21:57 Голова Київської військово-цивільної адміністрації Олексій Кулеба заявив, що Київ готується до сценаріїв, котрі передбачають відсутність електропостачання впродовж двох-трьох тижнів. "Якщо будуть пошкодження, які ми зможемо відновити за два тижні, то це свідчитиме про те, що нам два тижні потрібно протриматись. Якщо будуть інші пошкодження, то процес ремонту може зайняти й більше часу або, навпаки, менше. На жаль, у нас такий ворог, що важко передбачити умови ураження. Тобто є реальна загроза, що ми на термін до двох тижнів можемо опинитися без світла. І ми вже готуємося до цього", – сказав Кулеба в інтерв'ю Hromadske.
21:11 Поліція Фінляндії випустила офіційне спростування, в якому вказано, що жодних ознак наявності зброї з України у Фінляндії немає. Фейк з’явився в інтерв’ю видання Yle зі старшим комісаром Національного бюро розслідувань Крістером Альгреном. Журналіст стверджував, начебто посадовець розповідав про наявність у кримінальної поліції Фінляндії даних щодо ймовірності потрапляння зброї, призначеної для українських військовиків, до фінських злочинних угруповань.
20:44 США привели свої збройні сили в підвищену бойову готовність після того, як Саудівська Аравія попередила Вашингтон про підготовку Іраном атак на території королівства. Разом із США рівень бойової готовності своїх збройних сил підвищили кілька близькосхідних держав, повідомляє The Wall Street Journal.
19:40 Представництво ООН у Спільному координаційному центрі повідомило про те, що учасники домовленостей не мають планів на рух суховантажів 2 листопада у рамках Чорноморської зернової ініціативи. "Делегації України, Туреччини та ООН у СКЦ домовилися не планувати будь-якого руху суден у рамках Чорноморської зернової ініціативи на 2 листопада", – йдеться у повідомленні центру, що його цитує аґенція "Інтерфакс-Україна". Зазначається, що у вівторок інспектори ООН і Туреччини здійснили 36 перевірок суден в українських портах, і "усі звіти про інспекції буде передано російській і українській делегаціям". ООН тісно контактує із Туреччиною "і докладає всіх можливих зусиль для відновлення повномасштабної роботи СКЦ".
19:09 Президент України Володимир Зеленський обговорив із комісаром Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсон подальші кроки із забезпечення енергетичної безпеки України. Голова держави докладно розповів про потреби України для відновлення енергетичної інфраструктури й закликав Єврокомісію відігравати координаційну роль у залученні допомоги з боку держав-членів ЄС. Окрему увагу сторони надали подальшому посиленню енергетичних санкцій проти РФ. Президент України закликав запровадити цінові обмеження на російський газ на додачу до цінових обмежень на нафту, а також обмежити постачання російського скрапленого газу до країн ЄС у межах наступного санкційного пакета, який необхідно затвердити якнайшвидше.
18:41 Вечірнє зведення Генштабу ЗСУ:
Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.
Ворог проводить обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Продовжує завдавати ударів по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.
Протягом доби противник завдав 4 ракетних та 26 авіаційних ударів, здійснив понад 27 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
Ворожих ударів зазнали райони більш як 20 населених пунктів. Серед них – Микільське Запорізької області, Полтава, Краматорськ, Нікополь та Миколаїв.
Зберігається загроза завдання нових ударів та застосування ударних безпілотних літальних апаратів, зокрема і з території республіки білорусь.
На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Республіка білорусь і надалі підтримує збройну агресію російської федерації проти України.
На інших напрямках ворог здійснював обстріли:
на Сіверському напрямку – з мінометів та ствольної артилерії, в районах населених пунктів Сеньківка і Гай Чернігівської області, а також Олександрівка і Вовківка Сумської області;
на Слобожанському напрямку – з артилерії різного типу, в районах населених пунктів Вільхуватка, Вовчанськ, Козача Лопань, Красне, Мілове, Стариця, Стрілеча, Ветеринарне та Чугунівка;
на Куп’янському та Лиманському напрямках – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії, в районах населених пунктів Дворічна, Кучерівка, Куп’янськ, Кислівка, Берестове, Греківка, Невське, Осинове, Терни, а також Торське;
на Бахмутському напрямку – з артилерії різних типів, у районах населених пунктів Зеленопілля, Берестове, Бахмут, Бахмутське, Іванград, Соледар, Спірне, Білогорівка, Опитне та Яковлівка;
на Авдіївському напрямку – з різнокаліберної артилерії, в районах населених пунктів Авдіївка, Мар’їнка, Водяне, Парасковївка, Красногорівка, Первомайське та Невельське;
на Новопавлівському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Богоявленка, Павлівка, Велика Новосілка, Пречистівка, Вугледар, Времівка та Нескучне;
на Запорізькому напрямку – з усього спектру артилерійського озброєння, в районах населених пунктів Гуляйпільське, Залізничне, Дорожнянка, Степове, Ольгівське, Малинівка, Новоданилівка та Червоне.
На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення. Від обстрілів з реактивних систем залпового вогню противника постраждало місто Нікополь.
Окупанти продовжують примусове переміщення цивільного населення на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Ворог вдається до залякування цивільних мешканців, поширюючи інформацію про можливий підрив греблі Каховської ГЕС. Водночас, місцеве населення позбавлене засобів комунікації.
Російську окупаційну адміністрацію Херсона переміщено до міста Скадовськ.
Постійні втрати особового складу у підрозділах противника, що беруть безпосередню участь у бойових діях на території України, окупаційне командування намагається компенсувати мобілізованими військовослужбовцями. З тими, хто відмовляється брати участь у бойових діях, проводять так звану «роботу» співробітники ФСБ російської федерації.
За уточненою інформацією, підтверджено знищення складів боєприпасів противника у Запорізькій області 29 жовтня. Крім того, внаслідок вогневого ураження районів зосередження російських окупантів, було знищено 5 одиниць військової техніки. Втрати особового складу складають до 30 осіб загиблими та близько 100 - пораненими.
Авіація Сил оборони України протягом поточної доби завдала 22 удари. Під ураження потрапили 19 районів зосередження озброєння, військової техніки, а також 3 позиції зенітних ракетних комплексів противника. На різних напрямках наші підрозділи протиповітряної оборони збили два БпЛА типу “Орлан-10” та шість ударних дронів “Шахед-136”.
Підрозділи ракетних військ і артилерії за добу уразили два райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, склад боєприпасів та чотири інших важливих військових об’єкти противника.
18:19 До Києва прибула заступниця державного секретаря Сполучених Штатів Америки Карен Донфрід. Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк. Вона наголосила, що візит відбувається "попри нові російські удари по критичній інфраструктурі". Донфрід хоче вислухати потреби українців, що виникають у процесі звільнення територій і відбудови держави.
17:50 Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Росія знищила 40% української енергетичної інфраструктури. Він вважає це проявом геноциду – про це Кулеба заявив у відеозверненні, оприлюдненому у Twitter. Голова МЗС підкреслив, що Росія програє на полі бою в Україні, але замість того, щоб воювати з армією, російські воєнні злочинці обрали шлях терору проти мирного населення. Міністр звернув увагу на те, що росіяни навіть не приховують своїх намірів: офіційні особи і спікери на російському телебаченні відкрито визнають, що їхня мета – заморозити українські міста насмерть. "Вибіркові російські атаки на українську критичну цивільну інфраструктуру є воєнним злочином. З огляду на їх системний характер і супровід меседжами роспропаганди та офіційних осіб, ці атаки мають розглядатися як складова частина російського геноциду проти українського народу", – зазначив голова української дипломатії.
17:17 Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в жовтні-листопаді Україна посилить свою ППО значно більше, ніж за попередні вісім місяців. "Частина протидії російським планам – це посилення протиповітряної оборони. За жовтень-листопад у нас у цьому питанні буде більше прогресу, ніж за останні вісім років. Дякуємо партнерам, що нарешті почули наші аргументи", – сказав Шмигаль, відкриваючи засідання уряду. Він висловив сподівання на пришвидшення поставок обіцяних систем для захисту всіх енергооб'єктів нашої держави.
16:58 Кабінет Міністрів України підтримав рішення про звільнення голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, погодивши його прохання про відставку.
16:21 Росія планує розмістити отримані від Ірану ракети навпроти північного кордону України. Про це заявив речник Повітряних сил Юрій Ігнат. "Велика ймовірність, що їх буде доставлено на північ від України, звідки вони можуть запускатися так, щоб загрожувати всій Україні. 300 кілометрів – одна ракета, інша ракета – 700 кілометрів має дальність ураження", – сказав Ігнат на брифінґу у вівторок. "Це балістичні ракети, проти цих ракет ми не маємо ефективного захисту протиракетної оборони. Збивати їх, теоретично, можна, але фактично це дуже важко зробити тими засобами, що в нас сьогодні є на озброєнні. У нас засоби протиповітряної оборони, а не протиракетної оборони", – пояснив представник Повітряних сил. З його слів, іранські балістичні ракети мають замінити "Іскандери", котрі вже вичерпуються.
15:48 Президент України Володимир Зеленський відбув телефонну розмову із президентом Франції Емманюелем Макроном. Зі слів Зеленського, переговори були "надзвичайно важливими і продуктивними". "Конкретні рішення щодо посилення обороноздатності України. Конкретні ініціативи щодо відновлення зруйнованої енергетичної інфраструктури. Дякую, друже, за неослабну підтримку", – прокоментував Президент.
15:11 У вівторок до Києва прибула європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон. “Я сьогодні в Києві, щоб допомогти збільшити підтримку для українського енергетичного сектора. Українська енергетична інфраструктура зазнає вмисної атаки з боку Росії. Це жорстока і нелюдська тактика, спрямована на спричинення людських страждань у час, коли наближається зима”, – підкреслила Сімсон. Вона додала, що на власні очі бачила масштаби руйнувань в Україні.
14:47 Іран планує надати Росії близько тисячі одиниць озброєння, зокрема балістичні ракети типу "земля-земля" та ударні безпілотники. Про це пише CNN, покликаючись на джерела.
14:24 Сполучені Штати Америки передадуть Україні вісім систем протиповітряної оборони NASAMS, при тім дві надійдуть уже незабаром. Згідно з повідомленням Пентагону, США також нададуть засоби протидії безпілотникам, включно із системою VAMPIRE.
13:46 Внаслідок вибуху в тимчасово окупованому Бердянську поранено першого заступника голови окупаційної адміністрації міста Павла Іщука. Цю інформацію "Суспільному" підтвердила голова Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна. Вибухівка, начинена металевими кульками та цвяхами, була підкладена в автомобіль колаборанта. “Вчора стався замах на колаборанта. Він був пропагандистом, Павло Іщук. Колись це була дуже поважна персона, український журналіст, працював на двох попередніх міських голів міста Бердянськ. З приходом окупаційної влади став "першим заступником мера з зовнішньої політики та масових комунікацій”, – розповіла Галіціна.
13:11 Європейський Союз вважає безпідставним рішення Росії призупинити участь у "зерновій ініціативі" та закликав російське керівництво припинити використовувати продовольство як зброю. "Росія одноосібно несе відповідальність за глобальну кризу продовольчої безпеки, яку вона спричинила своєю неспровокованою та нічим не виправданою агресивною війною проти України та блокуванням українських морських портів", – заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.
12:43 Міністерство закордонних справ України вимагає виключити Росію із G20. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко. "Путін публічно визнав віддання наказу про ракетні удари по українських цивільних та енергетичній інфраструктурі. Маючи руки по лікті в крові, він не має сидіти за одним столом із світовими лідерами. Запрошення путіну на саміт на Балі має бути відкликане, а Росія – виключена із Групи двадцяти", – заявив Ніколенко.
12:03 У готелі "Ахтамар", розташованому на трасі Маріуполь–Донецьк у районі міста Волноваха, пролунав вибух. Як повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, там розташувалися кадирівці. Знешкоджено близько 10 одиниць військової техніки.
11:28 Юрій Вітренко написав заяву про відставку з посади очільника «Нафтогазу». Як повідомляють джерела Економічної правди, його місце має зайняти міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
11:04 Європейська комісія вражена стійкістю української енергосистеми, попри війну і ракетні атаки росіян, проте перед Україною стоять величезні виклики, сказала єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон: "Виклики, які має подолати український енергетичний сектор, звичайно, величезні. Вражаюче, що енергетична система залишалася майже повністю функціональною до цієї осені протягом цих місяців війни. І навіть зараз, попри те, що Росія направляє свої удари проти енергетичної інфраструктури, Україні вдалося відновити значну частину пошкоджених потужностей".
10:10 Планові віялові відключення електроенергії нині відбудуться, крім Києва, у таких областях: Київська, Чернігівська, Черкаська, Житомирська, Сумська, Харківська, Полтавська, повідомили в НЕК "Укренерго" і пояснили: "Тимчасові контрольовані обмеження всіх категорій споживачів необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі, підтримати стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварій після того, як електромережі були ушкоджені ракетними обстрілами та атаками дронів росіян".
10:03 У Києві повністю відновили водо- та енергопостачання, однак віялові відключення енергопостачання зберігатимуться через "дефіцит в енергосистемі" після російських ударів, повідомив міський голова Віталій Кличко.
09:43 Військові кораблі Чорноморського флоту Росії не мають стосунку до безпеки морського коридору транспортування українського зерна, зазначив на засіданні заступник генсека з гуманітарних питань Мартін Гріффітс на засіданні Ради Безпеки ООН. Таким чином представник ООН спростував заяви Росії про те, що в Севастополі були атаковані військові судна, які нібито залучені до гарантування безпеки морського коридору з експорту зерна, передає "Укрінформ". "По-перше, щоб було зрозуміло: жодні військові судна, літаки чи активи не беруть участі й не були залучені до підтримання ініціативи будь-якою стороною. Вони не потрібні. Насправді їм заборонено наближатися до вантажних суден ближче, ніж на 10 морських миль, відповідно до процедур, узгоджених усіма сторонами", – сказав Гріффітс. З його слів, ООН готова розслідувати разом із державами-членами, які беруть участь в ініціативі, чи використовувалася Чорноморська зернова ініціатива для отримання військово-оперативної переваги.
09:13 Традиційний щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:
Знимки показали, що 17 жовтня два літаки-перехоплювачі МіГ-31К майже напевно були припарковані на білоруському аеродромі Мачуліщі, а велика каністра зберігалася неподалік у захисній земляній бермі. Ймовірно, каністра пов’язана з балістичною ракетою повітряного запуску Х-47М2 "Кінжал", великогабаритним боєприпасом, для перенесення якого пристосований варіант МіГ-31К.
Росія розміщує "Кінжали" з 2018 року, але раніше він не розгортався в Білорусі. Росія час від часу запускала цю зброю під час війни в Україні, але запаси, ймовірно, дуже обмежені. Росія продовжує використовувати свої передові боєприпаси великої дальності проти цілей обмеженого оперативного значення.
Маючи радіус дії понад 2000 км, базування "Кинжалів" у Білорусі дає Росії невелику додаткову перевагу з точки зору вражання додаткових цілей в Україні. Ймовірно, вона здійснила розгортання головним чином для того, щоб повідомити Заходу та зобразити Білорусь як дедалі більшого співучасника війни.
09:00 Згідно з оцінками Генерального штабу ЗСУ, загальні бойові втрати ворога з 24.02 по нині орієнтовно становили:
особового складу – близько 72 470 (+650) осіб,
танків – 2698 (+12) од.,
бойових броньованих машин – 5501 (+16) од.,
артилерійських систем – 1730 (+2) од.,
РСЗВ – 383 (+0) од.,
засобів ППО – 197 (+0) од.,
літаків – 276 (+1) од.,
гелікоптерів – 257 (+4) од.,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 1415 (+2) од.,
крилатих ракет – 397 (+45) од.
кораблів /катерів – 16 (+0) од.,
автомобільної техніки – 4143 (+15) од.,
спеціальної техніки – 154 (+0) од.
Дані уточнюються.
Зі всієї наявної на початок року в РФ техніки за час війни знищено:
79,0% танків (з них 2,0% за минулий тиждень),
31,7% бойових броньованих машин (з них 0,9% за минулий тиждень),
69,1% автомобільної техніки (з них 1,1% за минулий тиждень),
56,1% артилерійських систем (з них 1,4% за минулий тиждень),
34,4% РСЗВ (з них 0,4% за минулий тиждень),
22,1% літаків (з них 0,4% за минулий тиждень),
28,8% гелікоптерів (з них 1,0% за минулий тиждень),
14,0% засобів ППО (з них 0,4% за минулий тиждень).
08:29 Ранкове зведення Генштабу ЗСУ:
Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні Сил оборони України на окремих напрямках, не припиняє ведення наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках.
Ворог продовжує обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках та веде повітряну розвідку. Завдає удари по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.
Протягом минулої доби противник завдав 60 ракетних та 15 авіаційних ударів, здійснив понад 45 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
Ударів противника зазнали райони понад 50 населених пунктів, зокрема: Соледар, Вугледар, Яковлівка, Веселе Донецької області.
На Волинському та Поліському напрямках обстановка залишатися без суттєвих змін. Республіка білорусь підтримує збройну агресію російської федерації проти України. Російська федерація продовжує перекидання окремих підрозділів на територію республіки білорусь. Зберігається загроза завдання ракетних ударів та застосування ударних безпілотних літальних апаратів з території республіки білорусь.
На інших напрямках ворог здійснював обстріли:
на Слобожанському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Вільхуватка, Вовчанськ, Гатище, Стрілеча та Ветеринарне;
на Куп’янському напрямку – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Кучерівка, Стельмахівка, М’ясожарівка, Петропавлівка;
на Лиманському напрямку – з артилерії різних типів в районах населених пунктів Невське, Білогорівка, Роздолівка, Спірне, Григорівка та Берестове;
на Бахмутському напрямку – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Зеленопілля, Кліщіївка, Бахмут, Бахмутське і Соледар;
на Авдіївському напрямку – з танків та різнокаліберної артилерії в районах населених пунктів Мар’їнка, Водяне, Красногорівка, Первомайське та Невельське;
на Новопавлівському та Запорізькому напрямках – з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Времівка, Вугледар, Полтавка, Ольгівське, Малинівка, Павлівка, Новоданилівка.
На Південнобузькому напрямку вогневого ураження зазнали райони понад двадцяти населених пунктів вздовж лінії зіткнення.
Окупанти здійснюють примусове переміщення цивільного населення. Так, в населеному пункті Каховка Херсонської області, громадян, які проживають в помешканнях вздовж берега Дніпра силоміць виселяють з осель. Навколо цивільного житла російські загарбники обладнують інженерні укріплення та мінно-вибухові загородження. В населеному пункті Новочорномор’я Скадовського району російські військовослужбовці психологічно та фізично тиснуть на мирних жителів. Їх виганяють з власних помешкань. Вивільнені таким чином оселі плануються під заселення окупантами.
Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала по ворогу 14 ударів. Під ураження потрапили райони зосередження озброєння та військової техніки, опорні пункти і позиції комплексів протиповітряної оборони противника. На різних напрямках наші підрозділи протиповітряної оборони збили 4 гелікоптери, 2 БпЛА та 45 ворожих крилатих ракет.
Воїни ракетних військ і артилерії за минулу добу уразили 2 пункти управління, 3 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки та інші важливі військові об’єкти російських окупантів.
07:16 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:
• Російські війська завдали ще одну масштабну хвилю ударів по критичній інфраструктурі України, ще більше пошкодивши енергосистему та залишивши велику частину Києва без води.
• Російські чиновники знову змінили свою думку щодо ризику руйнування українськими військами греблі в Каховці, наказавши евакуювати райони, які можуть бути затоплені. Не існує сценарію, за якого Україна виграє від руйнування греблі, і ця риторика, найімовірніше, покликана прискорити евакуацію та забезпечити інформаційне прикриття для виведення російських військ із західного берега.
• Російські війська продовжують відхід із західного берега Дніпра, незважаючи на те, що вони створюють умови для боїв за позиціях навколо Херсона.
• Фінансист приватної військової компанії Вагнера Євгеній Прігожин намагався висунути проти мера Санкт-Петербурга звинувачення в корупції і заявив про швидке відкриття в Петербурзі Центру ПВК Ваґнера. Також Прігожин критикував «олігархів» і «еліту» за те, що вони живуть у комфорті й перешкоджають повній мобілізації Росії.
• Російські джерела продовжували стверджувати, що українські війська 30 і 31 жовтня проводили контрнаступальні дії на північному сході Харківської області та на лінії Сватове–Кремінна.
• Російські війська продовжували оборону, а російські джерела повідомляли, що українські війська продовжували контрнаступальні дії в Херсонській області 30 і 31 жовтня.
• Повідомляється, що українська кампанія блокування завдає шкоди російським силам, які переправляються через річку Дніпро.
• 30 і 31 жовтня російські війська продовжували наземні атаки в районі Бахмута.
• Російські джерела стверджували, що російські війська досягли деяких успіхів у районі міст Авдіївка–Донецьк 30 і 31 жовтня, але ISW не може підтвердити цих заяв.
• Міністерство оборони Росії, ймовірно, намагається запобігти ухилянню від призову, намагаючись ввести в оману населення Росії, що осінніх призовників не відправлять воювати в Україну.
• Міноборони також оголосило про закінчення часткової мобілізації 31 жовтня, виконуючи доручення президента Росії Владіміра Путіна про завершення мобілізації до кінця жовтня.
• Місцеві російські органи влади залишаються відповідальними навіть за базове забезпечення мобілізованого персоналу, демонструючи неефективність краудфандингових зусиль і нескоординованих ліній постачання для підтримки сучасної армії.
• Російська окупаційна влада в Херсонській області оголосила, що дозволить використовувати українські гривні поряд з російськими рублями, демонструючи провал своїх багатомісячних зусиль з рублеїзації в Херсоні.
• Російські чиновники продовжують створювати погані умови в окупованих частинах Херсонської області, щоби змусити місцевих жителів евакуюватися.
06:00 Поточна оперативна обстановка на півдні України – підсумок минулої доби від Оперативного командування "Південь":
Обстановка в нашій операційній зоні, на південнобузькому напрямку, складна, але впевнено контролюється Силами оборони.
Основна увага противника зосереджена на утриманні займаних рубежів та дистанційних діях – артилерійські та мінометні обстріли, авіаційні та ракетні удари по наших позиціях та мирних населених пунктах. Ворог продовжує мінування напрямків можливого наступу наших військ та завдає руйнувань критичній інфраструктурі. Облаштовує оборонні рубежі на лівому березі Дніпра.
В цілому, суттєвих змін у стані складі та положенні противника немає.
Протягом бойового дня ворог завдавав ударів по територіальних громадах в Баштанському та Миколаївському районах на Миколаївщині, обстрілював нещодавно звільнені населені пункти Бериславського району Херсонщини вздовж лінії розмежування військ.
Ворог активно проводить повітряну розвідку, в тому числі використовує і безпілотники ударного типу, які повертаються на базу. Але в ході виконання розвідзавдання, такі ворожі дрони, як «Ланцет», ще й скидають на об’єкт ураження вибухівку. Саме так атаковано ворогом сьогодні Миколаївський район. Людських втрат нема.
По звільнених цього місяця населених пунктах північної Херсонщини ворог гатив з важкої артилерії та реактивної системи залпового вогню «Град». Пошкоджено кілька будівель та автівок. Без людських втрат.
Надвечір силами протиповітряної оборони у небі над Бериславським районом Херсонщини знищено 2️ ворожих ударних гелікоптера Ка-52 «Алігатор».
Нашою армійської авіацією було влучно атаковано скупчення особового складу окупантів на опорному пункті противника в районі Снігурівки на Миколаївщині.
Артилеристи та ракетники Сил оборони, протягом дня завдавали ударів по позиціях ворога та районах зосередження ворожих сил. Виконано близько 180 вогневих завдань. Вороже військо зменшилось на 21 рашиста. Демілітарізовано одну військову автівку та міномет. Решта втрат ворога дорозвідуються.
У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває 1️ носій високоточних крилатих ракет, споряджений вісьмома «Калібрами». Загальна чисельність корабельного угруповання ворога у Чорному морі становить 7️ кораблів та катерів, які продовжують маневрування уздовж південного узбережжя Криму.
Ворог продовжує застосовувати високоточні ракети різних систем, ударні дрони та інші засоби вогневого ураження по об’єктах критичної інфраструктури та по прилеглих до лінії фронту територіальних громадах.
00:17 Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжить виконувати угоду про вивезення зерна. "Я думаю, що світ в цілому вже звик до тих чи інших риторик агресивного характеру з боку офіційних і неофіційних представників РФ. Хочу нагадати, що в зерновій ініціативі існує дві паралельні домовленості чи два документи. Перший – тристоронній документ Україна-ООН і Туреччина. Тут від трьох суб'єктів я не чув, щоб хтось із чимось був незгодний і хтось хотів би зупинити зернову ініціативу. Тож тут ми продовжуємо, як втрьох і домовлялися", – сказав Зеленський. Він додав, що є інший документ – між РФ, Туреччиною і ООН. "Я не впевнений, що той документ Туреччина або ООН порушили, бо вони не зацікавлені в тому, щоб принести голод у країни Африки або Азії. Тож, безумовно, те, що Росія говорить – що вона виходить з цієї ініціативи, говорить, що вона виходить з домовленості тих трьох сторін. А це говорить, що саме вона порушує їхні домовленості", – цитує "Укрінформ". Президент сподівається, що міжнародні партнери зможуть "заспокоїти" риторику РФ.
01.11.2022