Ексміністр отримав два роки в'язниці за напад на посольство РФ.

 

У Росії засудили до двох років в'язниці ексміністра транспорту України Миколу Рудьковського за те, що він кинув камінь у посольство РФ у Києві 14 червня 2014 року, в день російської атаки на український транспортний Іл-76 під Луганськом, внаслідок якої загинули 49 військовослужбовців.

 

Як передає кореспондент УНІАН, таке рішення оголосила суддя Московського міського суду.

 

 

"Суд постановив: визнати Рудьковського Миколу Миколайовича винним і призначити йому покарання строком на два роки з відбуванням у колонії загального режиму", – сказала вона.

 

Суд стягнув з Рудьковського понад 14 млн російських рублів для компенсації завданих збитків російському посольству.

 

Прокурор у ході дебатів сторін попросив засудити до шести років колонії.

 

Ця справа розглядається в особливому порядку на прохання Рудьковського, який повністю визнав провину.

 

Росія звинувачує Рудьковського в участі в нападі на службові приміщення і транспортні засоби тих, хто має міжнародний захист, з метою ускладнити міжнародні відносини. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до 10 років.

 

Інцидент за участю Рудьковського відбувся 14 червня 2014 року, коли народний депутат вирішив прибути на акцію протесту проти російської агресії, котра спонтанно спалахнула під амбасадою РФ після збиття проросійськими загонами літака з півсотнею українських десантників під Луганськом. Натовп негативно зустрів колишнього нардепа від Партії регіонів і змусив його пожбурити бруківку в бік будівлі посольства. 

 

Того ж вечора протестувальники облили Миколу Рудьковського "зеленкою" і пробили колеса на його автомобілі, котрим він прибув до посольства.

 

 

У ході одного з засідань, в рамках якого вирішувалося питання про продовження обвинуваченому запобіжного заходу, Рудьковський просив вибачення за те, що "кинув предмет під натиском натовпу".

 

Рудьковський перебуває під вартою із вересня 2018 року. Тож муситиме відбути в неволі ще рік.

 

09.12.2019