За відповідний закон проголосував Бундесрат.

 

 

Переважну більшість мешканців ФРН з 2021 року буде звільнено від сплати внеску солідарності з новими федеральними землями (Solidaritätszuschlag). Бундесрат – представництво федеральних земель Німеччини – в п'ятницю, 29 листопада, схвалив відповідний закон, затверджений раніше німецьким Бундестаґом. Про це повідомило німецьке ділове видання Finanz Nachrichten.

 

Відрахування дозволять не вносити приблизно 90 відсоткам платників податків. Це торкнеться осіб, чий оподатковуваний дохід не перевищує 61717 євро на рік. Ще 3,5 відсотка громадян Німеччини будуть, як і раніше, платити його в повному обсязі, а 6,5 відсотка – частково.

 

За даними німецького уряду, нова постанова дозволить майже на 11 млрд євро в рік знизити податкове навантаження для 35,5 млн громадян. Міністр фінансів країни Олаф Шольц (Olaf Scholz) назвав цей крок «свідченням успіху возз'єднання Німеччини».

 

Внесок солідарності – особливий податок, запроваджений після возз'єднання Німеччини 1990 року з метою відновлення нових федеральних земель, тобто теренів колишньої НДР. Він становить 5,5 відсотка від корпоративного і прибуткового податку і лише в 2018 році приніс в німецький бюджет 18,9 млрд євро.

29.11.2019