Шведський суд підтвердив перемогу "Нафтогазу" над "Газпромом".

 

Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) відхилив апеляцію "Газпрому", подану на окреме рішення Стокгольмського арбітражу в справі щодо постачання газу між "Нафтогазом" та російським монополістом.

 

Про це повідомив комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

 

 

"Повна перемога! Україна знову перемагає! Ми виграли апеляцію по першій скарзі "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу!" – повідомив Вітренко.

 

Як нагадує пресова служба НАК "Нафтогаз", в окремому рішенні, яке було прийняте 31 травня 2017 року, трибунал Торгової палати Стокгольма повністю відхилив претензії "Газпрому" за положенням "бери або плати".

 

Крім того, трибунал визначив, що "Нафтогаз" має право на коригування формули розрахунку ціни згідно з ринковою ситуацією. Також травневе рішення 2017 року скасувало заборону на реекспорт газу.

 

"Сьогодні апеляційний суд відхилив претензії "Газпрому" проти цього рішення і залишив його в силі", – зазначили в українській компанії.

 

Згідно з текстом рішення, котре наводить Вітренко, "Газпром" має компенсувати "Нафтогазу" витрати на судовий процес у розмірі 1 021 774,26 євро та 1 650 000 грн.

 

Апеляційний суд цілковито відхилив запит "Газпрому" на компенсацію витрат на судовий процес.

 

"Які кому ще потрібні докази, що наші вимоги не є "абсурдними", що рішення Стокгольмського арбітражу є обґрунтованими, і що "Газпрому" ці рішення Стокгольмського арбітражу потрібно просто виконувати?" – прокоментував Вітренко.

 

Усні слухання в справі за заявою "Газпрому" про оскарження другого арбітражного рішення (остаточне в справі щодо купівлі-продажу газу) очікуються у лютому 2020 року. Слухання по апеляції на третє рішення (по транзитному контракту) заплановані на осінь наступного року.

 

Арбітражні рішення залишаються дійсними і підлягають виконанню, незважаючи на процес апеляційного оскарження. Такі рішення втрачають чинність лише у випадку та після того, як апеляцію буде задовольнено.

 

27.11.2019