Російсько-білоруський саміт у Сочі завершився безрезультатно.

Путінові й Лукашенку так і не вдалося домовитися щодо угоди про поглиблену інтеграцію.

 

 

Перемовини президента Росії Володимира Путіна і президента Білорусі Олександра Лукашенка відбулися в суботу, сьомого грудня, в резиденції російського лідера Бочаров Ручей в Сочі. Вони тривали більше п'яти годин.  Про це повідомив російський інформаційний портал lenta.ru.

 

Перші дві години разом з президентами участь у розмовах брали члени урядових делегацій кожної з країн, зокрема керівники урядів та міністри, котрі відповідають за економічні та енергетичні сектори. Потім була перерва на обід, під час якого Путін і Лукашенко спілкувалися віч-на-віч. На п'яту годину міністрів знову закликали за стіл переговорів. 

 

А потім Лукашенко поїхав, так і нічого не проголосивши. Члени білоруської делегації також утрималися від коментарів. З російського боку виступив лише  міністр економіки  Максим Орєшкін, котрий промовив лише кілька загальних фраз на кшталт: «плідно попрацювали», «досягли поважного поступу», «отримано вказівки, їх опрацьовуватимуть» тощо.

 

Виходячи з цього, експерти зробили висновок, що сторонам так і не вдалося досягнути жодного поступу в справі поглибленої інтеграції. Зрештою, Лукашенко ще напередодні зустрічі запевнив, що діалогу з політичних питань з Росією, наприклад, про створення єдиного парламенту, зараз взагалі не ведеться. «Ми ніколи не збиралися і не збираємося входити до складу будь-якої держави, навіть братської Росії», – заявляв він.

 

А місяцем раніше Лукашенко скаржився, що Москва постійно висуває нові умови щодо інтеграції. Через це економіка Білорусії зазнає втрат. «Вибачте, нахрена потрібен тоді такий союз?» – обурювався Лукашенко. Таким чином білоруський лідер зреагував на небажання Кремля йти на поступки Мінську в питанні цін на енергоносії та щодо субсидій.

 

Головною ж новиною зустрічі в Сочі стало те, що Путін з Лукашенком зустрінуться ще раз – 20 грудня в Петербурзі.

 

Під час сочинської зустрічі в Мінську проходила багатотисячна акція протесту проти поглибленої інтеграції Росії та Білорусі. Попри велелюдність акції, вона пройшла фактично без жодного перешкоджання з боку правоохоронних органів.

08.12.2019