УГП виступила зі заявою на захист дивізії "Галичина".

 

Українська галицька партія виступила на захист дивізії "Галичина" і висловила обурення спробами компрометувати дивізійників партіями "ОПЗЖ" та "Слуга народу".

 

 

Про це йдеться у заяві, опублікованій на інтернет-сторінці партії.

 

"Ми стали свідками безпрецедентної ситуації, коли представники фракцій «Слуга народу» та ОПЗЖ з трибуни парламенту виступили проти маршу на честь дивізії «Галичина», назвавши українців, які входили до неї, злочинцями. Натомість дали зрозуміти, що 9 травня будуть відзначати «одне з найбільших свят в нашій історії – День перемоги». Зважаючи на усе це, ми хочемо спитати – а якому саме народу служать слуги народу?" – ідеться у заяві.

 

"Ми добре знаємо, що після звірств, які залишили по собі перші «совєти», а це десятки тисяч закатованих та розстріляних у тюрмах і сотні тисяч вивезених у Сибір, галичани природно ставилися до Радянського Союзу вороже. Це був 43-й рік. До Західної України знову наближався фронт і червона орда зі сходу. А з нею – НКВД, радянські кати і тюрми, заслання до Сибіру. Відтак хлопці не мали іншого виходу, ніж взяти до рук зброю та битися на боці нацистської Німеччини. Хоча добре усвідомлювали, що і для німецьких окупантів вони є лише розмінною монетою у великій грі", – зазначили в УГП.

 

"Воїни УПА воювали і з нацистами, і з «совєтами», а дивізійники – лише з «совєтами». Але всі вони прагнули незалежної України і воювали за неї... Трагедія українців в тому, що в битві двох злочинних режимів вони воювали з обох боків фронту. Ми не мали своєї держави", – заявила УГП.

 

В Українській галицькій партії складають шану і пам'ять усім ветеранам. "Не можна критикувати дивізійників так само, як не можна критикувати українських воїнів Червоної армії, яка принесла нам ще 45 років радянської окупації", – резюмували в УГП.

 

Нагадаємо, 28 квітня представники патріотичних та націоналістичних організацій провели в Києві акцію "Марш вишиванок" на честь дня створення дивізії "Галичина". У заході, що був організований представниками "С14",  ВО "Свобода" та Правого сектору, взяли участь кількасот осіб.

 

Акцію на честь дивізії засудив директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

 

Депутати "ОПЗЖ" і "Слуги народу" закликали правоохоронців дати оцінку маршу.

 

Посли низки країн (зокрема Німеччини), а також МЗС Ізраїлю виступили з осудом ходи.

 

30.04.2021