УКУ збиратиме кошти на стипендію пам’яті Богдана Сольчаника.

 

3 грудня Український католицький університет збиратиме кошти в Докторський фонд для щорічної аспірантської стипендії імені Героя Небесної Сотні, Героя України Богдана Сольчаника. У такий спосіб університет долучається до святкування Всеукраїнського дня добрих справ у рамках глобального руху Giving Tuesday, – інформує пресслужба УКУ.

 

 

«Оскільки наш університет дбає про розвиток якісних, міждисциплінарних наукових досліджень у царині гуманітаристики, зокрема історії, у цей день ми збиратимемо кошти в Докторський фонд для щорічної аспірантської стипендії імені Героя Небесної Сотні, Героя України Богдана Сольчаника», – зазначають в УКУ.

 

Україна долучиться до відомої у всьому світі ініціативи Giving Tuesday (щедрий вівторок) другий рік поспіль. Цього дня мільйони людей у понад 150 країнах світу влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах із закликом робити добрі справи. Цьогоріч святкування Всеукраїнського дня добрих справ відбудеться 3 грудня.

 

Долучитися до Всеукраїнського дня добрих справ і пожертвувати на стипендійний фонд імені Богдана Сольчаника можна за цим посиланням.

 

Для довідки:

 

2016 року УКУ заснував першу для Університету стипендію для навчання на докторській програмі УКУ в пам’ять про свого викладача Богдана Сольчаника, героя Небесної Сотні. Докторську стипендію імені Богдана Сольчаника щороку присвоюють найкращому аспірантові, який демонструє високі академічні результати, має опубліковані чи прийняті до друку наукові статті в авторитетних українських і закордонних виданнях, веде активне публічне наукове і громадське життя, перевагу надають аспірантам, які застосовують у дисертаційному дослідженні міждисциплінарний підхід.

 

 

Богдан Сольчаник – молодий поет, науковець і викладач УКУ, який загинув від кулі снайпера на Майдані Незалежності в Києві 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності. Богдан готувався до захисту дисертації на тему «Виборчі практики в малому західноукраїнському місті, 1965-2006 роки». З перших днів Євромайдану Богдан Сольчаник був у числі тих активістів, які у мирний спосіб відстоювали своє право на гідність і протестували проти режиму Януковича.

 

За рішенням Вченої ради, першим лауреатом стипендії імені Богдана Сольчаника став Іван Альмес (Львівщина), аспірант другого року навчання докторської програми з історії. 2017 року стипендію здобула Неллі Холтобіна, аспірантка кафедри світової історії нового й новітнього часу. 2018-го – Михайло Мартиненко (Київ), аспірант третього року навчання (спеціальність «Історія та археологія»). 2019 року стипендію отримав Руслан Чікалін (Донецьк), аспірант кафедри нової та новітньої історії України третього року навчання.

 

22.11.2019