У Туреччини виникли суперечки з Росією через С-400.

Поставка чергової партії російських ЗРК до Туреччини може затриматися.

 

 

Чергові поставки з Росії до Туреччини зенітно-ракетних комплексів С-400 «Триумф» можуть затриматися через виникнення розбіжностей між сторонами. Суперечки стосуються питання передачі технологій. Про це повідомило видання Defense News з покликом на заяву керівника секретаріату оборонної промисловості Туреччини Ісмаїла Деміра.

 

Він заявив, що поставки, спочатку заплановані на 2020 рік, можуть зазнати затримки через поточні перемовини Туреччини з Росією щодо передачі технологій та варіантів копродукції в рамках угоди щодо С-400. За словами Деміра, «технічна робота триває». «Ми розплановуємо графік на наступний рік. На відміну від першої партії, тут є спільне виробництво і передача технологій. Це виходить за рамки "давайте швидко купимо і встановимо" першої системи. Концепція спільного виробництва може змінити шкалу часу», – сказав чиновник.

 

Видання також навело коментар неназваного турецького фахівця, згідно з яким затримка чергової поставки С-400 «Триумф» могла бути попередньо запланованою, аби напередодні американсько-турецького саміту пом'якшити відносини Анкари і Вашінґтона, який не бажає бачити у члена НАТО російську військову техніку.

 

Нагадаємо, що 13 листопада президент США Дональд Трамп і його турецький колега Реджеп Таїп Ердоґан на спільній пресконференції у Вашінґтоні повідомили, що доручили своїм військовим відомствам розробити заходи щодо врегулювання питання про закупівлю С-400 «Триумф» Анкарою. А напередоні візиту Ердоґан наголосив, що рішення його уряду придбати систему С-400 було «безповоротним».

14.11.2019