Анкара погрожує США забороною користування турецьких авіабаз.

Це може стати реакцією Туреччини на запровадження проти неї американських санкцій у зв’язку з придбанням російських ЗРК С-400.

 

 

Туреччина попередила, що може позбавити США доступу до двох стратегічно важливих авіабаз в разі запровадження Вашінґтоном антитурецьких санкцій. Таку погрозу висловив у середу, 11 грудня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Про це повідомило державне турецьке інформагентство Anadolu.

 

Заява керівника турецького зовнішньополітичного відомства пролунала на тлі повідомлень про те, що американські законодавці схвалили оборонний законопроєкт, який, зокрема, передбачає можливість запровадження санкцій проти Анкари в зв'язку зі закупівлею і розгортанням у Туреччині російських зенітно-ракетних комплексів С-400. США вважають, що комплекси С-400 становлять загрозу для НАТО, і тому відсторонили Туреччину від участі в розробці новітнього винищувача F-35.

 

«Якщо буде ухвалено рішення ввести санкції проти Туреччини, питання про авіабази Інджірлік і Кюреджік може постати на порядку денному. Члени Конґресу повинні розуміти, що санкції ні до чого призвести не можуть», – заявив Чавушоглу, якого цитує Anadolu.

 

Авіабаза Інджірлік на півдні Туреччини була основною базою для операцій США на Близькому Сході, а також у боротьбі з терористичним угрупованням «Ісламська держава» в Сирії та Іраку. Тим часом авіабаза Кюреджік на сході Туреччини є ключовою базою НАТО.

11.12.2019