Відповідь Володіну: Віцепрем'єр згоден прийняти до України кілька областей РФ.

 

Український віцепрем'єр Дмитро Кулеба заявив про згоду прийняти до складу України кілька російських областей, котрі історично були заселені українцями.

 

Про це Кулеба написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи випад голови Госдуми Росії Вячєслава Володіна, котрий пригрозив Україні втратою низки українських областей через здійснення націоналістичної політики, котра, на його думку, є зневажливою щодо нацменшин.

 

"Ніхто нікуди не вийде. Будуть лише повертатися окуповані Росією території. Ну і ми готові прийняти до складу України пару областей РФ. Винятково заради відновлення історичної справедливості та демократичного управління, запровадження європейських стандартів життя", – написав Кулеба.

 

 

Дмитро Кулеба приєднав до свого допису "Оглядову карту українських земель", видану 1900 року у Відні. "І коли пан Володін погрожує виходом областей із складу України, то я згадую цю карту, згадую, якою ціною ми відбили спроби РФ знищити нас фізично у 2014-2015 роках, і вимушений пана Володіна засмутити", – прокоментував віцепрем'єр.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав Вячєслава Володіна дурнем, завдяки котрому прибічники дружби з Росією отримують нові рожеві шкельця для своїх окулярів.

 

"Пане Володіну – говоріть частіше! Це допомагає нам, українцям, ліпше розуміти правдиві прагнення "русского міра". Нашим теж скажу – прибічникам усепрощення, закупівлі дешевого газу "зі знижкою" та іншим, котрі твердять "ми один народ", – перечитуйте володіних. А якщо не доходить на льоту, то знайте, що є багато таких, як я, – написав Аваков по-російськи і вже українською мовою додав: – До ваших послуг, російськомовний український націоналіст Арсен".

 

Заступник міністра закордонних справ Василь Бондар висловив переконання, що заява Володіна – це "класичний набір штампів, упередженостей та маніпуляцій, які Кремль широкомасштабно використовує щодо етнонаціональних питань в Україні".

 

"Провокаційні формулювання і тон заяви спрямовані проти територіальної цілісності України та вкладаються в логіку продовження гібридної агресії Рф проти нашої держави", – написав Бондар у Facebook.

 

На думку заступника міністра, Росія намагається "вкотре розпалити міжнаціональну ворожнечу в Україні".

 

Бондар вважає, що в заявах Володіна є склад злочину. "Треба, щоб правоохоронні органи України вивчили зазначені висловлювання російського чиновника на предмет порушення законодавства України.
На мою думку, тягне на кримінал!" – вважає він.

 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що звинувачення Володіна є неправдивими. 

 

"Я хотів би зазначити, що в Україні немає ні малих, ні середніх, ні великих народів. В Україні є український народ. Так, він багатонаціональний, так, він може розмовляли різними мовами, але це єдиний народ, це єдина держава. Я хотів би всіх запевнити, що якщо хтось сподівається, що будуть відвалюватися, відходити, втрачатися ще якісь території, то це лише мрії", – сказав Разумков, згідно з повідомленням аґенції "Укрінформ".

 

Він додав, що держава докладає багато зусиль для того, щоб консолідувати суспільство навколо об'єднувальних тем. "Це непростий шлях, і сьогодні всі верстви населення і всі органи влади повинні концентруватися саме на цьому", – зауважив спікер.

 

02.12.2019