Путін виступив із територіальними претензіями до України.

 

Президент Росії Владімір Путін заявив про те, що нинішні кордони України сформуваися в випадковий спосіб, і спричинилася до цього помилкова політика Лєніна, – тепер офіційна Москва мусить із цим "розбиратися".

 

Про це Путін заявив на пресконференції, інформує УНІАН.

 

 

Путін, зокрема, звинуватив Лєніна в тому, що той "запропонував не федерацію, а конфедерацію", і це дозволило згодом етносам "отримати право виходу зі складу СРСР".

 

Крім того, російський президент вважає, що території "були нарізані так, що вони не завжди відповідали традиційним місцям проживання тих чи інших народів". "В ході створення Радянського Союзу споконвічно російські території, які до України взагалі не мали ніякого відношення, все Причорномор'я, західні землі російські були передані Україні з дивним формулюванням «для підвищення процентного співвідношення пролетаріату в Україні», тому що Україна була сільською територією", – ствердив Путін.

 

Президент РФ додав, що це "дещо дивне рішення". "Це все спадщина державного будівництва Владіміра Ілліча Лєніна, і тепер ми з цим розбираємося", – зазначив він.

 

Владімір Путін сказав під час пресконференції, що "український і російський [народи] – це майже одне й те саме в етнічному сенсі слова і з точки зору нашої історії, духовних начал". Так само Путін думає собі про єдність із білорусами, і саме тому радіє за "союзну державу" двох країн.

 

Президент Росії визнав, що існує окрема українська ідентичність, але вважає, що її автором є граф Потоцький. 

 

"У нас складно влаштована країна, у нас стільки етносів проживає... Розумієте, декотрі речі ми забуваємо. От у нас суперечки з Україною йдуть і так далі. Є українська ідентичність. Так, вона сформована. Хто був автором? Граф Потоцький – відомий дослідник, вчений і письменник, котрий уперше заговорив про українців як про окремий етнос... Ми мусимо розуміти, що на якомусь етапі пройшли якісь елементи реальної ідентичності, ми мусимо ставиться до цього з повагою", – сказав президент РФ.

 

Під час пресконференції Владамір Путін, відповідаючи на питання щодо України, також заявив, що на Донбасі є військова техніка з-за кордону від держав, котрі "співчувають" Донбасу, а також визнав рішення Стокгольмського арбітражу.

 

20.12.2019