Експерти припускають, що таким було розпорядження Дональда Трампа.
Речники Білого дому планували виступити зі заявою про причетність Росії до масштабної гакерської атаки на комп'ютерні системи уряду США, але в останній момент отримали вказівку не публікувати цю заяву. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters з покликом на джерело в адміністрації американського президента.
За словами джерела, «офіційні особи в Білому домі були готові в п'ятницю вдень оприлюднити заяву, в якій Росія звинувачувалася в тому, що зіграла основну роль в кібератаці». Проте в останній момент надійшла вказівка скасувати публікацію документа. Очевидно, що цю вказівку міг видати лише Дональд Трамп. У Білому домі не пояснили, чому було ухвалене таке рішення.
Сам же Дональд Трамп заявив в суботу, 19 грудня, що ЗМІ перебільшили масштаби події. Він не погодився з твердженнями низки видань про те, що за кібератакою могла стояти група гакерів, котрі працюють на Кремль, і замість цього допустив, що до неї міг бути причетний Пекін. «Росія, Росія, Росія – це улюблена пісня, коли відбувається що завгодно, оскільки ліберальні ЗМІ здебільшого з фінансових міркувань до смерті бояться обговорювати можливість того, що це може бути Китай (а це може бути він!)», – вважає Трамп .
Керівник зовнішньополітичного відомства США Майк Помпео в п'ятницю, 18 грудня, в інтерв'ю американському журналісту Марку Левіну (Mark Levin) вказував саме на причетність Москви до кібератак. «Думаю, в даному випадку ми можемо сказати з упевненістю, що цю діяльність здійснювали росіяни», – зазначив Помпео.
Нагадаємо, що в середу, 16 грудня, у спільній заяві апарат директора Національної розвідки США, ФБР і Аґенція зі забезпечення інфраструктурної та кібербезпеки повідомили, що зафіксували серйозну атаку на комп'ютерні мережі федерального уряду. Сама ж гакерська атака була вчинена 13 грудня. Зловмисники отримали несанкціонований доступ до комп'ютерних систем Міністерства внутрішньої безпеки США. Також зламу зазнали мережі Міністерства торгівлі і Міністерства фінансів США. Окрім того, згідно з даними газети The Washington Post, гакери отримали доступ до даних Держдепартаменту і Пентаґону.
У вчиненні кібератаки підозрюють угруповання гакерів, яке працює на Службу зовнішньої розвідки Росії. Скоріш за все, мова йде про групу, відому під назвами APT29 або Cozy Bear.
20.12.2020