США закликали Лаврова погодитися на вреґулювання конфлікту з Україною.

 

Державний секретар США Майкл Помпео закликав Росію виконати взяті на себе зобов'язання згідно з "мінськими угодами". Помпео також пишається внеском, котрий Вашінґтон здійснює в справі захисту територіальної цілісності України.

 

Про це Помпео заявив на спільній пресконференції із міністром закордонних справ Росії Сєрґєєм Лавровим у Вашінґтоні.

 

 

"Ми достатньо довго говорили про Україну. Цій темі була присвячена основна частина наших бесід... Я пишаюся тим, що робить адміністрація США в захисті суверенітету та безпеки України. Я знову заявив міністру Лаврову, що Крим належить Україні, і що врегулювання конфлікту на сході України починається із виконання зобов'язань, узятих у рамках "мінських угод", – заявив Помпео.

 

Також Сєрґєй Лавров під час візиту до Вашінґтона мав коротку аудієнцію в Білому домі з Дональдом Трампом.

 

Президентський офіс, звітуючи про коло обговорених тем, повідомив, що Дональд Трамп "закликав Росію вреґулювати конфлікт з Україною" і застеріг від будь-яких "спроб втручання" у вибори у США.

 

 

Водночас сам Сєрґєй Лавров сказав, що офіційний Вашінґтон передав куті меду з пресрелізами: "Вибори ми взагалі не обговорювали", – заявив голова МЗС РФ на пресконференції з Помпео.

 

Лавров повідомив, що обговорював із Трампом Україну, дотримуючись русла підсумкового комюніке "Нормандської четвірки".

 

Щодо персональних вражень, то Лавров сказав журналістам, що переговори зі Зеленським були "конструктивними, зі взаємною повагою, прагматичними", а настрій – "діловий, предметний". Лаврову сподобалося, що "не було ідеологізації проблем, котрі існують в Україні".

 

Міністр закордонних справ Росії вважає, що Зеленському заважають "націоналісти, ультрарадикали і неонацисти", а також Петро Порошенко. "Це спрямоване на те, щоб не допустити жодного вреґулювання, щоби далі намагатися сповідувати приказку: "Кому війна, а кому мати рідна". Це прикро", – сказав Лавров.

 

Міністр закордонних справ додав, що коли Сполучені Штати Америки залишатимуться на тих позиціях, "котрі сповідував і проповідував Курт Волкер", колишній представник Держдепу в Україні, "то добром це не скінчиться".

 

"Нагадаю, він пропонував увести на Донбас окупаційні війська під прапором ООН, розпустити всі структури, котрі забезпечують наразі життєдіяльність самопроголошених "Донецької..." і "Луганської..." "республік" (Лавров має на увазі екстремістські угруповання "ДНР" і "ЛНР", причетні до терактів і воєнних злочинів в Україні, – Z), створити там міжнародну адміністрацію, ввести туди міжнародну поліцію, і тим самим врегулювати кризу, а потім провести вибори. Зрозуміло, що після введення окупаційних сил для окупаційної адміністрації вибори стануть уже "косметичною" справою", – сказав Лавров, згідно зі стенограмою від МЗС РФ.

 

11.12.2019