Міністр транспорту ініціює відставку заступниці, втягнутої у скандал "через ліжко".

 

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій на найближчому засіданні Кабінету Міністрів подасть прохання про звільнення своєї заступниці Олександри Клітіної з посади через її критичні висловлювання щодо міністра.

 

 

"Я як міністр інфраструктури приймаю рішення: на наступний Кабмін вноситиму подання щодо звільнення заступника міністра з питань європейської інтеграції Олександри Клітіної", – сказав Криклій у відеозверненні, оприлюдненому прес-службою Мінінфраструктури.

 

Криклій зазначив, що після повернення Клітіної з відрядження відбув із нею розмову, під час якої розцінив її поведінку як таку, що не відповідає члену команди міністерства. "Але коли я запропонував за власним бажанням піти з посади, пані Клітіна дала зрозуміти, що вона хоче розпочинати власну політичну кар'єру, хоче скористатися цією ситуацією. І, власне, увесь фон, увесь хайп, створений навколо цієї ситуації, буде використовувати для того, щоб боротися за цю посаду", – заявив міністр.

 

Голову міністерства, зокрема, обурила переписка своєї заступниці із "пранкером", у котрій вона критично висловлювалася щодо свого керівника у міністерстві. "Власне, я не зовсім розумію, як можна працювати в команді з таким міністром, до якого є зауваження. Тому заступник, логічно припустити, звільняється за власним бажанням, а не намагається через "чатики" з паном "Джокером" стати міністром", – сказав він.

 

Криклій додав, що звертатиметься до правоохоронних органів із проханням перевірити викладені в переписці фактів стосовно корупції, зловживань на "Укрзалізниці", діяльності проектного офісу SPILNO etс.

 

Водночас, Владислав Криклій неґативно висловився щодо іншого скандалу, в котрій фіґурує Клітіна: в інтернет виклали запис розмови за участі представників нової влади, а зокрема народного депутата Юрія Корявченкова ("Юзіка"), під час котрої вони натякають на те, що Олександра отримала посаду в міністерстві завдяки своїй вроді. Цей запис оприлюднив нардеп Антон Поляков, виключений із фракції "Слуга народу" через некомандну поведінку.

 

Криклій заявив про неприпустимість зневажання честі та гідності людини через її стать. "Сексизм, ейджизм та інша дискримінація – неприпустиме явище у будь-яких сферах життя, і особливо в політиці. Прошу вибачення за тих чоловіків, яким стало сили жартувати, але забракло сили вибачитися", – написав міністр пізніше на своїй сторінці у Facebook.

 

19 листопада народний депутат Антон Поляков оприлюднив запис розмови "слуг народу" у Кривому Розі, під час котрої вони обговорювали, як "вирішувати питання" із місцевими правоохоронцями. В розмовах згадувалася Клітіна, про котру говорили, начебто вона могла отримати посаду завдяки своїй вроді – як пишуть опоненти, "через ліжко".

 

Згодом виявилося, начебто Олександра Клітіна переписувалась з пранкером "Джокером" на тему корупції у транспортній галузі.

 

У п'ятницю Клітіна заявила про те, що вона відмовляється подавати у відставку. Заступниця міністра має намір звернутися до суду через наклеп.

 

Олександру Клітіну призначили заступником міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції 18 вересня 2019 року.

 

22.11.2019