Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що проєкт зі залученням консультантів німецької компанії Deutsche Bahn до трансформації "Укрзалізниці" ставиться на паузу.

 

Про це Криклій сказав у інтерв'ю виданню LIGA.net

 

Експрем'єр Гончарук і міністр Криклій на зустрічі з представниками DB

 

"Питання консультацій Deutsche Bahn наразі ставимо на паузу. Ви пам'ятаєте суму тендеру – 80 з лишком мільйонів гривень. Зараз "Укрзалізниця" не може собі цього дозволити. Більш того, вони не зможуть приїхати: у нас обмеження на в'їзд іноземців. Тому ми перенесемо все в термінах", – сказав міністр.

 

Водночас він додав, що "Укрзалізниці", хай там що, слід працювати, щоби вона стала сучасною компанією, "холдингом з трьох або більше операторів: інфраструктура, вантажні та пасажирські перевезення".

 

Криклій додав, що наразі пріоритетом "УЗ" є забезпечення фінансової стабільності компанії, автоматизація, оновлення парку "і, звичайно, боротьба з корупцією".

 

Як писав Z, 5 лютого "Укрзалізниця" і німецький Deutsche Bahn підписали меморандум про взаєморозуміння та стратегічне партнерство, котрий передбачає, що німці консультуватимуть "УЗ" щодо структури управління компанією та надаватимуть технічну підтримку у сфері вантажних та пасажирських перевезень, інфраструктури, надання послуг з технічного обслуговування тощо.

 

У меморандумі передбачалося, що сторони мають укласти угоди про співпрацю з оцінки діяльності "УЗ" і розробки дорожньої карти щодо покращення її діяльності. Очікувалося, що цей етап триватиме три місяці. Перші кроки планували впровадити до 31 грудня 2020 року. Наступний етап мав бути управлінським – із 2021 року Deutsche Bahn мав надавати "Укрзалізниці" підтримку у сфері управління.

 

Владислав Криклій казав після підписання: "Якщо ми можемо отримувати досвід та фахову експертизу й обходити ті ґулі, які вони набили під час свого досвіду та трансформації, то це нас тільки підсилить. Тому ця співпраця нам корисна".

 

Член правління з питань інфраструктури компанії Deutsche Bahn Рональд Пофалла заявляв у інтерв'ю "Німецькій хвилі", що перш ніж перейти до змістовних проєктів, німецька компанія хотіла би впевнитися в перспективності двосторонньої співпраці. 

 

"Спочатку справді йтиметься про консультування. І вже залежно від того, наскільки успішним буде консалтинг, можуть бути впроваджені подальші кроки. Але чи дійде до цього, залежить якраз від того, чи вдасться нам знайти точки дотику", – казав Пофалла.

 

Великим прибічником співпраці із Deutsche Bahn був колишній прем'єр-міністр Олексій Гончарук. 23 січня на українському сніданку у Давосі тодішній голова Кабміну заявив, що уряд хоче передати компанію "Укрзалізниця" в управління Deutsche Bahn: "Так, ми хочемо віддати німцям на 10 років в управління залізницю".

 

4 березня Верховна Рада відправила Кабінет Міністрів Олексія Гончарука у відставку.

 

Міністр інфраструктури Владислав Криклій залишився працювати і в уряді Дениса Шмигаля.

 

28.04.2020