520-й день війни Росії в Україні. Хроніка

21:36 Росіяни влучили у багатоповерхівку у Дніпрі. На місці працюють рятувальники та поліцейські, проводиться поквартирний обхід, повідомили у МВС.

 

 

20:54 Міжнародний олімпійський комітет надав автоматичну кваліфікацію на Олімпіаду-2024 українській фехтувальниці Ользі Харлан, котру напередодні дискваліфікували з чемпіонату світу через відмову потиснути руку росіянці. Президент МОК Томас Бах заявив, що комітет враховує "унікальну ситуацію" і йде на "унікальний виняток" ще й через те, що процес розгляду скарги на дискваліфікацію не компенсує кваліфікаційних балів, недоотриманих Ольгою. Бах висловив захоплення тим, як Харлан справляється "з цією надзвичайно складною ситуацію".

 

 

19:49 Національна аґенція з питань запобігання корупції прийшла до висновку, що колишній заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко використовував повноваження в особистих інтересах та порушив обмеження, встановлені законом "Про запобігання корупції". Зокрема, на посаді заступника керівника ОП Тимошенко просив ДПСУ надати дозвіл на виїзд за кордон своєму підлеглому, аби той оформив йому та синові візи. Також минулого року експосадовець тричі безоплатно проживав у готельному комплексі Emili Resort та отримував безкоштовні послуги з прокату авто Porsche Taycan на суму ₴122 тис.

 

 

19:14 "Події в Таганрозі - це ніщо інше, як абсолютно безграмотні дії операторів російських комплексів ППО", - заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

 

 

18:58 Вечірнє зведення Генштабу ЗСУ:

 

Протягом доби ворог завдав 10 авіаційних ударів та здійснив 19 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ і населених пунктах.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

Протягом доби відбулось 21 бойове зіткнення.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник завдав авіаційних ударів в районах Галаганівки і Леонівки Чернігівської області та Іскрисківщини і Волфиного Сумської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів. Зокрема це Івашки, Гур'їв Козачок, Уди, Стрілеча, Зелене та Охрімівка на Харківщині.

На Куп’янському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Дружелюбівки Харківської області. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Колодязне, Дворічна, Западне, Синьківка та Кислівка Харківської області.

На Лиманському напрямку ворог завдав авіаційного удару в районі Григорівки Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Невське, Білогорівка Луганської області та Торське, Верхньокам’янське, Спірне Донецької області.

На Бахмутському напрямку від ворожих артилерійських обстрілів постраждали понад 15 населених пунктів, серед них Міньківка, Богданівка, Часів Яр, Іванівське, Предтечине, Біла Гора Донецької області.

На Авдіївському напрямку ворог завдав авіаційного удару в районі Авдіївки. Артилерійських обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, зокрема Авдіївка, Первомайське та Карлівка на Донеччині.

На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі міста Мар’їнка. Противник здійснив обстріли понад 10 населених пунктів, серед них Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка, Побєда та Георгіївка Донецької області.

На Шахтарському напрямку окупанти обстріляли населені пункти Одрадне, Благодатне, Макарівка, Зелене Поле та Новодарівка Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Артилерійських обстрілів зазнали понад 25 населених пунктів, серед них Червоне, Гуляйполе, Чарівне, Новоандріївка та Степове Запорізької області; Золота Балка, Михайлівка, Козацьке, Тягинка, Іванівка та Садове Херсонської області. Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

На тлі успішних бойових дій Сил оборони України та через значні втрати загарбників у живій силі, в підрозділах російських окупаційних військ збільшилась кількість відмов від участі у бойових діях. Так, в районі населеного пункту Розівка Запорізької області, близько 60 російських військовослужбовців зі складу 247 десантно-штурмового полку 7 десантно-штурмової дивізії зс рф відмовились виконувати бойові завдання в районі села Старомайорське Донецької області. При цьому окупанти частково вивели з ладу власну автомобільну та бронетанкову техніку.

Авіація сил оборони за добу завдала 3 удари по районах зосередження особового складу противника, а підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 8 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 2 станції радіоелектронної боротьби, склад боєприпасів, а також склад пально-мастильних матеріалів ворога.

 

 

18:39 На території Куйбишевського нафтопереробного заводу у російському місті Самара пролунав вибух. За даними телеграм-каналу Baza, вибуховий пристрій був саморобним; його нібито заклав працівник заводу, і цей чоловік буцімто родом із українського Ізяслава.

 

 

18:14 У центрі російського міста Таганрог Ростовської області пролунав потужний вибух. Зі слів губернатора Василія Голубєва, епіцентр був біля художнього музею - зруйновано стіну, покрівлю музею, гаражі та господарські будівлі. Російська влада заявила про 15 постраждалих. Міноборони РФ повідомило, що місто зазнало атаки зенітної ракети комплексу ППО С-200, переобладнаної під ударний варіант. Росіяни визнали, що цивільну інфраструктуру пошкодили уламки після роботи ППО.

 

 

17:59 Суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання нардепу Юрієві Арістову, якого заскочили на відпочинку на Мальдівах. Йому інкримінують підробку документів.

 

 

17:37 Німецький концерн Rheinmetall планує відкрити в Україні ремонтний центр для техніки німецького виробництва, повідомляє Reuters. Генеральний директор компанії Армін Паппергер заявив, що українців уже готують для цієї роботи у Німеччині.

 

 

17:16 Кабінет Міністрів призначив виконувачем обов'язків міністра культури Ростислава Карандєєва. Він був першим заступником Олександра Ткаченка.

 

 

16:47 Президент України Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт №9437 зі змінами до державного бюджету, котрий, зокрема, передбачав виділення додаткових 573,9 мільйона гривень на добудову Національного музею Голодомору-геноциду.

 

 

16:25 Суд узяв під арешт без права на заставу керівника Рівненського обласного ТЦК за побиття підлеглого.

 

 

16:09 Російському генерал-лейтенантові Ніколаю Гостєву склали підозру через причетність до підготовки та здійснення повномасштабного вторгнення в Україну. Гостєв – командувач 4-ї армії військово-повітряних сил та протиповітряної оборони Південного військового округу Повітряно-космічних сил ЗС РФ. "На період з 24 лютого до кінця травня 2022-го року він командував підпорядкованими йому підрозділами російської авіації, які брали участь у захопленні частини території Донецької області. Саме за наказом Гостєва рашисти здійснювали масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі Маріуполя. Встановлено, що ворожі атаки призводили до загибелі мирних жителів міста, у тому числі дітей, а також до руйнування житлових будинків, лікарень тощо", – повідомили в СБУ.

 

 

15:31 Росіяни почали погрожувати цивільним суднам у Чорному морі. Державна прикордонна служба оприлюднила перехоплення розмови, коли агресор через відкритий канал зв'язку передає ультиматум судну, що проходило неподалік одного з морських портів України. "Я попереджаю вас про заборону руху до портів України. Також перевезення судном будь-якого вантажу до України вважається російською стороною потенційним транспортуванням військового вантажу. Країна, під прапором якої прямує судно, вважається втягнутою у конфлікт в Україні", – зачитали росіяни.

 

 

15:11 Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який змінює дати державних свят згідно з новоюліанським церковним календарем: святкування Різдва  на офіційному рівні переноситься на 25 грудня, День української державності – на 15 липня, День захисників і захисниць України – на 1 жовтня.

 

 

14:52 51% українців не готові йти на жодні компроміси з ворогом і готові продовжувати війну до перемоги, свідчать результати соціологічного опитування Міжнародного центру української перемоги (польовий етап виконано Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології у червні). 36% опитаних згодні на деякі поступки – але з застереженнями (поступки не стосуються відмови від частини територій, а також від вступу України в НАТО і ЄС). Ідею "миру за будь-яку ціну" підтримує 6% громадян України.

 

 

14:34 Росіяни все ж перевели 4-й енергоблок Запорізької АЕС у стан "гарячого зупину", заявив в.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков. З його слів, українські фахівці не мають стосунку до цих маніпуляцій. "Вони всі без винятку відмовилися виконувати протиправний наказ окупаційної адміністрації, і це зробив інший персонал – той, який «Росатом», фейкова ця організація", – сказав Коріков.

 

 

14:11 Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги. Як випливає зі списку на сайті німецького уряду, Україні надіслали 10 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206, 6 самохідних зеніток Gepard і 15 тисяч боєприпасів, 20 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun, 13 розвідувальних дронів Vector, вісім карет швидкої допомоги, понад дві з половиною тисячі димових артилерійських снарядів калібру 155 мм тощо.

 

 

13:53 Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Кривошеєв написав заяву про вихід із партії, протестуючи проти кадрової політики команди. 

 

 

13:42 Президент України Володимир Зеленський затвердив нині склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

НИЩУК Євген Миколайович — актор, голова Комітету

ЧИСТЯК Дмитро Олександрович — письменник, літературознавець, заступник голови Комітету (за згодою)

ВАСИЛЬЄВ Сергій Геннадійович — театральний критик (за згодою)

ВЕСЕЛОВСЬКА Ганна Іванівна — театрознавець (за згодою)

ГАЙДАЙ Ігор Миколайович — фотохудожник (за згодою)

ЖИРОВ Олексій Леонідович (Олекса МАНН) — художник (за згодою)

КАРП’ЯК Вадим Дмитрович — журналіст, телеведучий (за згодою)

КАШУБА-ВОЛЬВАЧ Олена Дмитрівна — мистецтвознавець (за згодою)

КОРНІЄНКО Валентина Іллівна — майстер народного мистецтва, мистецтвознавець (за згодою)

КУЗАН Василь Васильович — письменник, літературознавець (за згодою)

ЛЮБКА Андрій Степанович — письменник (за згодою)

МИХАЙЛЮТА Олег Ігорович (Фагот) — музикант (за згодою)

МУДРАК-КОВАЛІВ Олеся Вікторівна — письменниця (за згодою)

САХНО Іванна Анатоліївна — акторка (за згодою)

СИДОРЕНКО Віктор Дмитрович — художник (за згодою)

СІРЕНКО Володимир Федорович — диригент, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою)

ФРОЛЯК Богдана Олексіївна — композитор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою)

ХАЛПАХЧІ Андрій Якович — кінознавець (за згодою)

ШВАЧКА Анжеліна Олексіївна — оперна співачка, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою).

 

 

13:37 Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала провокацією прибуття в Батумі лайнера Astoria Grande з російського Сочі і солідаризувалася з громадянами, які вийшли на берег зустрічати російський корабель із протестом.

 

 

 

13:28 Президент України Володимир Зеленський підписав нині указ про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року:

КАЛИТКО Катерині Олександрівні, поетесі – за книгу поезій «Орден мовчальниць»;

КОМПАНІЧЕНКУ Тарасу Вікторовичу, БЕРЕЖНЮКУ Максиму Павловичу, ДАНИЛЕЙКУ Северину Володимировичу, КРИСЬКУ Ярославу Андрійовичу, ОХРІМЧУКУ Сергію Михайловичу, виконавцям гурту «Хорея Козацька» – за авдіоальбом «Пісні Української революції»;

НАЗАРЕНКУ Михайлу Йосиповичу, літературознавцеві – за книгу «Крім "Кобзаря". Антологія української літератури. 1792 – 1883» у двох частинах;

ПОРТНІКОВУ Віталію Едуардовичу, журналістові – за публіцистичні статті та виступи останніх років;

ЦІЛИК Ірині Андріївні, режисерці – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин».

 

 

 

13:08 В одеському Будинку профспілок пролунав вибух, загинула людина. Попередньо, причиною вибуху стало необережне поводження з гранатою.

 

 

12:45 Колишньому начальнику колонії в Оленівці та її інспектору повідомили про підозру через системні катування українських військовополонених. "Вони застосовували фізичне, психологічне та сексуальне насильство відносно не менш ніж 100 військовослужбовців ЗСУ. Метою цих дій було систематичне приниження та образи полонених за їх участь у стримуванні збройної агресії проти України", – повідомили у прокуратурі. За даними "Судового репортера", йдеться про начальника колонії Сергія Євсюкова й інспектора "відділу нагляду та безпеки" Кирила Шакурова.

 

 

12:27 Чисельність польського війська збільшать із 172 тисяч до 300 тисяч, заявив міністр оборони Маріуш Блащак. 

 

 

12:13 Верховна Рада проголосувала за законопроєкти, які звільняють від мита та ПДВ антидронові рушниці, тепловізійні монокуляри, які оснащені інфрачервоним детектором з вбудованою функцією камери, та бінокуляри з функцією далекоміра.

 

 

11:59 Політичний проєкт "Друґая Україна" Віктора Медведчука зареєструвався як громадська організація у Росії. Головою виконкому став колишній український журналіст Денис Жарких, а сам Медведчук є головою ради, повідомляє проєкт "Схеми" з посиланням на дані реєстру юридичних осіб РФ. Організація заявила про інтелектуальну власність на товарні знаки: "Настоящая Украина", "Голос другой Украины" та "Другая Украина".

 

 

11:46 В окупованому росіянами місті Шахтарськ у Донецькій області після вибухів загорілася нафтобаза.

 

 

11:34 Президент України Володимир Зеленський виступив у Києві з нагоди Дня української державності:

"Понад тисячолітня історія української державності свідчить про те, що потрібно перемагати й будувати таку сильну державу, щоб її потенціал і здатність себе захистити, щоб віра українців у себе, зброя і єдність усіх разом у державі гарантували збереження державності України.

Ми не віримо, що Росія не захоче повернутися з агресією навіть після того, як ми виженемо окупантів з усієї нашої землі. Але перемога України може й має бути такою, щоб будь-які спроби ворога повернутися не йшли далі хворої фантазії тих божевільних, які виношують такі плани".

 

 

11:09 Протягом минулої доби російські війська із різних видів озброєння (міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, тактична авіація) обстріляли 102 населені пункти на території 8 областей України, підтверджено ураження 89 об’єктів інфраструктури. За попередньою інформацією, є загиблі та поранені серед цивільного населення, кількість жертв уточнюється.

 

 

 

11:00 Через негоду на одній з гідроелектростанцій відключалась лінія електропередачі, через що навантаження на станцію знизилося з 210 МВт до нуля, а також відключалась лінія 330 кВ у Сумській області, повідомили в Міненерго.

Загалом без світла залишаються понад 140 тисяч абонентів у 420 населених пунктах у Дніпропетровській (66 тисяч у 165 населених пунктах), Вінницькій, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

Через обстріл без світла залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Поза тим, електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів.

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу становив 3534 МВт·год.

 

 

10:46 Берлінський OSINT-журналіст Майкл Круйкшенк опублікував знимку України з космосу, на якій можна чітко простежити лінію фронту:

"Дивовижно бачити, наскільки чітко визначена лінія фронту в Україні, навіть якщо дивитися з космосу на макрорівні.

Сірий колір висохлого Каховського водосховища змінюється зеленим шрамом незібраного врожаю на полях, де занадто небезпечно вести сільське господарство".

 

 

 

10:31 Щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:           

У Санкт-Петербурзі 27 липня 2023 року відбулася конференція Росія–Африка, в ній взяли участь 17 глав африканських держав – порівняно з 43 у попередній. Захід відбувся через десять днів після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи.

Чорноморська зернова ініціатива дозволила експортувати 30 мільйонів тонн українського зерна до Африки, забезпечуючи необхідним харчуванням такі країни, як Ефіопія, Кенія, Сомалі та Судан. Окрім прямого порушення поставок, російська блокада України також призводить до зростання цін на зерно.

Вплив війни в Україні майже напевно посилить продовольчу небезпеку в Африці щонайменше на наступні два роки.

 

 

10:00 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:

 

 

 

Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:

122,6% танків (з них 1,5% за минулий тиждень),

  47,1% бойових броньованих машин (з них 0,4% за минулий тиждень),

120,7% автомобільної техніки (з них 1,3% за минулий тиждень),

155,0% артилерійських систем (з них 4,7% за минулий тиждень),

  62,7% РСЗВ (з них 0,4% за минулий тиждень),

  32,6% засобів ППО (з них 0,7% за минулий тиждень),

  25,2% літаків (з них 0% за минулий тиждень),

  34,9% гелікоптерів (з них 0,1% за минулий тиждень).

 

 

 

09:45 Українські військові закріплюються на досягнутих рубежах після звільнення Старомайорського, повідомив речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов.

Росіяни здійснили безуспішні спроби відновити втрачене положення в районах Рівнополя та Макарівки Донецької області.

На Лиманському напрямку Сили оборони відбили наступ у районі села Надія.

На Бахмутському напрямку українські військові ведуть наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут.  Тривають важкі бої, ворог зазнає втрат, застосовує резерви.

 

 

09:30 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:

• 27 липня українські війська продовжували контрнаступальні операції принаймні на трьох ділянках фронту та досягли успіхів на деяких ділянках, хоча вони, схоже, не продовжували значних механізованих наступів на південь від Оріхова на заході Запорізької області. Президент України Володимир Зеленський 27 липня опублікував кадри, на яких видно, як українські війська звільнили Старомайорське (9 км на південь від Великої Новосілки) на заході Донецької області після запеклих боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 липня, свідчать про те, що українські сили також незначно просувалися на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та додатково просунулися на схід від Роботиного (10 км на південь від Оріхова). Директор Департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України Микола Уршалович 27 липня заявив, що українські війська досягли тактичних перемог на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російські джерела стверджували, що 27 липня українські війська продовжували штурм у меншому темпі та зі значно меншою кількістю живої сили поблизу Роботиного після того, як українські війська розпочали інтенсивний механізований фронтовий наступ, який прорвав російські оборонні позиції на північний схід від населеного пункту 26 липня.

• Американський посадовець висловив застереження щодо оцінки того, що посилення українських контрнаступальних операцій на заході Запорізької області 26 липня є частиною основних зусиль України, пом’якшуючи протилежні заяви. The Washington Post цитує невказаного офіційного представника США, який сказав, що українські операції на запорізькому напрямку можуть формувати операції для подальших контрнаступальних зусиль, але офіційні особи США не оцінюють, що ці операції є частиною основних зусиль України. CNN процитував двох офіційних осіб США, які заявили, що українці розгорнули «основну частину» своїх резервних сил на півдні України, щоб отримати вигоду від останніх успіхів. Міністр збройних сил у Міністерстві оборони Великої Британії Джеймс Гіппі заявив, що українські сили «відповідно обережні» та виправдовують поточні очікування.

• Президент Росії Путін використав російсько-африканський економічний і гуманітарний форум у Санкт-Петербурзі 27 липня, щоб продовжити зусилля представити Росію як більш привабливого союзника для африканських держав-партнерів, ніж колективний Захід.

• Фінансист "групи Ваґнера" Пріґожин також був присутній у Санкт-Петербурзі 27 липня і скористався можливістю неофіційно зустрітися з невідомою кількістю африканських лідерів, суґеруючи, що "група Ваґнера" має намір залишатися значним гравцем в Африці.

• Також Пріґожин використав тло російсько-африканського саміту, щоб позиціонувати "Ваґнер" як життєздатного антизахідного партнера для Нігеру після перевороту.

• Повідомляється, що Кремль розповсюдив російським державним ЗМІ інструкцію щодо оформлення річниці хрещення Русі 28 липня, ймовірно, в рамках продовження інформаційних операцій і пропагандистських наративів для просування російських військових цілей.

• Повідомляється, що останніми днями президент США Джо Байден наказав уряду США поділитися доказами воєнних злочинів Росії в Україні з Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі. Це вперше США поділиться доказами з МКС у рамках кримінального розслідування щодо країни, яка не є членом МКС.

• У ніч з 26 на 27 липня Росія завдала чергового удару по українській портовій інфраструктурі в Одеській області та тилових районах України.

• Російські війська 27 липня вели наступальні операції на лінії Куп’янськ–Сватове–Кремінна, у Бахмуті, на лінії Авдіївка–Донецьк і в районі межі Донецької та Запорізької області, але жодного підтвердженого просування не було.

• Українські війська 27 липня продовжили контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту та просунулися на південь від Бахмута, в районі межі Запорізької та Донецької областей і на заході Запорізької області.

• Держдума Росії 27 липня схвалила заходи, спрямовані на роз'яснення плутанини навколо нещодавно оновлених законів про військовозобов'язаних і резервістів.

• Російська влада дискримінує українських біженців у Бєлгородській області Росії.

 

 

09:01 Інтенсивність бойових зіткнень та російських ударів за даними зведень Генерального штабу ЗСУ:

 

 

 

 

08:45 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ:

 

Протягом минулої доби ворог завдав 3 ракетних та 29 авіаційних ударів, здійснив понад 70 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, руйнувань і пошкоджень зазнала портова інфраструктура на півдні України та житлові будинки.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається дуже високою.

Протягом минулої доби відбулось понад 30 бойових зіткнень.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 35 населених пунктів, зокрема це Нововасилівка, Стара Гута, Іскрисківщина, Волфине, Біловоди, Покровка Сумської області та Гур'їв Козачок, Уди, Бочкове, Мала Вовча, Бударки Харківської області.

На Куп’янському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Ізюмського Харківської області. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Фиголівка, Дворічна, Западне, Кислівка та Новоосинове Харківської області.

На Лиманському напрямку ворог вів безуспішні наступальні дії в районі Надії та завдав авіаційного удару біля Білогорівки Луганської області. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Невське, Білогорівка Луганської області та Спірне, Берестове, Торське, Верхньокам’янське Донецької області.

На Бахмутському напрямку наші захисники успішно відбили атаки противника в районах західніше та південніше Кліщіївки Донецької області. Ворог завдав авіаційних ударів в районах Курдюмівки, Білої Гори та Нью-Йорка Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Роздолівка, Міньківка, Предтечине, Торецьк, Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники успішно відбили атаки російських військ в районі Авдіївки. Артилерійських обстрілів зазнали понад 15 населених пунктів, зокрема Авдіївка, Ласточкине, Водяне, Первомайське та Карлівка Донецької області.

На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі міста Мар’їнка. Противник здійснив обстріли понад 10 населених пунктів, серед них Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка, Курахівка, Побєда та Новомихайлівка Донецької області.

На Шахтарському напрямку, під щільним вогнем авіації та артилерії, сили оборони звільнили населений пункт Старомайорське Донецької області.

В районах Рівнополя та Макарівки Донецької області противник здійснив невдалу спробу відновлення втраченого положення. Обстріляв населені пункти Парасковіївка, Новомихайлівка, Вугледар та Благодатне Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Завдав авіаційного удару в районі Новоберислава Херсонської області. Артилерійських обстрілів зазнали понад 15 населених пунктів, серед них Новодарівка, Гуляйполе, Чарівне, Білогір'я та Кам’янське Запорізької області; Нікополь Дніпропетровської області; Михайлівка, Зміївка, Одрадокам’янка, Львове, Токарівка, Антонівка та Розлив Херсонської області.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах.

Російські окупаційні війська продовжують кидати у бій щойно мобілізованих військовослужбовців без попередньої бойової підготовки. Так, у населеному пункті Рогове Луганської області, до тренувального табору одного з підрозділів російських окупаційних військ, з території рф прибуло близько 110 мобілізованих військовослужбовців. Коли їм було видано екіпірування та зброю, російське командування поінформувало новоприбулий особовий склад, що їх включать до складу штурмових підрозділів та вже найближчим часом відправлять до району виконання бойових завдань на лінії зіткнення.

Авіація сил оборони за добу завдала 7 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника, 1 – по зенітно-ракетних комплексах та 1 – по пункту управління ворога. Протягом минулої доби нашими захисниками було знищено 8 ударних БпЛА противника типу “Шахед-136” та 5 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 пункт управління, 1 район зосередження особового складу, 5 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 1 склад пально-мастильних матеріалів та 1 станцію радіоелектронної боротьби противника.

28.07.2023