Уряд Іспанії планує оголосити франкізм поза законом.

Кабінет міністрів підготував законопроєкт, де передбачено покарання за апологетику диктатури Франко і його соратників.

 

 

Уряд Іспанії репрезентував у вівторок, 15 вересня, проєкт Закону демократичної пам'яті. Він покликаний поставити під заборону «будь-які спроби виправдовувати або вихваляти франкістську диктатуру 1936-1975 років і її діячів». Про це повідомило видання El Pais.

 

Законопроєкт не тільки офіційно засуджує режим генерала Франко, а й забороняє громадські організації з франкістськими назвами. Таким чином, документ доповнить уже чинний закон про «дефранкізацію» від 2007 року, на підставі якого вулиці іспанських міст уже позбулися франкістських назв, пам'ятників і меморіальних таблиць на честь діячів колишнього режиму.

 

Новий закон у разі його ухвалення парламентом дозволить закрити вісім громадських організацій із франкістськими назвами – передовсім чинний з 1976 року Національний фонд імені Франсіско Франко. Документ також заборонить публічні виступи на захист франкізму і демонстрацію символіки тієї епохи: портретів, емблем та прапорів.

 

Подив з приводу нового законопроєкту висловили представники патронату Фонду Франко. Вони зазначили, що фонд не займається політичною діяльністю, він зберігає понад 30 тисяч документів з особистого архіву диктатора. Окрім того, багато харитативних організацій закриють тільки через їхні назви, отримані багато років тому. При цьому в країні залишаться не забороненими ультраправі організації, які активно пропагують тоталітаризм.

 

15.09.2020