Музична хрестоматія України

КОВЧЕГ УКРАЇНА: музика – десять століть української музики в одному концерті

 

 

За підтримки Українського культурного фонду в Україні стартує унікальний проєкт, що поєднає традиційну і класичну музику, мультимедійні інсталяції і кінопродакшн, видання артбуку та інтерактивну гру. Цей концерт стане сучасною музичною візитівкою України.

 

Найкращі шедеври української музичної спадщини – архаїчні колядки і давні духовні наспів, знаменний розспів Київо-Печерської лаври і шедеври українського бароко, музика класиків – Лисенка, Лятошинського, Барвінського – та сучасників – Скорика, Сильвестрова, Станковича під керівництвом Оксани Линів за участі найкращих українських етно-гуртів – “Даха Браха”, “Хорея Козацька”, “Курбаси”, Уляни Горбачевської, Молодіжного симфонічного оркестру України, чоловічого хору “Дударик”, Київського дівочого хору ім.М.Лисенка. Особливий гість концерту – 85-річна співачка з Полісся Домініка Чекун.

 

 

Концерт-колаж “Ковчег Україна” має перезавантажити “музичні архіви” і зробити їх цікавими сучасному слухачеві. Це концерт-хрестоматія, що відкриє українцям і світові непізнану і відому лише вузькому колу спеціалістів колосальну музичну спадщину України.

 

Головні ідеї проєкту, реалізовані через сучасні мистецькі форми з використанням новітніх технологій, сприятимуть формуванню нового українського слухача, що вміє цінувати традиційну спадщину і відкритий до музичних експериментів. А це, у свою чергу, формуватиме колективну свідомість нації на основі української культурної ідентичності.

 

Ініціаторами проєкт є зірка світової класичної сцени диригентка Оксани Линів і культурна менеджерка, письменниця Ярина Винницька.

 

 

Офіційна сторінка Ковчег “Україна” у Facebook: https://www.facebook.com/Kovceh.Ukraina/?ref=page_internal

 

Подія “Ковчег Україна: музика” : https://www.facebook.com/events/349357139801252

 

04.09.2020