Православна Церква відсвяткувала перший рік: Епіфаній попрощався з УАПЦ і УПЦ КП.

 

Митрополит Епіфаній під час святкового богослужіння в Свято-Михайлівському соборі на честь річниці отримання Томосу Православною Церквою України подякував Патріарху Варфоломію, а також усім причетним до визнання незалежності помісної православної Церкви.

 

 

Про це повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

“Саме рік тому, 15 грудня, в стінах нашої древньої святині – кафедрального собору київських митрополитів – відбувся справді історичний собор. Собор, який об’єднав три гілки українського православ’я в єдину помісну православну Церкву. І, завдяки цьому єднанню, ми сподобились отримати з рук вселенського патріарха Варфоломія той довгоочікуваний документ – Томос, який навіки засвідчує, що ми є справжньою незалежною помісною Українською православною Церквою, Церквою українського народу. Це сталося завдяки справді важливому рішенню його всесвятості патріарха Варфоломія, бо напередодні проведення Собору, ще 11 жовтня, були прийняті важливі рішення щодо кліриків тих Церков, які лягли в основу нашої єдиної помісної Православної Церкви”, – сказав Епіфаній.

 

Предстоятель ПЦУ висловив подяку владикам із Константинополя, котрі відвідали Україну для участі в урочистостях, зокрема митрополиту Галльському Еммануїлу. А також п’ятому Президенту України Петрові Порошенку за його роботу задля отримання Томосу.

 

 

“Святкуючи цей перший ювілей, першу річницю, ми не повинні забувати про ті жертви, які покладені протягом століть, а також в часи вже нашої новітньої історії. Ми не маємо права їх забути, для нас вони є справжніми новітніми героями. Наша Церква молиться за наших українських воїнів, які зараз захищають нашу територіальну цілісність, і молиться за тих, які, на жаль, уже відішли у вічність. Михайлівський Золотоверхий монастир у часи Революції гідності став візитною карткою боротьби за цю гідність, і зараз тут у стінах монастирських ми задуємо тих багатьох, ті тисячі, які віддали життя за те, щоб ми могли вільно збиратися і дякувати Богові. І сьогодні ми також по-особливому молимось, щоб Господь сподобив нас, щоб в нашій країні запанував справедливий мир”, – заявив Епіфаній.

 

У рамках заходів з відзначення річниці створення ПЦУ зібрала архієрейський собор.

 

Владики Церкви задекларували спільну внутрішню єдність і висловили довіру Епіфанію.

 

 

Водночас, ПЦУ закликала почесного патріарха Філарета до примирення.

 

"Закликати почесного патріарха Філарета та його оточення до примирення і припинення самоізоляції, ствердивши гарантії положення почесного патріарха Філарета і забезпечення умов його життя та діяльності у зв’язку із завершенням процедури ліквідації релігійної організації "Київська Патріархія УПЦ КП", – ідеться в постанові собору.

 

Збори архієреїв ПЦУ закликали владу захистити державу від намагань з-за кордону втручатися у внутрішні справи України під виглядом релігійної діяльності.

 

"Закликаємо державу і надалі виконувати свій обов’язок захищати релігійну спільноту і все суспільство від ворожого іноземного впливу, від намагань з-за кордону під виглядом релігійної діяльності втручатися у внутрішні справи України, руйнувати її через нав’язування неоімперської ідеології", – йдеться у рішенні собору.

 

На пресовій конференції у суботу Епіфаній повідомив про остаточне юридичне припинення релігійних організацій "Київська патріархія УПЦ КП" та "Патріархія УАПЦ". Водночас, він додав, що, згідно з рішенням синоду ПЦУ, Філарет має право пожиттєвого проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель на вулиці Пушкінській, 36, в Києві та має пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі.

 

 

“Почесний патріарх Філарет був відсутній на Соборі. У постанові ми навіть прописали, що закликаємо почесного Патріарха та його оточення до примирення і припинення самоізоляції, ствердивши гарантії положення почесного Патріарха Філарета і забезпечення умов його життя та діяльності у зв'язку із завершенням процедури ліквідації релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату”, – прокоментував Епіфаній.

 

Відповідаючи на запитання журналістів, митрополит зазначив, що не спілкувався із Філаретом тривалий час. ”Після проведення так званих роз'єднавчих зборів у Володимирському соборі у нас не було спілкування”, – повідомив він.

 

16.12.2019