США зволікають з переказом Україні 35 млн доларів військової допомоги.

Пентаґон поки що відмовляється називати причину затримки.

 

                                   Джон Ґараменді

 

США досі не перерахували Україні обумовлені 35,2 мільйона доларів з числа виділених Вашінґтоном майже 400 мільйонів на військову допомогу. Як повідомила газета Los Angeles Times з покликом на документи міністерства оборони США, які опинилися в її розпорядженні, ці гроші перебувають на балансі американської сторони.

 

За даними видання, ці кошти мали піти на придбання озброєнь, включно з гранатометами, захищеними засобами зв'язку, а також на оснащення бойових кораблів ВМС України.

 

Речниця Пентаґону Карла Ґлісон (Carla Gleason) підтвердила газеті, що Сполученим Штатам ще належить переказати Україні понад 35 мільйонів доларів. Однак вона відмовилася назвати причину, через яку кошти досі не відправлені до Києва. Карла Ґлісон лишень запевнила, що кошти будуть переказані «упродовж кількох наступних тижнів».

 

Комітет Палати представників Конґресу США з питань збройних сил надіслав запит міністерству оборони країни. «Проте він досі залишається без відповіді», – нарікав голова підкомітету з боєготовності республіканець Джон Ґараменді (John Garamendi). Він запевнив, що в Палаті представників не мають наміру залишати ситуацію без уваги.

20.11.2019