Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що офіційний Київ готовий вести переговори про компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу "Північний потік-2".
Про це Кулеба сказав в інтерв'ю німецькому виданню Welt.
"Якщо нам запропонують переговори про компенсації, то ми це розглянемо", – цитує "Німецька хвиля".
"Але ми не обов'язково погодимося на те, що нам запропонують", – додав міністр.
Як сказав Кулеба, у нього складається враження, що останнім часом рішучість США домогтися компенсацій Україні у разі завершення будівництва газопроводу "суттєво зросла". З його слів, для України газогін становить передусім безпекову загрозу. "А тому ми кажемо, що газопровід має бути використаний як важіль, аби спонукати Росію до конструктивної ролі у мирному процесі на сході України", – зазначив міністр.
Напередодні канцлерка Німеччини Анґела Меркель після зустрічі з президентом США Джо Байденом на полях саміту Великої сімки у Великобританії зазначила, що обоє лідерів були єдині в думці, що збереження транзиту газу Україною є "життєво важливим та неодмінним".
Держсекретар США Ентоні Блінкен 8 червня повідомив, що Вашингтон і Берлін обговорюють варіанти пом'якшення наслідків введення в дію газопроводу. За його словами, один із варіантів, який Вашингтон обговорює з європейськими партнерами, – гарантувати, що Україна продовжуватиме отримувати збори за транзит газу протягом "багатьох років у майбутньому".
У понеділок міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба уточнив на своїй сторінці у Twitter: "Північний потік 2" – це насамперед загроза безпеці Україні, а не лише економіці. Ми проти "Північного потоку – 2". Умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека України. Це буде чесна компенсація загроз. Таку позицію я висловив на переговорах минулого тижня у Берліні".
14.06.2021