15:40 Україна отримала від ЄС 3 млрд євро із заморожених російських активів, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За словами прем’єра, це перший транш коштів від Євросоюзу, які забезпечені доходами від російських заморожених активів. Кошти спрямують на пріоритетні видатки.
15:05 Уряд Японії ухвалив нові санкції проти Росії, пише AP. Зазначається, що до списку замороження активів додали 33 організації та 12 фізичних осіб, серед яких є громадянин Північної Кореї. Японія також заборонить експорт ще 335 товарів, зокрема таких, які допоможуть зміцнити промислову потужність Росії.
14:30 Трамп заявив, що ведуться підготовчі роботи для його зустрічі з Путіним. За словами обраного президента США, Путін "хоче зустрітися".
13:55 Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про запровадження санкцій проти посадовців Міжнародного кримінального суду, пише CNN. Документ передбачає заборону на операції з майном у США для осіб, пов’язаних із розслідуваннями МКС, блокування й анулювання їхніх віз. Ініціатива отримала широку підтримку серед республіканців і значної частини демократів після видання ордера на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
13:20 Номінований на посаду спеціального представника з питань України в майбутній президентській адміністрації Кіт Келлог переніс візит до Києва з юридичних, а не політичних причин, заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
13:00 Немає загрози зменшення або обмеження імпорту електроенергії з Європи в Україну у зв'язку із заявами прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо перекрити її постачання, пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Словацька енергомережа є частиною об'єднаної європейської мережі. Навіть якби вони технічно змогли закрити на ремонт на якийсь короткий період свої входи в Україну, то згідно з правилами об'єднаного ринку, обсяг електроенергії пропорційно перерозподіляється між країнами-постачальниками. Польща й інші наші сусіди заявили, що готові співпрацювати в разі потреби".
12:40 Станом на сьогодні заброньовано 900–950 тис. людей, – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді, зазначивши, що ця кількість є прийнятною, вона фіксована вже тривалий час і не впливає на процеси мобілізації, які потрібні Генеральному штабу й Міністерству оборони.
12:20 Зупинка транзиту нафти нафтопроводом "Дружба" буде порушенням Україною договору до Енергетичної хартії та Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль:
"Транзит нафти територією України здійснюється відповідно до положень договору до Енергетичної хартії та Угоди про асоціацію з ЄС щодо забезпечення свободи транзиту, а також відповідає умовам шостого пакета санкцій ЄС".
12:10 Відомство федерального канцлера Олафа Шольца блокує новий пакет допомоги (близько трьох мільярдів євро) на постачання зброї Україні, який голова МЗС Німеччини Анналена Бербок та міністр оборони Борис Пісторіус хочуть виділити до виборів у Бундестаг, пише Der Spiegel. Список зброї для України складали невдовзі після розпаду урядової коаліції ФРН у листопаді 2024 року. Він включав три батареї ППО Iris-T з ракетами до них, ракети Patriot, десять колісних гаубиць і артилерійські боєприпаси. Тоді в МЗС та в міноборони Німеччини пояснили необхідність додаткової допомоги тим, що потреби Києва не можна було передбачити за минулого планування. Зокрема мова про прискорення російського наступу та те, що після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США стало незрозуміло, чи продовжуватиме Вашингтон надавати військову підтримку Україні. Реалізація цього плану зупинилася на початку січня, бо відомство Шольца неофіційно дало зрозуміти, що не підтримує виділення Києву додаткових коштів. Видання зазначає, що причиною було вказано небажання ставити майбутній уряд ФРН перед фактом. У Шольца не бачать необхідності в термінових діях, оскільки вважає достатніми близько 4 млрд євро, передбачених попереднім бюджетом на 2025 рік на військову допомогу Україні. Там також нагадали про можливість використати наданий G7 кредит у розмірі 50 млрд доларів за рахунок надходжень від заморожених російських активів. Припускають, що Шольц не хоче оголошувати про подальші постачання зброї Україні в розпал виборчої кампанії, щоб не відштовхнути потенційних виборців СДПН.
11:20 Станом на 09:30 споживання електроенергії було на 2,7% вищим, ніж у цей же час попереднього дня, повідомили в "Укренерго". Причина зростання – похмура погода у більшості регіонів, що зумовлює нижчу ефективність роботи побутових СЕС. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері – на 1% нижчим, ніж максимальний рівень споживання попереднього дня.
11:05 Відновлено роботу всіх основних сервісів порталу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, повідомило Міністерство юстиції України.
10:45 Компанія Microsoft не скоротить підтримку України 2025 року й далі забезпечуватиме українські установи хмарними сервісами, повідомив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
10:35 Міністр оборони України Рустем Умєров за результатами зустрічі зі своїм нідерландським колегою Рубеном Брекельмансом на полях Контактної групи з оборони України повідомив про швидке надання Нідерландами допомоги Україні для посилення захисту українського неба.
10:15 Вночі (із 20:30) росіяни атакували 72 ударними БпЛА типу «Shahed» і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків Міллерово, Орел, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ РФ.
Станом на 09:00 підтверджено збиття 33 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Хмельницькій, Вінницькій та Херсонській областях. 34 ворожі безпілотники-імітатори локаційно втрачені (без негативних наслідків), один із них полетів у напрямку РФ.
Зафіксовано п’ять влучань (у підприємства та господарські будівлі) у прифронтовому районі на півночі Чернігівщини, поранено цивільну особу. На Київщині уражений БпЛА упав на багатоповерхівку, пошкоджено будівлю та два десятки автівок. Попередньо, обійшлося без жертв.
За минулі сім днів було збито 336 із 6586 запущених по Україні БПЛА, ще 244 локаційно втрачені (упали) чи покинули територію України (разом – 99%).
09:50 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:
Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:
284,8% танків (з них 1,8% за минулий тиждень),
116,7% бойових броньованих машин (з них 0,9% за минулий тиждень),
555,9% автомобільної техніки (з них 10,5% за минулий тиждень),
707,2% артилерійських систем (з них 6,8% за минулий тиждень),
113,5% РСЗВ (з них 0,3% за минулий тиждень),
73,1% засобів ППО (з них 0,6% за минулий тиждень),
29,6% літаків (з них 0% за минулий тиждень),
37,1% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).
09:45 У Черкаській області запроваджують пілотний підхід до оголошення повітряної тривоги, повідомив голова ОВА Ігор Табурець: під час атаки дронів повітряну тривогу будуть вмикати по районах – сигнал отримуватиме певний район Черкаської області, де фіксується ціль чи є потенційна загроза, зокрема від роботи засобів ППО; у разі ракетної небезпеки повітряну тривогу вмикатимуть без змін, по всій області одночасно.
09:40 Україна під час 25-го засідання зустрічі у форматі "Рамштайн" 9 січня представила воєнну стратегію на 2025 рік, що базується на чотирьох ключових пріоритетах, заявив міністр оборони Рустем Умєров:
• стабілізація лінії фронту,
• зміцнення обороноздатності України,
• посилення захисту неба та морських шляхів,
• асиметрична відповідь на спроби агресора досягти переваги через масштаб.
09:35 Під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 9 січня Україна досягнула домовленостей про додаткові пакети підтримки на 2 мільярди доларів, повідомив президент Володимир Зеленський.
09:30 Міністр оборони Рустем Умєров відзначив ключові досягнення 25-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн":
– Затвердження дорожніх карт розвитку українських Сил оборони до 2027 року, розроблених у рамках 8 Коаліцій спроможностей:
• авіація
• ППО
• морські спроможності
• артилерія
• бронетехніка
• ІТ
• дрони
• розмінування.
– Новий рівень співпраці: на додаток до закриття нагальних потреб війни будемо також працювати над побудовою довгострокових спроможностей нашої армії.
Результати від партнерів:
• США: новий пакет допомоги на суму $500 млн, до якого ввійдуть ракети для ППО, ракети класу «повітря-повітря» та обладнання для літаків F-16.
• Канада: допомога на 440 млн канадських доларів, включаючи 100 млн на закупівлю української зброї за «данською моделлю».
• Велика Британія: разом із союзниками по НАТО передасть Україні 30 000 нових безпілотників на суму £45 млн. У проєкті беруть участь Данія, Нідерланди, Латвія та Швеція.
• Норвегія: 700 млн норвезьких крон для закупівлі дронів у рамках багатонаціональної ініціативи.
• Німеччина: у 2025 році передасть 6 систем ППО IRIS-T та незабаром надасть 50 ракет-перехоплювачів до цих систем.
• Ісландія: профінансує виробництво української зброї в рамках «данської моделі» на суму 2 млн євро.
09:25 Україна отримала ще не всі 19 систем протиповітряної оборони, які необхідні, проте є досить серйозна кількість систем, які "прогарантували партнери", повідомив президент України Володимир Зеленський.
“Додаткові системи ППО будуть, ми маємо підтвердження, є підтримка. Скажу вам відверто, є ще не всі 19 систем, проте є досить серйозна кількість систем, які прогарантували партнери. Зараз працюватимемо, щоб системи швидше доїхали. Бо є дуже серйозні системи, про які ми постійно говоримо, і деякі з них проходять відновлення”.
09:20 Інтенсивність російських ракетних та авіаційних ударів по позиціях наших військ та населених пунктах (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
09:15 Інтенсивність російських атак (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
09:10 Підсумкова інформація Генерального штабу ЗСУ про минулу добу російського вторгнення:
Протягом минулої доби зафіксовано 161 бойове зіткнення.
Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару із застосуванням трьох ракет, а також 55 авіаударів, скинувши 76 КАБ. Крім цього, здійснив понад шість тисяч обстрілів, з них 200 – із реактивних систем залпового вогню, та задіяв для уражень 2408 дронів-камікадзе.
Агресор завдавав авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Олександрівка, Вовчанські Хутори, Садовод, Григорівка, Хатнє, Піщане, Курилівка, Борівська Андріївка, Зелений Гай, Верхньокам’янське, Майське, Дружба, Щербинівка, Сергіївка, Андріївка, Торецьк, Костянтинівка, Темирівка, Велика Новосілка, Херсон.
За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили шість районів зосередження особового складу та техніки, два засоби протиповітряної оборони, пункт управління, а також один пункт управління БпЛА російських загарбників.
На Харківському напрямку наші війська відбили дві атаки противника в районах Стариці та Вовчанська.
На Куп’янському напрямку минулої доби відбулося вісім атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік Западного, Кучерівки, Нової Кругляківки, Петропавлівки та Загризового.
На Лиманському напрямку ворог атакував 17 разів. Намагався просунутись уперед поблизу Зелений Гай, Борівська Андріївка, Копанки, Твердохлібове, Макіївка, Греківка та Іванівка.
На Сіверському напрямку ворог один раз атакував позиції наших захисників у районі населеного пункту Білогорівка.
На Краматорському напрямку зафіксовано сім боєзіткнень в районах населених пунктів Часів Яр та Ступочки.
На Торецькому напрямку ворог здійснив 12 атак неподалік Торецька, Білої Гори та Щербинівки.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 42 штурмові та наступальні дії агресора в районах населених пунктів Баранівка, Миролюбівка, Сухий Яр, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Звірове, Новий Труд, Покровськ, Котлине, Успенівка, Нововасилівка, Новоандріївка та Новоєлизаветівка.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 29 атак на позиції наших військ поблизу Срібного, Андріївки, Петропавлівки, Курахового та Дачного.
На Времівському напрямку противник здійснив 11 наступальних дій на позиції українських підрозділів у районах населених пунктів Янтарне, Времівка, Костянтинопіль та Розлив.
На Придніпровському напрямку російські загарбники, без успіху, тричі штурмували позиції наших підрозділів.
В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили 25 атак російських загарбників. Крім цього, ворог завдав 19 авіаційних ударів, із застосуванням 31 керованої бомби, а також здійснив 469 артилерійських обстрілів (в тому числі 19 - з РСЗВ) позицій наших військ та населених пунктів.
На Гуляйпільському та Оріхівському напрямках минулої доби противник штурмових дій не проводив.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник з території рф активно застосовує артилерію та авіацію по районах українських населених пунктів.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат в живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога у тилу.
Загалом минулої доби втрати російських загарбників становили 1830 осіб. Також українські воїни знешкодили 10 танків, 32 бойові броньовані машини, 24 артилерійські системи, три засоби протиповітряної оборони, 71 БпЛА оперативно-тактичного рівня, три крилаті ракети, 86 одиниць автомобільної та три одиниці спеціальної техніки окупантів.
09:05 Президент України Володимир Зеленський має намір обговорити з прем'єр-міністром Великобританії Кіром Стармером можливість надсилання військового контингенту в Україну:
“Ця ініціатива була започаткована Макроном. Британці дивляться на це позитивно, але я в деталях говоритиму з прем'єр-міністром про це на нашій зустрічі – вона відбудеться, він буде з візитом в Україні. Безперечно, одним контингентом деяких країн не обійдеться. Цього, я вважаю, замало. Але це може бути серйозною складовою майбутніх гарантій безпеки".
08:55 Станом на 06:00 в Чорному морі на бойовому чергуванні російські кораблі відсутні, повідомили у Військово-морських силах ЗСУ.
08:50 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:
• Західні партнери підтвердили свою підтримку України та відданість розвитку української оборонно-промислової бази на засіданні Української оборонної контактної групи на авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня. Західні партнери України оголосили про додаткові пакети військової допомоги на авіабазі Рамштайн.
• За повідомленнями, російські еліти та високопосадовці у сфері безпеки розчаровані зусиллями президента Росії Путіна вести повномасштабну війну в Україні напівзаходами і дедалі більше занепокоєні тим, коли він планує закінчити війну.
• Високопоставлені російські силовики, схоже, вважають, що Росії потрібно інтенсифікувати війну в Україні, а не шукати виходу з неї шляхом переговорів.
• Діагноз російської еліти щодо головної проблеми ведення війни є неточним, оскільки нездатність Росії відновити маневр на полі бою, а не брак живої сили, є основним фактором, що зумовлює відносно повільний темп російського просування вперед.
• Звіт "Медузи" вказує на те, що російська еліта силовиків – як і сам Путін – не зацікавлена в мирному врегулюванні війни шляхом переговорів у найближчому майбутньому.
• Російське опозиційне розслідувальне видання повідомило, що російська влада перетворила слідчий ізолятор в Таганрозі на центр тортур для українських військовополонених та ув'язнених українських цивільних осіб.
• ООН засудила нещодавнє збільшення кількості страт українських військовополонених у Росії.
• Вірменський уряд 9 січня схвалив законопроєкт, що розпочинає процес вступу Вірменії до ЄС.
• Російські війська нещодавно просунулися вперед поблизу Борової та Покровська, а також у Курській області.
• Українські війська нещодавно просунулися вперед біля Суджі.
• Російські офіційні особи продовжують вказувати на те, що Кремль має намір і надалі мілітаризувати російський уряд і російське суспільство в довгостроковій перспективі.
08:45 Інтенсивність російських атак на різних напрямках (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
06:45 Нічне зведення Генерального штабу ЗСУ:
10.01.2025Станом на 22:00 відбулося 144 бойові зіткнення, противник завдав 38 авіаційних ударів, скинувши при цьому 53 КАБ, 884 ударів дронами-камікадзе, здійснив 4627 обстрілів позицій наших військ.
На Харківському напрямку наші війська відбили дві атаки ворога в районах Стариці та Вовчанська. НАРами ворог атакував Вовчанські Хутори.
Агресор здійснив вісім атак на наші укріплення на Куп’янському напрямку поблизу Западного, Кучерівки, Нової Кругляківки, Петропавлівки та Загризового. Наші оборонці успішно відбили п’ять атак, ще три боєзіткнення продовжуються.
На Лиманському напрямку за день російські війська 17 разів штурмували позиції українських захисників в районах населених пунктів Зелений Гай, Борівська Андріївка, Копанки, Твердохлібове, Макіївка, Греківка та Іванівка. Два боєзіткнення досі триває. Зелений Гай противник атакував НАРами.
На Сіверському напрямку наші війська відбили одну атаку противника в районі населеного пункту Білогорівка. В той же час ворог скинув три КАБ на Верхньокам’янське.
На Краматорському напрямку ворог сім разів атакував поблизу Часового Яру та Ступочок, всі атаки вже відбито. Авіаудару керованими авіаційними бомбами зазнало Майське, НАРами ворог атакував неподалік Кліщіївки.
На Торецькому напрямку окупанти сьогодні 11 разів штурмували позиції наших захисників в районах населених пунктів Торецьк, Біла Гора та Щербинівка. Крім того на Костянтинівку та Торецьк було скинуто три КАБи, Дружба атакована НАРами.
На Покровському напрямку впродовж дня ворог здійснив 37 штурмових і наступальних дій. Найбільша активність російських окупантів зберігається в районах населених пунктів Баранівка, Миролюбівка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Звірове, Новий Труд, Покровськ, Котлине, Успенівка, Нововасилівка, Новоандріївка та Новоєлизаветівка. Сім боєзіткнень ще тривають.
За попередніми підрахунками, сьогодні наші воїни ліквідували 197 та поранили 205 окупантів на даному напрямку; знищили три танки, чотири БМП, два автомобілі, крім того, суттєво пошкодили одну ББМ, танк та три автомобілі загарбників.
Інтенсивно атакує противник і на Курахівському напрямку. На цей час доби нараховується вже 23 боєзіткнення. Атаки наші воїни відбивали поблизу Срібного, Андріївки, Петропавлівки, Курахового та Дачного. Наразі триває одне боєзіткнення.
На Времівському напрямку ворог 11 разів намагався прорватися поблизу населених пунктів Янтарне, Костянтинопіль та Розлив, одне боєзіткнення триває дотепер. Авіаударів КАБами зазнали Темирівка та Велика Новосілка.
На Гуляйпільському та Оріхівському напрямках ворог активних дій не проводив.
На Придніпровському напрямку ворог двічі без успіху намагався потіснити Сили оборони в районі островів Козацький та Забич. На Херсон ворог скинув чотири КАБи.
На Курському напрямку українські захисники відбивали 25 атак загарбників, одне боєзіткнення ще триває. Крім того ворог завдав 19 авіаударів, застосувавши 31 КАБ, здійснив 294 артилерійські обстріли, зокрема 11 – із реактивних систем залпового вогню.
На інших напрямках суттєвих змін в обстановці не відбулося.
Сьогодні відзначимо українських воїнів 25-ої окремої Січеславської повітряно-десантної бригади, 3-ої окремої штурмової бригади, 14-ої бригади оперативного призначення імені Івана Богуна НГУ, 31-ої окремої механізованої бригади, 406-ої окремої артилерійської бригади ім. генерала-хорунжого Олексія Алмазова, які стійко стримують навалу переважаючих сил противника.