Китайці хочуть побудувати три заводи на Тернопільщині.

 

Китайські інвестори хочуть побудувати в межах індустріального парку «Chortkiv-West» заводи з виготовлення фруктози, лізину та глютамінової кислоти. Про це йшлося на перемовинах міського голови Чорткова Володимира Шматька з представниками китайської компанії, які приїздили в місто минулого тижня, – повідомляє пресслужба Чортківської міськради.

 

 

«Китайські інвестори мають намір побудувати у межах індустріального парку Chortkiv-West завод із переробки кукурудзи. У подальших планах – ще два. На першому заводі виготовлятимуть фруктозу (орієнтовні розміри земельної ділянки, яка необхідна для цього, – 15 га), на другому – лізин (натуральна харчова добавка, здебільшого для тварин), на третьому – глютамінову кислоту (теж харчова добавка, використовують як підсилювач смаку). Для будівництва трьох заводів максимально може знадобитись 75 га землі. Нагадаємо, площа індустріального парку – 87,68 га», – зазначено в повідомленні.

 

За попередніми підрахунками, будівництво таких трьох заводів може створити орієнтовно 1500–1800 робочих місць. На заводі, який будуватимуть у першу чергу, працюватиме близько 350 людей. Вартість будівництва одного заводу – 200 мільйонів доларів.

 

Під час перемовин також обговорили підведення комунікацій до промислової зони, зокрема електричних, газових, водних. У міській раді Чорткова кажуть, що китайські інвестори залишилися задоволені підсумками зустрічі, тож перемовини і надалі триватимуть на державному рівні.

 

 

Нагадаємо, Chortkiv-West може стати одним з найбільших індустріальних парків в Україні. Концепцію його створення підтримали влітку депутати міської ради, а нещодавно його вже внесли до Реєстру індустріальних парків. Основною метою створення цього парку є забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності міста, забезпечення зайнятості місцевого населення. Строк функціонування індустріального парку – 30 років.

 

25.11.2019