В Італії набирає сили «Рух сардин».

Його учасники проводять велелюдні акції проти ксенофобської, прокремлівської партії «Ліга» колишнього віцепрем'єра Маттео Сальвіні. 

 

 

Мітинги й демонстрації «Руху сардин» (Movimento delle Sardine) стають чимраз масовішими. Наприклад, суботня маніфестація в Римі на площі Сан-Джовані зібрала близько 100 тисяч громадян. Маніфестанти несли плакати зі зображенням сардин, вбиралися в риб’ячі костюми, несли в руках іграшкових рибок. Вони виступали проти повернення в політику «друга Путіна», колишнього віцепрем'єра і ексміністра внутрішніх справ Маттео Сальвіні. Про це повідомила італійська газета La Stampa.

 

Рух виник місяць тому під час кампанії на локальних виборах. У місті Болоньї 14 листопада відбулася акція «6000 сардин проти Сальвіні» (6000 sardine contro Salvini), спрямована проти кандидатки від «Ліги»  Лусії Боргонзоні (Lucia Borgonzoni). Образ сардини взято як символ масовості, колективності, здатності поміститися багатьом особам на одиниці площі.

 

Учасниками руху здебільшого є молоді люди, котрі не бажають реваншу ксенофобської партії «Ліга» в Італії. Відтак вони жартома закликають до «першої в історії рибної революції». Свіжа соціологія засвідчує, що партія, створена на основі «Руху сардин», могла б розраховувати щонайменше на десять відсотків електоральної підтримки.

 

Проте поки що «Рух сардин» оголошує себе не прив’язаним до жодної партії. Його учасники ставлять собі за мету протистояння неофашизму, боротьбу проти расової дискримінації, а також «словесного насильства» в італійській політиці.

16.12.2019