254-й день війни Росії в Україні. Хроніка

20:21 Радник Президента США з питань національної безпеки Джейкоб Салліван прибув із неанонсованим візитом в Україну. Салліван відбув зустрічі з Президентом, головнокомандувачем ЗСУ та командувачами різних напрямків, його поінформували про ситуацію на фронті, виконання зернової угоди й удари Росії по критичній інфраструктурі, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

 

 

 

 

19:39 У селищі Високопілля, котре Збройні Сили України нещодавно звільнили від росіян, виявили тіла трьох розстріляних мирних мешканців зі слідами насильницької смерті. "За попередніми даними, під час окупації населеного пункту російські військові розстріляли трьох цивільних осіб і закопали поблизу приватних домоволодінь", – поінформували у прокуратурі.

 

 

19:11 Вечірнє зведення Генштабу ЗСУ:

 

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Водночас, веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Протягом доби російські окупанти завдали 3 ракетних та 5 авіаційних ударів, здійснили 2 обстріли з реактивних систем залпового вогню. Від цих злочинних дій постраждали населені пункти Львівської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей. Зберігається загроза завдання нових ударів та задіяння ударних БпЛА, такі дії можливі і з території республіки білорусь.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Республіка білорусь й надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів, в районі Тимоновичів Чернігівської області;

на Слобожанському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, в районах населених пунктів Амбарне, Бологівка, Стельмахівка, Вовчанські Хутори, Глибоке, Дворічна, Зелене, Гатище та Чугунівка;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Новоєгорівка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Ведмеже та Білогорівка;

на Бахмутському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах Білогорівки, Бахмута, Андріївки, Кліщіївки та Іванграда;

на Авдіївському напрямку – з танків та всього спектру артилерії, в районах населених пунктів Авдіївка, Мар’їнка, Новомихайлівка та Парасковіївка;

на Новопавлівському напрямку – з різнокаліберної артилерії, в районах населених пунктів Водяне, Вугледар, Павлівка, Времівка та Велика Новосілка;

на Запорізькому напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах Полтавки, Гуляйполя, Залізничного, Гуляйпільського, Дорожнянки, Новоандріївки та Ольгівського.

На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів, що межують з лінією зіткнення. Безпосередньо від вогню російської реактивної та ствольної артилерії вчергове постраждали населені пункти Трифонівка Херсонської області та Нікополь.

Окупанти продовжують помирати в Україні. Підтверджено інформацію щодо втрат противника внаслідок вогневого ураження по адміністративній будівлі у Голій Пристані Херсонської області. За наявною інформацією 18 російських загарбників знищено та 2 поранено.

Також 2 листопада поточного року, у районі міста Енергодар Запорізької області, знищено зенітний ракетний комплекс С-300 та вантажівку з боєприпасами, а близько 20 військовослужбовців противника отримали поранення різного ступеня тяжкості.

3 листопада, у місті Мелітополь, було завдано вогневого ураження по пункту управління противника, розміщеному в будівлі промислової зони. Як результат, близько 50 загарбників поранено та знищено до 10 одиниць військової техніки. Окрім того, пошкоджено близько 80 одиниць військової техніки різного типу, які ворог розміщував в ангарах.

За наявною інформацією, в населеному пункті Кам’янка Запорізької області, противник перемістив особовий склад своїх підрозділів, згорнув блокпости та комендатуру.

Відзначається низький рівень морально-психологічного стану особового складу ворожих підрозділів, що знаходяться у Запорізькій області. Це наслідки незадовільних умов утримання, поганого екіпірування, постійної затримки та неповних виплат грошового забезпечення, а також зневажливого ставлення військового керівництва до підлеглих.

Авіація Сил оборони протягом поточної доби завдала по ворогу чотири удари. Під ураження потрапили два райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також дві позиції засобів протиповітряної оборони противника. Українські підрозділи протиповітряної оборони збили два БпЛА “Shahed-136”.

Воїни ракетних військ і артилерії Сил оборони України за добу уразили пункт управління ворога, п’ять районів зосередження живої сили, озброєння і військової техніки та низку інших важливих військових об’єктів противника.

 

 

18:45 Сполучені Штати Америки надають Україні новий пакет оборонної допомоги обсягом 400 мільйонів доларів, оголосила Сабріна Сінгх, заступниця речника Пентагону. До пакета, зокрема, входить: фінансування модернізації ракет ППО Hawk для включення до майбутніх пакетів у рамках президентських повноважень; 45 відремонтованих танків T-72 з передовою оптичною системою зв’язку і комплекти броні; 1100 тактичних безпілотних літальних комплексів Phoenix Ghost; 40 броньованих річкових катерів; фінансування для модернізації 250 броньованих машин M1117; тактичні безпечні системи зв’язку та системи спостереження; фінансування для обслуговування та підтримки, повідомляє "Голос Америки".

 

 

18:07 Україна отримала від донорів уже 700 генераторів, іще 900 буде доставлено найближчим часом, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

 

 

17:59 Країни "Групи семи" застерегли Росію про серйозні наслідки у разі застосування у війні проти України зброї масового ураження. Про це йдеться у спільній заяві голів зовнішньополітичних відомств G7, оприлюдненій у п'ятницю. "Безвідповідальна ядерна риторика РФ є неприйнятною. Будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної чи ядерної зброї матиме серйозні наслідки", – наголошується в документі. Країни G7 відкидають неправдиві заяви рф про начебто підготовку Україною радіологічної "брудної бомби". "Перевірка, проведена МАГАТЕ, підтвердила, що ці звинувачення безпідставні, і ми вдячні Україні за її прозорість", – зазначається у заяві. Країни "Сімки" також засудили захоплення та мілітаризацію росією Запорізької АЕС, викрадення українського персоналу, повідомлення про жорстоке поводження з ним, а також навмисну дестабілізацію діяльності електростанції, і висловили підтримку зусиллям МАГАТЕ щодо створення зони безпеки навколо Запорізької АЕС.

 

 

17:30 На все майно президента "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства накладено арешт. Загальна сума арештованих корпоративних прав та активів – нерухомості, транспортних засобів та грошових коштів – підозрюваних становить майже 1 млрд грн. Серед арештованого – 100% корпоративних прав фінустанови ПАТ "Мотор Банк", яка належить керівнику "Мотор Січі", а також пакети акцій декількох українських підприємств. Прокуратура зазначає, що посадовці налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів.

 

 

16:42 В Україні найближчим часом буде значно збільшено виробництво боєприпасів, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. "У нас сьогодні налагоджено виробництво снарядів 152-го, 122-го калібрів силами "Укроборонпрому", відповідними підприємствами, які входять до цієї структури. У питанні нарощення обсягів є багато складових. Я сподіваюсь, що протягом кількох місяців вони реалістично збільшать свої обсяги, але зобов’язання вже є. Ми випробували їхні вироби, вони працюють і будуть працювати на полі бою", – сказав міністр. Він додав, що станом на сьогодні виробництво снарядів 155-го калібру (боєприпаси під зброю зразка НАТО) в Україні не налагоджують, бо є надія, що допомога у вигляді цих боєприпасів надходитиме від країн-партнерів.

 

 

16:05 Росіяни намагаються прорвати оборону Збройних Сил України біля Сватового та Кремінної. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. "Луганська земля всипана тілами загиблих окупантів... Вони гинуть, і йдуть наступні, далі ще і ще", – прокоментував Гайдай.

 

 

15:23 Швейцарія знову відхилила запит Німеччини на реекспорт до України боєприпасів для зенітних самохідних установок Gepard. Міністерство оборони Німеччини просило дозвіл на постачання Україні 12,4 тисячі боєприпасів, покликаючись на необхідність захисту від російських крилатих ракет і безпілотників критично важливої ​​інфраструктури та морських портів в Україні. Втім швейцарський уряд надав аналогічну відповідь до тієї, яку надіслав у червні, коли відхилив перший запит: таке рішення порушило би нейтралітет країни, оскільки Україна перебуває в стані міжнародного збройного конфлікту, повідомляє "Німецька хвиля".

 

 

15:08 Більшість громадян Німеччини виступають за активізацію дипломатичних зусиль Берліна, спрямованих на припинення війни Росії проти України, однак підтримка України зберігається, повідомив телеканал ARD з покликом на оприлюднені дані опитування Deutschlandtrend, проведені соціологічним інститутом Infratest dimap. 55% відсотків німців дотримуються думки, що уряд ФРН докладає для дипломатичного вирішення російсько-українського конфлікту недостатньо зусиль, це на 14% більше порівняно з червнем. Із двох учасників збройного конфлікту громадянам Німеччини ближче Україна, ніж Росія: кількість респондентів, які вважають Україну партнером Німеччини, що заслуговує на довіру, – 47%, а Росію – 10%; у березні це співвідношення було 61% та 6%.

 

 

 

14:34 Президент Росії Владімір Путін заявив, що схвалює евакуацію мешканців Херсона із міста. Він стверджує, що так росіяни дбають про захист цивільного населення.    

 

 

14:19 Росіяни влаштували пікет біля амбасади Великої Британії у Москві. Росіяни звинувачують британців у "тероризмі" – вони повторюють меседж своєї пропаганди про те, начебто Велика Британія споряджала наводні дрони під час недавньої атаки на Чорноморський флот РФ біля Севастополя.

 

 

 

14:14 Іран звернувся за допомогою до Росії у розвитку своєї ядерної програми, яка має на меті створення ядерної зброї, стверджують джерела CNN, знайомі з даними американської розвідки. Іран просить у Москви сприяння в отриманні додаткових ядерних матеріалів та у виробництві ядерного палива, що дозволить не лише живити реактори іранських АЕС, а й скоротить час до створення ядерної бомби. Однак ще незрозуміло, чи погодилася Росія на допомогу з ядерними технологіями.

 

 

13:52 Лідер КНР Сі Цзіньпін вперше недвозначно заявив, що він проти застосування ядерної зброї у Європі: на зустрічі з канцлером ФРН Олафом Шольцом у Пекіні він закликав міжнародне співтовариство «відкинути загрозу застосування ядерної зброї» та виступити проти ядерної війни, щоб не допустити «кризи на Євразійському континенті». Сі Цзіньпін також сказав про необхідність спільних зусиль забезпечити стабільність постачання продовольства та енергоресурсів.

 

 

13:21 Російські війська використовують територію Курської АЕС та пов’язаних з нею підприємств для зберігання й обслуговування ракет, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Впродовж останніх декількох тижнів до підземних ангарів підприємства «Курскатоменергоремонт» в районі селища Іваніно Курської області представники ЗС РФ завозили ракети до комплексів С-300, наприкінці жовтня помічено прибуття до цих ангарів декількох цивільних вантажівок на іранських автомобільних номерах з невідомим вантажем. Не виключено, що зазначений об’єкт підвищеної небезпеки, який безпосередньо наближений до Курської АЕС (місто Курчатов), використовується російськими ЗС у військових цілях для прихованого розміщення та обслуговування боєприпасів до ракетного озброєння та іранських БПЛА. Не виключається наявність у вказаних підземних сховищах іранських балістичних ракет.

Наведена інформація має стати предметом ретельної перевірки з боку представників відповідних міжнародних організацій. В першу чергу – МАГАТЕ.

 

 

12:12 Найбільшими прихильниками збройного вторгнення Росії в Україну був секретар Ради безпеки РФ Патрушев, а також директор ФСБ Бортніков;  вони фактично переконали президента Путіна розпочати операцію, пише британське видання The Times, публікуючи уривки з анонсованої книги журналіста Оуена Меттьюза, написаної, зокрема, на основі бесід з російськими діячами, знайомими з історією підготовки вторгнення.

Патрушев, Бортников та інші посадовці російських силових відомств були переконані в необхідності «превентивного» удару по Україні, стверджуючи, що він потрібен для порятунку Росії від стратегічної загрози, що нібито зростає з боку Заходу. Шойгу був не ідеологом, а виконавцем, який іноді висловлював сумніви. Меттьюз вказує на важливу роль ковідної ізоляції Путіна: коло його контактів суттєво скоротилося, і ті, хто вірить у необхідність встановлення контролю над Україною з метою боротьби із Заходом, стали в ньому більшістю, одним із визначальних серед був бізнесмен Юрій Ковальчук.

Принципове рішення про війну було ухвалено до кінця літа 2021 року. Перед главою МЗС Сєргєєм Лавровим, однак, було поставлене завдання спробувати домогтися від Заходу великих поступок, щоб уникнути війни. Сам Лавров, вважає Меттьюз, хотів досягти саме мирного результату протистояння і був переконаний, що Путін теж цього хоче. При цьому західні дипломати неправильно інтерпретували ці вимоги – вони вважали, що Росія хоче вести переговори, тоді як мова насправді йшла про ультиматум.

Більшість навіть членів ради безпеки не знали про рішення Путіна розпочати війну аж до 21 лютого. Прессекретар Путіна Пєсков після початку війни у приватній розмові зазначив, що більшості членів ради безпеки (серед них був, наприклад, і Лавров) сказали про майбутній наступ на Київ лише після публічного засідання, на якому обговорювалося визнання так званих «ДНР» та «ЛНР». Учасникам засідання, до речі, повідомили, що його транслюють у прямому ефірі, хоч насправді його показали в записі.

Звернення Путіна про початок так званої спецоперації було записано 23 лютого. Наступного дня перед ранком почалося широкомасштабне вторгнення в Україну.

 

 

12:00 Європейський Союз вивчає доцільність використання мільярдів євро заморожених державами-членами активів російського центрального банку для допомоги у відбудові України, повідомляє Bloomberg. Обговорення перебувають на ранній стадії, і нещодавно експертам із правових питань було доручено вивчити можливі варіанти. Оцінка можливості взяти під контроль активи та як це зробити є надзвичайно складною та потенційно юридично обтяженою. Але оскільки вторгнення Росії в Україну тягнеться вже дев’ятий місяць, а раунди санкцій не стримують президента Путіна, навіть незважаючи на те, що вони завдають шкоди його економіці, виконавчий директор ЄС у Брюсселі шукає способи назавжди закрити йому доступ до цих фондів.

 

 

11:34 Загальний обсяг поставок пшениці "зерновим коридором" становить 2,9 млн тонн, повідомили у Мінагропроді. Загалом Україна відправила 430 кораблів, з яких 129 навантажені пшеницею, 140 – кукурудзою. Протягом останнього тижня з України відправлено 40 суден, експортовано 309 тис. тонн пшениці і 183 тис. тонн кукурудзи.

За останні три дні черга суден у Босфорі з українським збіжжям стрімко зменшується: зі 120 кораблів залишилося менше 40. Але на вхід до Стамбула вже очікують приблизно 100 кораблів, які прямують до України під завантаження агропродукцією.

 

 

11:18 Президент США Джо Байден анонсував швидке звільнення Ірану: "Не хвилюйтеся, ми звільнимо Іран. Вони звільнять себе досить скоро", – сказав він на передвиборчому мітингу кандидата від Демократичної партії Майка Левіна, коли прихильники в натовпі підняли мобільні телефони з написом «ВІЛЬНИЙ ІРАН».

 

 

 

10:40 Уряд опублікував розпорядження № 983-р від 3 листопада про призначення колишнього міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова головою правління НАК “Нафтогаз України”.

 

 

10:04 Вночі російські окупанти обстріляли ракетами С-300 Київський район Харкова, Миколаїв та населені пункти в Запорізькому району. Жертв немає, є руйнування будівель.

 

 

09:45 Вночі російські окупанти атакували зі східного напрямку іранськими дронами-камікадзе «Shahed-136», 9 із них збито, повідомило Командування Повітряних сил ЗСУ. Зокрема, вранці один дрон-камікадзе над Львівщиною знищено силами і засобами протиповітряної оборони повітряного командування "Захід", ще вісім баражуючих боєприпасів знищено протиповітряною обороною повітряного командування ''Схід'' у Нікопольському районі.

 

 

09:30 Традиційний щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:

Через низький моральний дух і небажання воювати російські війська, ймовірно, почали розгортати «загороджувальні загони» або «блокуючі підрозділи». Ці підрозділи погрожують розстрілювати відступаючих своїх же солдатів, щоби змусити їх до наступу, і такі підрозділи використовували російські війська в попередніх конфліктах.

Віднедавна російські генерали, ймовірно, вимагають, щоб їхні командири застосували зброю проти дезертирів, у тому числі, можливо, дозволили після попередження стріляти на ураження по таких ухилянтах. Генерали також, ймовірно, вимагають тримати оборонні позиції до останнього.

Тактика розстрілу дезертирів, ймовірно, свідчить про низьку якість, низький моральний дух та недисциплінованість російських військ.

 

 

09:05 Згідно з оцінками Генерального штабу ЗСУ, загальні бойові втрати ворога з 24.02 по нині орієнтовно становили:

особового складу – близько 74 840 (+840) осіб,

танків – 2750 (+16) од.,

бойових броньованих машин – 5580 (+28) од.,

артилерійських систем – 1772 (+17) од.,

РСЗВ – 391 (+1) од.,

засобів ППО – 201 (+3) од.,

літаків – 277 (+0) од.,

гелікоптерів – 258 (+0) од.,

БПЛА оперативно-тактичного рівня – 1450 (+8) од.,

крилатих ракет – 397 (+0) од.

кораблів /катерів – 16 (+0) од.,

автомобільної техніки – 4174 (+12) од.,

спеціальної техніки – 155 (+1) од.

Дані уточнюються.

 

Зі всієї наявної на початок року в РФ техніки за час війни знищено:

80,5% танків (з них 2,7% за минулий тиждень),

32,2% бойових броньованих машин (з них 1,0% за минулий тиждень),

69,6% автомобільної техніки (з них 1,1% за минулий тиждень),

57,5% артилерійських систем (з них 2,1% за минулий тиждень),

35,1% РСЗВ (з них 1,0% за минулий тиждень),

22,2% літаків (з них 0,3% за минулий тиждень),

29,0% гелікоптерів (з них 0,7% за минулий тиждень),

14,3% засобів ППО (з них 0,4% за минулий тиждень).

 

 

 

08:45 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ:

Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Верхньокамʼянське, Спірне, Мар’їнка, Новомихайлівка, Водяне та Павлівка Донецької області.

Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Противник завдав 4 ракетних та 28 авіаційних ударів, здійснив понад 45 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Від цих злочинних дій постраждали близько 30 населених пунктів Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської та інших областей.

Зберігається загроза завдання нових ударів та задіяння ударних БпЛА. Зокрема, з території республіки білорусь.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Республіка білорусь продовжує підтримувати збройну агресію російської федерації проти України.

На інших напрямках ворог здійснював обстріли:

на Сіверському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, в районі населеного пункту Волфине Сумської області. Також загарбники застосували ударні БпЛА;

на Слобожанському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Стельмахівка, Берестове, Білогорівка, Ветеринарне, Гатище, Чугунівка та Уди;

на Куп’янському та Лиманському напрямках – з танків та різнокаліберної артилерії, в районах населених пунктів М’ясожарівка, Званівка, Роздолівка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Серебрянка, Новоєгорівка та Ямполівка;

на Бахмутському напрямку – з танків та артилерії різних типів, у районах населених пунктів Бахмут, Андріївка, Кліщіївка, Озарянівка, Курдюмівка, Майорськ, Іванград, Соледар, Опитне та Зеленопілля;

на Авдіївському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Авдіївка, Олександропіль, Мар’їнка, Новомихайлівка, Вугледар, Невельське та Первомайське;

на Новопавлівському напрямку – з усього спектру артилерії, в районах населених пунктів Пречистівка, Водяне, Павлівка, Времівка та Велика Новосілка;

та Запорізькому напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Гуляйполе, Дорожнянка, Новоандріївка, Ольгівське, Щербаки та Малі Щербаки.

На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони понад 25 населених пунктів вздовж лінії зіткнення. Крім того, ворог продовжував повітряну розвідку. Активно задіював БпЛА, здійснив до тридцяти вильотів.

Керівництво Приморського краю російської федерації змушене запроваджувати додаткові заходи безпеки та посилювати поліцейський режим. У місті Владивосток влада готується до можливих протестних проявів серед місцевого населення, яке висловлює невдоволення через проведені раніше мобілізаційні заходи та великі втрати представників регіону на війні в Україні.

На тимчасово захоплених територіях окупанти продовжують порушувати норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. В населеному пункті Піски Старобільського району Луганської області представники так званої військової комендатури провели фільтраційні заходи проти місцевого населення. Близько 30 громадян викрадено та вивезено у невідомому напрямку. Аналогічні заходи проводяться в населених пунктах вздовж автошляху Олешки – Нова Каховка Херсонської області.

Крім того, автошляхами Херсонської області відзначається посилений рух вантажних та легкових автомобілів з награбованим майном. Значні пограбування відбуваються у Бериславі та прилеглих населених пунктах. Зокрема, з підприємств обслуговування електромереж вивозиться майно та ремонтна база. В населеному пункті Тополівка російські окупанти використовують в якості “живого щита” місцеву школу та дитячий садок, де розмістилось до трьохсот ворожих солдатів з технікою.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала по ворогу 21 удар. Під ураження потрапили 20 районів зосередження озброєння та військової техніки, а також позиція засобів протиповітряної оборони противника. Наші сили ППО збили 3 БпЛА “Shahed-136”.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони за добу уразили пункт управління ворога, 4 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, склад боєприпасів, станцію радіоелектронної розвідки, мінно-вибухові загородження та інші важливі військові об’єкти противника.

 

 

07:16 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:

• Поки незрозуміло, чи російські сили захищатимуть місто Херсон, незважаючи на виведення деяких російських підрозділів із північно-західної частини Херсонської області.

• Російські сили передчасно спрямували нещодавно мобілізований особовий склад на наступальні операції у західній частині Донецької області, переслідуючи мінімальні та оперативно незначні територіальні досягнення.

• Російські медіа продовжували публікувати суперечливі та заплутані повідомлення про звільнення генерал-полковника Олександра Лапіна з посади командувача ЦВД або командувача російських «центральних» сил.

• Російська влада, можливо, створює умови для передачі незабаром Запорізької АЕС до російської енергосистеми.

• Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують вести контрнаступальні дії в напрямку Кремінної та Сватового.

• Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута, Авдіївки та Донецька.

• Російські військові продовжують відчувати виразні проблеми з постачанням критично важливої військової техніки

• Міноборони Росії, ймовірно, приховано продовжує мобілізацію.

• Російська окупаційна влада продовжує примусову евакуацію в Херсонській області.

 

 

06:00 Поточна оперативна обстановка на півдні України – підсумок минулої доби від Оперативного командування "Південь":

Наші підрозділи продовжують активні дії, тримають ініціативу на закріплених територіях і перевагу у вогневому ураженні.

Ворог продовжує обороні дії, залишає блокпости на окупованій території, перерозподіляє сили та засоби, переміщує колони техніки, виставляє бетонні доти, укріплює наявні рубежі й облаштовує нові.

Триває контрбатарейна боротьба, обстрілюються території вздовж лінії фронту із застосуванням РСЗВ, важкої артилерії, мінометів, танків.

З метою уточнення положення наших військ та корегування вогню артилерії противник досить активно застосовуює безпілотні літальні апарати-розвідники.

Нашою авіацією нанесено 4 удари по системах протиповітряної оборони та скупченню ворожої техніки, зокрема у критому ангарі.

Ракетно-артилерійськими підрозділами виконано 167 вогневих завдань по пунктах базування, логістичних об’єктах та транспортних артеріях на тимчасово окупованій території.

Знищено 32 рашисти, танк і ще 9 одиниць іншої авто-бронетехніки. В Баштанському районі, поблизу Снігурівки, знищено 2 склади з боєприпасами.

В Чорному морі функціонування зернових коридорів продовжується за планом Стамбульського координаційного центру.

Корабельне угруповання ворожого флоту складається з 7 бойових кораблів, але жодного боєздатного ракетоносія для бойового чергування не знайшлось. Однак, обстановка, зокрема і в розстановці сил в морі, може змінитися дуже швидко, як і статися пуск ракет.

 

04.11.2022