Зеленський чекає від зустрічі "нормандської четвірки" домовленості з терміном кінця війни.

 

Президент України Володимир Зеленський має намір обговорити на зустрічі в "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція та РФ) ініціативу з окресленням конкретних термінів припинення війни на Донбасі.

 

Про це Зеленський сказав на брифінґу у вівторок після зустрічі з прем'єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем, повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Щодня ми можемо говорити про припинення війни на Донбасі, повернення наших територій. Але ми не можемо просто про це говорити – треба домовлятися про повернення наших територій. Я говорю про спочатку зрозумілі якісь терміни", – сказав Зеленський.

 

Президент зазначив, що "хоче говорити про повернення, деокупацію Донбасу з якимись більш-менш чіткими термінами".

 

"Ми про це говоритимемо. Я порушуватиму це питання", – запевнив Президент України.

 

Володимир Зеленський анонсував продовження розмови довкола "формули Штайнмаєра": сторони обговорять можливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО, які можуть відбутися після виведення з цих територій усіх незаконних збройних формувань.

 

"Є серйозні питання, пов'язані з безпекою, гуманітарні питання. Є питання, пов'язані з місцевими виборами. Тобто ми маємо говорити про можливості проведення місцевих виборів після того, як там не буде жодних військових незаконних формувань. Розпочати цю розмову ми повинні", – сказав він.

 

Між тим, у російському Кремлі у вівторок заявили, що за підсумками зустрічі "нормандської четвірки", не виключено, укладуть спільну заяву, меморандум абощо.

 

"Можна очікувати, що узгоджуватиметься якийсь текст. Який це буде документ і чи буде він підписний, поки що говорити передчасно. Поки що якихось спільних рішень з цього приводу не було", – сказав прессекретар Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков.

 

Пєсков уточнив, що в дипломатичній практиці бувають документи, які підписують, а бувають документи, які приймають без підпису. "Як правило, приймають різні заяви, декларації, меморандуми тощо. Деякі домовленості, плани дій, дорожні карти, угоди – документи, які мають зобов'язальний характер, їх найчастіше підписують", – цитує аґенція УНІАН.

 

Дмітрій Пєсков додав: наразі не визначено, чи буде цей документ декларативним, чи зобов'язальним. "Узгодження документа триває. Це якийсь текст, а що це буде за документ, ще маємо визначити", – сказав Пєсков.

 

19.11.2019