Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив про те, що новий законопроєкт про особливий статус Донбасу розроблять за підсумками зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки".

 

Про це Разумков заявив в ефірі телеканалу ICTV.

 

"І позиція Президента, і позиція більшості у Верховній Раді була такою: Президент, повернувшись із нормандської зустрічі, разом з парламентом, і головне – разом з суспільством, створюватимуть законопроєкт, про який ви згадали", – зазначив спікер парламенту. 

 

Разумков переконаний, що ВР зможе розробити текст нового документа за 11 календарних днів після зустрічі лідерів "нормандської четвірки", з тим, аби впоратися до нового року (зустріч "нормандської четвірки" має відбутися 9 грудня в Парижі, а останнє засідання Верховної Ради заплановане на 20 грудня).

 

Також на понеділковому брифінґу у Верховній Раді Дмитро Разумков сказав, що не поділяє квапливості Пристайка, оскільки робоча депутатська група ще не має над чим працювати.

 

"Закидати народним депутатам, що щось не зроблено, я думаю, м'яко кажучи, не відповідає тим реаліям, в яких сьогодні перебуває держава. Працювати треба так, щоб отримувати результат, а не працювати заради праці", – зауважив Разумков.

 

Напередодні міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв'ю "РБК-Україна" поклав на Верховну Раду відповідальність за те, що робота над "особливим статусом" не є публічною, хоча відкритість законодавчої роботи в цьому питанні пообіцяв Володимир Зеленський.

 

 

"Було б добре, щоб ці тексти були напрацьовані за станом на зараз, щоб ми приїхали з готовими документами. Але я не бачу, щоб була створена група в парламенті, яка б взяла на себе цю ініціативу, сказала, що 31 грудня не за горами, давайте піднімемо існуючий документ і подумаємо, що ми можемо переписати. Точно так само не обговорюється закон про амністію, яка теж вказана у "мінських угодах", – заявив Пристайко.

 

Понад те, із відповідей міністра закордонних справ випливає, що він вважає український парламент одним із основних учасників переговорного процесу й чекає від депутатів контактів із мінською тристоронньою групою.

 

"У "мінських домовленостях" є пункт про те, що всі модальності повинні бути узгоджені з тією стороною, ОРДЛО. Єдиний шлях узгодження з тією стороною – тристороння контактна група. Тобто важлива взаємодія між парламентом, який буде приймати закон, і переговорною групою, яка повинна розуміти, що саме готові депутати зрештою проголосувати, адже без їхніх слів, без їхнього голосування, без їхньої участі нічого не вийде. Але і депутати повинні розуміти, що основні модальності закону повинні бути узгоджені переговорною групою. Створюється пілотна група, яка напрацьовує якісь речі, потім з нею ширше і ширше знайомиться громада, депутати, експерти, у результаті виходить проєкт закону, який голосують народні обранці", – заявив Пристайко.

 

19.11.2019