Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на конференції NATO Engages у Лондоні висловив твердження, що нерішучість НАТО дозволила Росії вторгнутися в Україну та Грузію.
Про це повідомляє видання "Європейська правда".
"Те, що трапилося 10 років тому у Бухаресті, на мою думку, було великою помилкою. Спочатку нам було обіцяно членство, потім була ідея щодо Плану дій про членство. Пройшло понад 10 років, і нас не запросили ні до дорожньої мапи, ні до членства", – сказав Пристайко.
"Я вважаю, що нерішучість НАТО дозволила Росії спочатку вторгнутися в Грузію, а потім через шість років прийти в Україну", – додав міністр.
На думку Вадима Пристайка, НАТО має унікальну можливість впливу на Росію. "Те, що здатний робити Альянс, – це єдина мова, яку розуміє Путін", – заявив голова МЗС.
Коментуючи дискусію, котра точиться в НАТО з зачину президента Франції про визначення Альянсом свого головного противника – Росія чи тероризм, – Пристайко заявив, що боротьба із РФ і є частиною боротьби з тероризмом.
"Я не бачу відмінності між тероризмом і Росією. Тероризм – це дії для досягнення політичної мети через залякування. Невже хтось скаже, що Росія робить щось інше?" – пояснив він.
Глава МЗС України уточнив що дії Росії на окупованій частині України, зі спробами вплинути на українську владу, є прикладом такого впливу. "Це тероризм, але тероризм на державному рівні", – ствердив міністр.
Під час свого перебування у Лондоні Вадим Пристайко дав інтерв'ю телеканалу Sky News, у котрому вжив жартівливий неологізм про припинення російської аґресії проти України – Ruxit.
"Я навіть вигадав слово – Ruxit. Це не має відношення до Brexit. Ми хочемо, щоб Росія залишила Україну. Цього ми намагаємося досягти", – сказав Пристайко, додавши, що чекає допомоги і від країн НАТО.
Міністр додав: Президент України Володимир Зеленський не приїхав у Лондон, оскільки формат зустрічі лідерів не передбачає запрошення країн-партнерів. "Ми не запрошені, тому що ми поки що не є членами НАТО. Хочу нагадати, що ми загалом намагаємося стати частиною НАТО багато років, і попри те, що у нас іде війна, ми зберігаємо цей курс. Про це я хочу нагадати лідерам", – сказав міністр.
Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія мають прямувати до членства в Альянсі, але також цінувати "проміжні стадії".
"НАТО вирішив на саміті в Бухаресті в 2008 році, що Україна та Грузія будуть членами НАТО. Це рішення лишається чинним, хоча і не встановлено чіткого таймлайну щодо вступу. Зараз наше завдання, знайти як допомогти Україні та Грузії просуватися до вступу", – сказав він.
Нагадаємо, віцепрем'єр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна не подаватиме прохання на ПДЧ, оскільки вважає чинною заявку, подану на Бухарестському саміті в 2008 році.
При цім Кулеба підкреслив, що інтеграція України в НАТО є "абсолютним і незмінним пріоритетом".
04.12.2019