Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва Павлові Вовку та голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку, а також заступнику та ще п’ятьом суддям столичного Окружного адмінсуду. Їм інкримінують спробу насадити контроль над всією суддівською владою в Україні.
Про це йдеться у повідомленні НАБУ у п'ятницю.
"Як з’ясувало слідство, зазначені особи, загалом дванадцятеро, діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їхній роботі", – ідеться в повідомленні Антикорупційного бюро.
Згідно з версією слідства, "фактично, зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнес-кіл". "Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їхнім розглядом та з наперед визначеним результатом", – переповіли в НАБУ.
Бюро нагадує, що раніше спільно з представниками Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України здійснило обшуки у приміщеннях ОАСК та Суворовського районного суду Одеси, повідомивши про підозру голові ОАСК і ще трьом суддям. Тоді служителям Феміди інкримінували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втручання у діяльність судових органів для створення штучних перешкод у роботі ВККС.
НАБУ опублікувало 45-хвилиний відеоролик з інформацією про суддівські порушення, а також записами розмов за участю керівництва суду. Під час їхніх розмов лунають фрази (правдоподібно, російською мовою): "Єслі оні готови проспонсіровать ето, то ми готови ету х*йню дать"; "І Козьякова, і Бенедисюка – нах*й, і Вєрховний суд – нах*й"; "Еслі б оні зналі, за какімі процесамі ми стоім, я так думаю, што оні би ах*єлі".
Центр протидії корупції нагадує, що існування дискредитованого ОАСК – "виключна відповідальність Володимира Зеленського". "Вперше докази того, як судді цього суду шантажують посадовців та тиснуть на органи влади, ми побачили рік тому. І нуль реакції з боку Президента", – обурились у ЦВК.
Антикорупційна організація нагадує, що розформувати суд можна лише через подання керівника держави відповідного законопроєкту до Верховної Ради. "Але Зеленський вдає, що нічого не знає про суд. І навіть у своєму новому законопроєкті (уже другому) глава держави вперто ігнорує цю проблему та не ініціює жодних заходів", – обурилися Віталій Шабунін і Ко.
Центр протидії корупції вважає, що "відмовчування означатиме банальне покривання найкорумпованішого суду в країні".
17.07.2020