Соціологія: Українці починають розчаровуватися в "нових обличчях".

 

Відносна більшість українців (40,8%) негативно ставиться до того, що більшість депутатів нинішнього скликання Верховної Ради ніколи не займалася політикою. Частка респондентів, скептичних до критерію "нових облич", за три місяці зросла на 16%. 

 

Про це свідчить соціологічне опитування, яке провів фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології у листопаді.

 

 

 

Чверть респондентів (23,9%) усе ще вважає відсутність політичного досвіду в депутатів позитивом; у порівнянні з попереднім опитуванням цей показник зменшився майже на 10%.

 

Іще чверть українців зберігає амбівалентне ставлення до нових облич: на їхню думку, ця риса новообраних депутатів може обернутися і позитивом, і негативом. 

 

Загалом, в Україні наростає число громадян, котрі вважають, що держава рухається в недоброму керунку.

 

 

У листопаді трохи більше третини (35,9%) вважало, з напрямом подій в Україні все добре. Для порівняння, в серпні, відразу після парламентських виборів, носіями такої оцінки була половина респондентів (50,5%). 

 

У правильності руху країни переважно впевнені виборці партії "Слуга народу" (50% схвалюють вектор, 25% вважають його неправильним).

 

Найбільш невдоволеними є виборці партій "Європейська солідарність" (74%) та "Опозиційна платформа – За життя" (69%). Подібно, "ЄС" і "ОПЗЖ" найбільш песимістичні щодо відсутності досвіду в парламентарів нинішнього скликання. 

 

Рівень задоволення політикою Володимира Зеленського та його команди залишається достатньо високим, але поступово падає. За три місяці число неґативних оцінок щодо політики Зеленського зросло на 11%.

 

 

Поза тим, число респондентів, котрі жалкують за свій вибір на президентських виборах, не зростає: у листопаді 69,4% підтверджували свій весняний вибір, а в серпні – 67,8%

 

Роботою Верховної Ради більшою чи меншою мірою задоволена третина українців: 6,4% цілковито задоволені, 27,5% – частково. Водночас майже половина виборців висловлюють парламенту незадоволення (25,8% переважно не задоволені, 21,3% зовсім не задоволені).

 

Українці поділилися у ставленні до монобільшості: 40% вважає коаліцію "Слуги народу" шансом на стрімкі зміни і виконання обіцянок, а 40% бачить загрозу беззаконня та авторитаризму.

 

Число респондентів, упевнених у правильності свого голосу на парламентських виборах, проти серпня впало на 9%.

 

ДОВІДКОВО. Загальнонаціональне дослідження громадської думки було проведене фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, які контролює українська держава. У результаті польового етапу зібрано 2041 анкету. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

25.11.2019