антикорупційного бюро зі змінами в законодавство щодо діяльності САП та НАБУ є маніпуляцією.
07:40 Генеральний прокурор Руслан Кравченко пообіцяв не порушувати незалежність антикорупційних органів і запевнив, що справу Чернишова не забере в НАБУ:
"Я по новому закону можу забирати будь-яку справу і віддавати до органу. А деякі журналісти відомі повідомили, коли я ще не прийшов на посаду, що нового генерального призначили, щоб він забрав справу Чернишова. А я вам обіцяю в очі, що і після цих змін Чернишова я не заберу – як розслідувало НАБУ, так і буде",
07:35 Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що вирішувати внутрішні суперечності варто шляхом відкритого діалогу:
"Впевнений, що Україну врятують сильні військо та інституції. Ми повинні проявити мудрість і відповідальність".
07:30 У нічному зверненні президент України Володимир Зеленський заторкнув тему НАБУ і САП:
"Говорив із керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, Генеральним прокурором Русланом Кравченком, головою Служби безпеки України Василем Малюком – різні виклики. Ми все це обговорили.
Антикорупційна інфраструктура працюватиме. Тільки без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше.
Звісно, що НАБУ і САП будуть працювати. І важливо, що Генеральний прокурор налаштований на те, щоб в Україні реально забезпечувалася невідворотність покарання для тих, хто йде проти закону. І це те, що дійсно потрібно для України. Справи, які лежали, мають розслідуватись".
23.07.2025