Прем'єр: Ми не повернемо ані «Приватбанку», ані грошей.

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд виступає проти повернення "Приватбанку" чи його грошей старим власникам. Гончарук також запевняє світову спільноту в тому, що українська влада є незалежною від олігархів.

 

Про це йшлося під час виступу Гончарука у лондонському Королівському інституті з міжнародних справ, Chatham House.

 

 

Як свідчить "Голос Америки", голова уряду був змушений неодноразово доводити аудиторії, що нова влада у Києві здатна проводити незалежну політику і реформувати країну у такий спосіб, щоб потужні підприємці з політичним впливом підкорялися правилам конкуренції та поважали закон.

 

“У нас є дуже чітке розуміння – у мене, у Президента, в уряду, – що справа "Приватбанку" є показовою про Україну для усього світу. Тому, звичайно, ми стоїмо на тому, що ні цей банк, ні кошти з нього не повинні бути повернені попереднім акціонерам”, – сказав Гончарук.

 

Прем’єр-міністр заявив, що стосовно "Приватбанку", і зокрема у відповідь на можливі судові рішення у низці позовів по справі, в уряду “є стратегії, і ми готові до будь-якого розвитку подій”.

 

“Уряд України, команда Президента буде робити усе від нас залежне, щоб цей приклад став сигналом того, що в Україні все змінилося”, – запевнив Гончарук.

 

Він визнав, що олігархи мають гучний голос, який лунає через засоби масової інформації в Україні і за кордоном, але це, переконує прем’єр, “лише показує те, що вони хочуть здаватися впливовими, а насправді їхній вплив зменшується”.

 

Серед способів скорочення злоякісного впливу приватних інтересів в українській економіці Олексій Гончарук назвав збереження незалежності Національного банку України, боротьбу з монополіями, особливо в інфраструктурі, а також приватизацію державних підприємств і встановлення верховенства права з допомогою нової реформованої системи судочинства.

 

Видання KyivPost у п'ятницю опублікувало заяву колишнього власника "Приватбанку" Ігоря Коломойського про те, що він невдовзі поверне собі контроль над банком.

 

"Міжнародний валютний фонд знає, що "Приватбанк" повернуть у найближчому майбутньому", – заявив Коломойський.

 

 

Сама стаття присвячена конфліктові довкола Нікопольського заводу феросплавів, співвласником котрого є Коломойський. Олігарх заявив, що небажання націоналізованого банку йти на поступки працівникам НЗФ може спричинити до того, що "працівники можуть і зайти в "Приватбанк".

 

Із вересня працівники НЗФ пікетували центральний офіс "Приватбанку" в Дніпрі, а віднедавна – його офіси в Києві. Зокрема, працівники пікетували будівлю, в котрій відбувалося засідання наглядової ради банку під час візиту місії Міжнародного валютного фонду.

 

Між тим, кумпель Ігоря Коломойського народний депутат Олександр Дубинський висловив ідею пікету працівниками НЗФ іще й лікарні, в котрій наразі перебуває голова правління "Приватбанку" Петр Крумханзл після інфаркту. Дубинський зловтішається, що побажання Коломойського – щоби чеський банкір вирушив додому "в будь-якій формі" – може справдитися. 

 

24.11.2019