СБУ провела обшуки в єпископа Тернопільської єпархії УПЦ МП.

 

Співробітники Служби безпеки України провели обшуки у єпископа Тернопільської єпархії УПЦ московського патріархату, ректора Почаївської духовної семінарії Іова (Смакоуза), повідомляють джерела видання «Бабелю» в правоохоронних органах. 

 

Обшуки проходили в рамках кримінального провадження за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової чи національної належності або релігійних переконань (ч. 2 ст. 161 КК).

Стаття 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками

1. Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Примітка . У цій статті під регіональною належністю слід розуміти належність особи за народженням чи проживанням до регіону - частини території України або території компактного розселення українців за межами території України, - що відрізняється від інших територій за низкою історичних, географічних, мовних та інших ознак.

 

Як повідомило джерело, «у мастодонта православʼя, який роками навчає та виховує цілі покоління духівників русского міра» знайшли російську літературу, яка возвеличує імперіалізм, та вилучили техніку. Усе це він використовував для пропаганди цінностей РФ і антиукраїнської агітації.

 

 

Архієпископ Іов (в миру Віктор Федорович Смакоуз), уродженець Почаєва, 58 років. 

В 1987 році закінчив Ленінградську духовну семінарію, а в 1991 році — Санкт-Петербурзьку духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я. Навчальним комітетом направлений до митрополита Київського Філарета Денисенка на викладацьку роботу, який благословив йому викладання у відроджуваній Київській семінарії. Того ж року став ієреєм в Києво-Печерській лаврі, там же в 1997 році пострижений в чернецтво з іменем Йов (Іов). З 30 березня 1999 — єпископ Сумський та Охтирський Української православної церкви Московського патріархату.  

Рішенням синоду Російської православної церкви в 2005 був призначений єпископом Каширським, вікарієм Московської єпархії, керуючим парафіями Московської патріархії в Канаді, а з 2010 року також і парафіями Московської патріархії у США.

В 2018 році синод РПЦ відправив його на служіння в межах Української Православної Церкви Московського патріархату, рішенням синоду якої він призначений єпископом Шумським, вікарієм Тернопільської єпархії, і ректором Почаївської духовної семінарії.

 

Нагадаємо, що свого часу поліція України прийняла до розгляду заяву щодо відкриття проти Іова (Смакоуза) кримінального провадження через розпалювання ним міжнаціональної ворожнечі. У грудні 2019 року батюшка зневажливо і образливо відгукнувся про акцію галицьких активістів під Почаївською лаврою, запропонувавши їм "смоктати гуцульські смерічки".

 

 

26.11.2022