21:31 Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому начальнику Одеського обласного територіального центру комплектування Євгену Борисову. Його підозрюють у незаконному збагаченні, нез’явленні на службу без поважних причин в умовах воєнного стану, ухилянні від військової служби. Місце перебування підозрюваного уточнюється.
20:14 Посол Росії у Польщі Сєрґєй Андрєєв поводився недипломатично під час виклику до польського МЗС, коли офіційна Варшава протестувала проти висловлювань Владіміра Путіна на тему "подарованих Сталіним" територій. Як повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, розмова була короткою. Росіянину вказали на те, що кордони між державами є непорушними, і Польща протестує проти ревізіоністських спроб. Андрєєв під час зустрічі був знервованим, поводився неприязно, а його поведінка не відповідала дипломатичному протоколу. Коники російського посла цілковито відповідали позиції, котру сповідує Росія. У МЗС Польщі зробили висновок, що РФ не має намірів досягати хоч якихось цілей дипломатичними методами.
18:31 Вечірнє зведення Генштабу ЗСУ:
Протягом доби російські окупанти завдали чергового удару по території України, застосувавши ударні дрони “Shahed”. В результаті успішної бойової роботи силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил усі 5 ударних БпЛА було знищено. Крім того, ворог завдав 4 ракетних та 36 авіаційних ударів, здійснив 23 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є постраждалі серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
Противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось близько 30 бойових зіткнень.
На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи ЗС білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.
На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність. Завдав авіаційного удару в районі Ветеринарного Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, зокрема це Тимоновичі Чернігівська область; Середина-Буда, Угроїди, Рясне Сумської області та Козача Лопань, Стрілеча, Тернова, Бударки Харківської області.
На Куп’янському напрямку наші воїни стійко тримають оборону. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Кам'янка, Новомлинськ, Дворічна, Западне, Куп’янськ та Кислівка Харківської області.
На Лиманському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районах Надії Луганської області та Торське, Григорівка Донецької області. Завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісу та Спірного Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Невське, Білогорівка Луганської області та Торське, Верхньокам’янське, Спірне, Роздолівка Донецької області.
На Бахмутському напрямку під щільним вогнем артилерії противника наші захисники успішно відбили атаки противника в районі Богданівки та Іванівського Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Васюківка, Маркове, Богданівка, Іванівське, Ступочки, Костянтинівка, Дружба та Нью-Йорк Донецької області.
На Авдіївському напрямку під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники успішно відбили атаки російських військ в районі Авдіївки. Противник завдав авіаційного удару в районі Сєверного Донецької області. У той же час, здійснив артилерійські обстріли понад 10 населених пунктів, зокрема це Авдіївка, Первомайське та Невельське.
На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районах Красногорівки та Мар’їнки Донецької області. В районі Красногорівки противник завдав авіаційного удару. Здійснив обстріли понад 10 населених пунктів, серед них Красногорівка, Максимільянівка, Георгіївка, Мар’їнка та Побєда Донецької області.
На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Новомихайлівки Донецької області. Завдав авіаційного удару біля Благодатного на Донеччині. Здійснив обстріли понад 10 населених пунктів, зокрема це Парасковіївка, Новомихайлівка, Вугледар та Благодатне Донецької області.
На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення у районі південніше Новодарівки Запорізької області. Завдав авіаційних ударів в районах Гуляйпільського, Малої Токмачки, Новоданилівки та П'ятихаток Запорізької області. Артилерійських обстрілів зазнали понад 25 населених пунктів, серед них Новодарівка, Гуляйполе, Гуляйпільське, Новоандріївка, Степове, Кам’янське Запорізької області; Нікополь Дніпропетровської області; Золота Балка, Дудчани, Берислав, Антонівка, Білозерка, Велетенське Херсонської області та місто Херсон. Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
В підрозділах російських окупаційних військ, які розміщені у тимчасово окупованій Горлівці Донецької області, відзначено наявність громадян Узбекистану. Вказані особи прибули до міста Маріуполь для проведення будівельних робіт. Після прибуття в них вилучили паспорти та мобілізували до складу окупаційних військ в якості добровольців.
Авіація сил оборони за добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Також, нашими захисниками було знищено 4 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 7 ворожих артилерійських засобів на вогневих позиціях.
17:09 Десантно-штурмові війська ЗСУ показали на озброєнні танк Challenger 2. На відео модель 1991 року, тобто це один із найсучасніших танків. "Враження чудові як на навчаннях, так і в дії", – зазначають десантники.
16:28 Російські пропагандисти повідомляють про загибель на фронті "військового кореспондента" Ростіслава Журавльова. Росіяни стверджують, начебто він потрапив під обстріл касетними боєприпасами. Український журналіст Денис Казанський уточнює: Журавльов із 2014 року був учасником аґресії проти України. "Журавльов приїхав до Донецька з Росії на самому початку березня 2014 року розпалювати війну. Разом із Павлом Губарєвим штурмував Донецьку ОДА. Потім, коли розпочалися бойові дії, вбивав та грабував мешканців Донбасу у складі однієї із озброєних банд "ЛНР". Добре його пам'ятаю. Це був один із перших "російських туристів", якого ідентифікували у Донецьку. Таких, як він, тоді надсилали із РФ до Луганська та Донецька, щоб розпочати на Донбасі заворушення та насильство, оскільки місцеві були не готові до кровопролиття і поводилися досить пасивно й обережно", –прокоментував Казанський.
15:56 Управління стратегічних комунікацій ЗСУ підтвердило знищення російського складу боєприпасів і нафтобази у селищі Октябрське в окупованому Криму.
15:10 Росіяни обстріляли з артилерії селище у Краснопільській громаді на Сумщині. Згідно з попередньою інформацією, одна людина загинула, четверо зазнали поранень. Загалом зафіксували 14 вибухів. Зазнали руйнувань будинки мирних мешканців та об'єкти цивільної інфраструктури.
14:44 Заступник міністра оборони Володимир Гаврилов запевняє, що воєнна ініціатива на всій лінії фронту належить Україні. "По всій лінії, що б там не говорили зараз, що росіяни спробували в районі Куп’янська щось зробити (це була відчайдушна спроба якось відтягнути наші сили з інших напрямків) – але в цілому вся ініціатива зараз на нашій стороні", – заявив Гаврилов.
14:07 Для того, аби Росія змінила позицію щодо встановлення миру в Україні, треба розв’язати фундаментальну проблему, а саме переконати Путіна в тому, що його режим не зможе пережити Україну та всіх, хто її підтримує, заявив під час Безпекового форуму Aspen державний секретар США Ентоні Блінкен.
13:51 В окупованому Криму неподалік від Октябрського лунають потужні вибухи – згідно з інформацією від місцевих, розриваються склади із боєприпасами.
13:25 Внаслідок обстрілу селища Нью-Йорк на Донеччині загинуло четверо людей, зокрема одне подружжя. Троє мешканців зазнали поранень.
12:44 Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів, повідомили в Міненерго. На Донеччині через обстріл знеструмлювали 18 населених пунктів, зокрема дві вугільні шахти. Внаслідок обстрілів залишається без світла частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. У результаті технологічних порушень без світла залишилася частина споживачів у Дніпропетровській, Одеській та Сумській областях. Через аварію відключився трансформатор на підстанції 220 кВ оператора системи електропередачі у Львівській області, що призвело до відключення лінії електропередачі; в Миколаївській області відключалася повітряна лінія оператора системи передачі 750 кВ.
12:25 Протягом минулої доби російські війська із різних видів озброєння (міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, тактична авіація) обстріляли 128 населених пунктів на території 11 областей України, підтверджено ураження 108 об’єктів інфраструктури. За попередньою інформацією, є загиблі та поранені серед цивільного населення, кількість жертв уточнюється.
12:11 МЗС Польщі покличе російського посла на розмову після заяви Владіміра Путіна про те, що західні польські землі – то "подарунок Сталіна", повідомив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький. "Сталін був військовим злочинцем, винним у смерті сотень тисяч поляків. Історична правда не підлягає дискусіям", – заявив Моравецький. Уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин назвав Путіна "жалюгідним нудярою", який "знову повторює брехню про Польщу і намагається фальсифікувати правду про війну проти України".
11:46 Міністерство юстиції Південно-Африканської Республіки надіслало керівникові прокуратури формальний запит на видачу ордера на арешт Владіміра Путіна, якого Міжнародний кримінальний суд у Гаазі підозрює у скоєнні воєнних злочинів в Україні, повідомляє видання News24. Опозиційна політична сила, "Демократичний альянс", позивалася до суду, щоб зобов'язати владу виконати зобов'язання перед МКС та оформити ордер.
11:23 Вночі згоріла дерев'яна церква в Свято-Троїцькому Дуконському чоловічому монастирі, що у селі Пробійнівка на полонині Дуконя Верховинського району. Після повідомлення про пожежу о 22:36 туди під'їхали – а монастир розташований високо в горах, куди значно ускладнений проїзд – вогнеборці місцевої пожежної охорони села Яблуниця. Рятувальники вберегли від вогню поруч розташовані господарські будівлі та дзвіницю. Постраждалих на пожежі немає. Донедавна монастир підпорядковувався УПЦ МП, сім тижнів тому у монастирі почали правити службу священники ПЦУ.
11:00 Щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:
• Колишнього офіцера російської розвідки та резонансного націоналістичного мілблогера Іґоря Ґіркіна майже напевно заарештували за "екстремізм" 21 липня 2023 року. Ґіркін тривалий час критикував ведення війни міністерством оборони Росії. Однак останніми днями його коментарі перетворилися на пряму критику російського президента Путіна та його перебування при владі.
• Цей крок, ймовірно, розлютить колег із спільноти мілблогерів і військовослужбовців, які здебільшого вважають Ґіркіна проникливим військовим аналітиком і патріотом. Він відіграв важливу роль у війні Росії на Донбасі з 2014 року, а в 2022 році провів кілька місяців на передовій.
• Хоча Ґіркін не є союзником "групи Ваґнера", він, ймовірно, був готовий розширити межі публічної критики лише в контексті невдалого заколоту ватажка "Ваґнера" Пріґожина у червні 2023 року. Табу на відкриту критику путінського режиму було значно послаблене.
10:41 Нині в Білорусі, за даними Держприкордонслужби, перебувають приблизно 5 тисяч російських найманців "ПВК Ваґнер", повідомив речник ДПСУ полковник Андрій Демченко.
10:19 Станом на 09:30 в Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває 10 російських кораблів, серед яких немає носіїв крилатих ракет "Калібр", повідомили у Військово-морських силах ЗСУ.
10:00 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:
Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:
121,2% танків (з них 1,0% за минулий тиждень),
46,7% бойових броньованих машин (з них 0,4% за минулий тиждень),
119,3% автомобільної техніки (з них 1,9% за минулий тиждень),
150,2% артилерійських систем (з них 4,8% за минулий тиждень),
62,2% РСЗВ (з них 1,1% за минулий тиждень),
31,9% засобів ППО (з них 1,6% за минулий тиждень).
25,2% літаків (з них 0% за минулий тиждень),
34,8% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень),
09:30 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:
• Арешт 21 липня колишнього російського офіцера та затятого ультранаціоналіста Іґоря Ґіркіна (Стрєлкова) може бути публічним проявом зміни балансу сил між угрупованнями Кремля, можливо, на шкоду ФСБ, де Ґіркін служив.
• Російські інсайдерські джерела стверджували, що арешт Ґіркіна є частиною зусиль адміністрації президента Росії із закручування гайок проти окремих резонансних російських ультранаціоналістів після збройного повстання фінансиста "групи Ваґнера" Пріґожина 24 червня. Російське джерело, пов’язане з російськими службами безпеки, оприлюднило документ, затверджений після повстання "Ваґнера", в якому адміністрація президента Росії нібито наказала російській владі "застовувати репресивні заходи проти очманілих [невменяемых], зокрема Стрєлкова-Ґіркіна". Документ також був спрямований на кількох відомих пропагандистів, зокрема Марґариту Сімоньян, відомих мілблогерів, активно присутніх в інтернеті депутатів держдуми Росії і Пріґожина. Раніше російські інсайдерські джерела заявляли, що кремлівські угруповання почали боротьбу за контроль над російським інформаційним простором, а перший заступник глави адміністрації президента РФ Кірієнко намагався послабити Сімоньян. Слідчий комітет Росії – державна організація, яка, як повідомляється, заарештувала Ґіркіна – є структурою, підпорядкованою Путіну. Раніше ISW повідомляв, що після повстання Пріґожина Кірієнко значно розширив свій контроль над російськими соцмережами та збільшив свій вплив на федеральний уряд Росії.
• Арешт Ґіркіна став наступним після інших кримінальних звинувачень проти ультранаціоналістів, які мали минулі зв’язки з російськими службами безпеки, і вказує на те, що невідомі російські посадовці можуть переслідувати знаних ультранаціоналістів, які регулярно розкривають інсайдерську інформацію про Кремль. ISW послідовно оцінює, що Ґіркіна, ймовірно, підтримує невідомий силовик – можливо, з ФСБ, – який просуває свої інтереси, використовуючи Ґіркіна як канал для передачі відібраної інформації російській ультранаціоналістичній онлайн-спільноті. Російська влада заарештувала 14 липня колишнього офіцера ФСБ полковника Міхаіла Полякова, який, за повідомленнями, керував кількома популярними інсайдерськими Telegram-каналами, що спекулювали про внутрішню динаміку Кремля та міністерства оборони Росії між різними угрупованнями. Російська влада 18 липня, у той самий день, коли порушили справу проти Ґіркіна, також порушила кримінальну справу проти пов'язаного з Ґіркіним колишнього полковника ГРУ Владіміра Квачкова за звинуваченнями в дискредитації російських збройних сил. Сам Ґіркін був офіцером ФСБ і постійно використовував паспорти на вигадані імена, які він отримував від ФСБ. Один із мілблогерів зауважив, що увага ЗМІ до арешту Полякова свідчить про те, що якась не названа фігура намагається знищити репутацію ФСБ.
• Повстання "Ваґнера", ймовірно, змінило баланс сил у Кремлі, потенційно позбавивши деяких покровителів – зокрема покровителя Ґіркіна – прихильності Путіна і, отже, частини їхньої влади. 12 липня Ґіркін заявив, що повстання Пріґожина змінило баланс сил у Кремлі на користь групи, до якої, як повідомляється, входить Кирієнко. Ґіркін стверджував, що члени "кооперативу Озеро" – об'єднання, яке об'єднує дачі Путіна і кількох членів його найближчого оточення в Ленінградській області, – хочуть витіснити Путіна на користь одного зі своїх членів, наприклад Пріґожина або Кірієнка. Ґіркін попередив, що під ударами "озерівців" будуть міноборони, секретар радбезу Патрушев, ФСБ та інші непідконтрольні адміністрації президента структури. Хоча конкретна приналежність ґіркіна залишається невідомою, нещодавні репресії проти ультранаціоналістичних діячів, пов'язаних з російськими службами безпеки, ймовірно, є публічним проявом значних змін у політиці влади Кремля.
• 21 липня російські війська завдали ракетних і безпілотних ударів по півдню України – четверту ніч після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи.
• Кремль, схоже, намагається пом’якшити заяву міноборони Росії від 19 липня про розгляд цивільних кораблів у Чорному морі як законних військових цілей. Заступник міністра закордонних справ Росії Вершинін 21 липня заявив, що заява міноборони Росії від 19 липня про те, що російські військові розглядатимуть усі кораблі, які прямують до українських портів, як потенційні військово-вантажні судна, означала, що російські сили перевірятимуть кораблі. Проте заява російського міноборони все ще вказує на те, що російські війська мають намір розглядати цивільні кораблі як законні воєнні цілі, і навіть у тлумаченні Вершиніним йдеться про те, що російські війська підніматимуться на борт і, можливо, захоплюватимуть іноземні цивільні судна.
• Росія маневрує, щоби зберегти можливість модифікувати поточну угоду замість того, щоб вести переговори щодо абсолютно нової, оскільки вона прагне отримати значні поступки від Заходу. Вершинін також стверджував, що меморандум від 22 липня 2022 року, який лежить в основі Чорноморської зернової ініціативи, залишається чинним, оскільки ні Росія, ні ООН не повідомили про припинення дії меморандуму, підписаного ООН, Туреччиною, Росією та Україною. Вершинін виправдовував вихід Росії з зернової угоди, звинувачуючи українські війська у використанні зернових коридорів для проведення «терористичних атак» проти Росії, що узгоджується з попередніми наративами російського чиновника та мілблогерів. МЗС Росії, ймовірно, намагається стверджувати, що Росія все ще де-юре є учасником угоди, незважаючи на її вихід із зернової угоди, намагаючись залишити відкритим канал для Москви переглянути зернову угоду на більш сприятливих умовах. 19 липня Путін висунув низку вимог щодо повернення Росії до угоди, зокрема скасування санкцій на поставки російського зерна та добрив і відновлення підключення російських банків, що обслуговують постачання продовольства, до банківської системи SWIFT. Посилення ударів російських військових по українській портовій і зерновій інфраструктурі та загроза морської ескалації в Чорному морі, ймовірно, мають на меті тиснути на Захід, щоб він мовчазно погодився на ці вимоги. Кремль регулярно використовує ескалаційну риторику, спрямовану на спонукання Заходу піти на поступки, і часто одні офіційні особи просувають таку риторику, тоді як інші офіційні особи вдають бажання брати участь у переговорах.
• Російський президент Путін продовжив спроби посіяти розбіжності всередині НАТО і поміж Україною та НАТО, ймовірно, спрямовані на підтримку зусиль Кремля в рамках Чорноморської зернової ініціативи та підрив довгострокової підтримки Заходом України. Риторика Путіна значною мірою спиралася на історичні паралелі, щоб викликати страх і недовіру між європейськими країнами та Сполученими Штатами, а також між Україною та Польщею. Риторика Путіна узгоджується з попередньою риторикою російських високопосадовців, яка мала на меті посіяти недовіру між Україною та її союзниками, підірвати поточну безпекову допомогу Заходу Україні та спонукати західні держави передчасно підштовхнути Україну до переговорів з Росією.
• Українські війська 21 липня продовжували контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту, на окремих ділянках досягли успіхів. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 липня, показують, що українські війська досягли успіхів на північний схід від Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута) і ближче до Приютного (12 км на південний захід від Великої Новосілки). Генштаб України повідомив, що українські сили вели наступальні операції на північ і південь від Бахмута, де тривають важкі бої на напрямках Оріхово–Василівка–Парасковіївка (до 8 км на північ від Бахмута) та Кліщіївка–Андріївка (7–10 км на південний захід від Бахмута). У Генштабі також повідомили, що українські війська досягли успіху на напрямках Новодарівка–Приютне (13–16 км на південний захід від Великої Новосілки) в районі межі Запорізької та Донецької областей, а також на напрямках Новоданилівка–Вербове (до 16 км на південний схід від Оріхова) і Новоданилвіка–Роботине (до 12 км на південь від Оріхова) на заході Запорізької області. Речник з питань національної безпеки США Джон Кірбі 20 липня заявив, що українські сили почали використовувати надані США касетні боєприпаси та ефективно застосовують їх проти російських оборонних формувань. Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив 21 липня під час виступу в Інституті Аспена, що російська оборона в Україні має низку структурних недоліків, включаючи низький моральний дух і безлад серед політичного та військового керівництва Росії.
• Прихильні до "групи Ваґнера" джерела продовжують висловлювати лояльність до фінансиста групи Пріґожина, оскільки майбутнє "групи Ваґнера" та роль Пріґожина в організації залишається незрозумілою.
• Радник президента Франції з питань зовнішньої політики Емманюель Бонн, ймовірно, мав на увазі технології подвійного призначення і нелетальну допомогу, коли 21 липня говорив про постачання Китаєм обладнання до Росії.
• Російський мілблогер, пов'язаний з повітряно-десантними військами Росії, заявив, що нещодавні припущення про звільнення командира 7-ї гвардійської гірської дивізії ПДВ генерал-майора Алєксандра Корнєва є недостовірними.
• Російські війська вели наступальні дії в районах Куп’янська, Кремінної, Бахмута, а також на лінії Авдіївка–Донецьк і, як повідомляється, просунулися в районі Куп’янська та Кремінної.
• Українські війська вели контрнаступальні дії в районі Бахмута, на рубежах Куп'янськ–Сватове–Кремінна, Авдіївка–Донецьк і просувалися в районі Бахмута.
• Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на заході Донецької області, у західній частині Донецької та східної Запорізької області та на південь від Оріхова, і, як повідомляється, просунулися на південь від Оріхова.
• Українські війська вели контрнаступальні дії на заході Донецької та сході Запорізької областей і на заході Запорізької області та досягли успіхів на західному напрямку Донецької та східної Запорізької області.
• Російські чиновники оголосили, що внесуть поправки до законопроєкту державної думи РФ, який спочатку був спрямований на поступове підвищення призовного віку, з метою негайного підвищення верхньої вікової межі для весняного призовного циклу 2024 року.
• Російська окупаційна влада продовжує переселяти українських дітей з окупованої України до Росії.
• Джерело, пов’язане з "Ваґнером", повідомило, що "Ваґнер" тимчасово переніс свою штаб-квартиру з Молькіно Краснодарського краю в Білорусь і що робота "Ваґнера" з передачі бойового досвіду білоруським військовим йде активно.
09:11 Вночі росіяни атакували з південно-східного напрямку п’ятьма ударними дронами «Shahed-136/131». Силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних сил знищено усі 5 дронів-камікадзе.
09:01 Інтенсивність бойових зіткнень та російських ударів за даними зведень Генерального штабу ЗСУ:
08:45 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ:
22.07.2023Сьогодні вночі російська федерація знову завдала ракетно-авіаційного удару по Україні. Інформація наразі уточнюється.
Протягом минулої доби противник завдав 16 ракетних, понад 20 авіаційних ударів та здійснив 50 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед дітей та дорослого цивільного населення, руйнувань та пошкоджень зазнали пункти зберігання зерна на півдні України, промислові об’єкти, знищено та пошкоджено понад 70 цивільних житлових будинків та інша інфраструктура.
Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається дуже високою.
Противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом минулої доби відбулось понад 40 бойових зіткнень.
На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
На Сіверському та Слобожанському напрямках противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, зокрема, постаждали Гончарівське Чернігівської області; Стукалівка, Біловоди, Степне, Морозова Долина Сумської області та Гатище, Вовчанські Хутори, Бочкове, Кругле і Бударки на Харківщині.
На Куп’янському напрямку наші воїни стійко тримають оборону. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Красне Перше, Новомлинськ, Куп’янськ, Новоосинове та Синьківка Харківської області.
На Лиманському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районах Надії, Макіївки, Невського Луганської області та Серебрянського лісу і Діброви на Донеччині. Завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісу, Спірного та Діброви Донецької області. Артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Невське і Білогорівка на Луганщині та Торське, Верхньокам’янське, Спірне і Роздолівка – Донецької.
На Бахмутському напрямку, під щільним вогнем артилерії противника, наші захисники успішно відбили ворожі атаки в районі Григорівки, а від ворожих артилерійських обстрілів постраждали понад 15 населених пунктів, серед них, Костянтинівка, Олександро-Шультине, Ступочки, Кліщіївка, Дружба та Нью-Йорк Донецької області.
На Авдіївському напрямку наші захисники успішно відбили атаки російських військ в районі Первомайського Донецької області. Противник завдав авіаційних ударів в районі Авдіївки. У той же час, здійснив артилерійські обстріли понад 15 населених пунктів, зокрема це Новокалинове, Красногорівка, Степове, Авдіївка, Первомайське та Невельське Донецької області.
На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районах Красногорівки та Мар'їнки. Противник здійснив обстріли понад 15 населених пунктів, серед них Мар’їнка, Георгіївка, Максимільянівка, Гостре, Побєда та Новомихайлівка Донецької області.
На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районах Новомихайлівки та Благодатного Донецької області. Здійснив обстріли понад 10 населених пунктів, зокрема, під вогонь потрапили Вугледар, Пречистівка, Нескучне та Благодатне.
На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Завдав авіаційного удару в районі Козацького Херсонської області. Артилерійських обстрілів зазнали понад 30 населених пунктів, серед них Новодарівка, Малинівка, Червоне, Малі Щербаки, Степове, Лобкове, П’ятихатки Запорізької області; Дмитрівка, Тягинка, Садове, Дніпровське, Антонівка Херсонської області, місто Херсон, а також Очаків Миколаївської області.
Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах.
В підрозділах мотострілецького полку окупантів, який бере участь в бойових діях в районі Першотравневого на Луганщині, російські військовослужбовці мають низький рівень морально-психологічного стану. Встановлено, що основними чинниками, які негативно на нього впливають, є великі втрати в живій силі під час ведення бойових дій, несвоєчасне забезпечення окупантів боєприпасами та невизначеність з термінами поповнення особового складу підрозділів, що зазнали бойових втрат. Збільшується кількість охочих залишити свої підрозділи та вибути з районів ведення бойових дій до російської федерації.
Авіація сил оборони за минулу добу завдала 14 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 3 – по зенітно-ракетних комплексах противника. Також нашими захисниками знищено 11 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили 2 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, 5 артилерійських засобів на вогневих позиціях та станцію РЕБ ворога.