Ігор МАРТИНІВ

Сьогодні Варяж – село на Сокальщині біля самого кордону. А кількасот років тому тут було місто з маґдебурзьким правом і замком. Нині усе – суцільна руїна
Цю дерев'яну церкву два роки тому відреставрували – повністю розібрали до самих кам’яних фундаментів і зібрали заново. 
З нагоди Дня архіваріусів наше сьогоднішнє відео – про будівлю, в якій розташований один із найстаріших і найбагатших архівів сучасної України. 
Пишна колись будівля стоїть руїною, хоч має розроблений проєкт реставрації і місцева влада готова передати її інвестору за символічну 1 гривню
Одна з найбільших святинь Галичини. Теперішній Василіанський монастир заснували 1612 року, у 1949-му розграбували, закрили і перетворили на інтернат. 
Твердиня витримала не одну облогу, хоча кілька разів її здобували козаки. Тут бував гетьман Іван Мазепа і квартирував російський цар Петро І. Тепер замок у занедбаному стані. 
Нині невелике Комарно має одразу чотири великі святині. Найдавніша – храм Різдва Богородиці. Це один з найгарніших храмів Львівщини.
Вважають, що цю дерев'яну церкву й дзвіницю коло неї збудовано у 1754 році. Ця дата вказана на хрестовій бантині центральної бані. Однак серед дослідників є версія, що будівлі щонайменше на сотню років старші.
У післявоєнні роки в костелі містився колгоспний склад, а пізніше його вирішили переоблаштувати під сільський клуб. Селяни злякалися гніву Божого і не зважилися
Ріка Збруч сотні років була кордоном, що розділяв держави. На її берегах досі зберігся оборонний пояс із неприступних замків. Чергове відео Z із циклу "Пам'ятки Галичини"
25.07.20 | | Галичина