Пристайко вимагає від Верховної Ради закону про "особливий статус".

 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив про те, що новий законопроєкт про особливий статус Донбасу розроблять за підсумками зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки".

 

Про це Разумков заявив в ефірі телеканалу ICTV.

 

"І позиція Президента, і позиція більшості у Верховній Раді була такою: Президент, повернувшись із нормандської зустрічі, разом з парламентом, і головне – разом з суспільством, створюватимуть законопроєкт, про який ви згадали", – зазначив спікер парламенту. 

 

Разумков переконаний, що ВР зможе розробити текст нового документа за 11 календарних днів після зустрічі лідерів "нормандської четвірки", з тим, аби впоратися до нового року (зустріч "нормандської четвірки" має відбутися 9 грудня в Парижі, а останнє засідання Верховної Ради заплановане на 20 грудня).

 

Також на понеділковому брифінґу у Верховній Раді Дмитро Разумков сказав, що не поділяє квапливості Пристайка, оскільки робоча депутатська група ще не має над чим працювати.

 

"Закидати народним депутатам, що щось не зроблено, я думаю, м'яко кажучи, не відповідає тим реаліям, в яких сьогодні перебуває держава. Працювати треба так, щоб отримувати результат, а не працювати заради праці", – зауважив Разумков.

 

Напередодні міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв'ю "РБК-Україна" поклав на Верховну Раду відповідальність за те, що робота над "особливим статусом" не є публічною, хоча відкритість законодавчої роботи в цьому питанні пообіцяв Володимир Зеленський.

 

 

"Було б добре, щоб ці тексти були напрацьовані за станом на зараз, щоб ми приїхали з готовими документами. Але я не бачу, щоб була створена група в парламенті, яка б взяла на себе цю ініціативу, сказала, що 31 грудня не за горами, давайте піднімемо існуючий документ і подумаємо, що ми можемо переписати. Точно так само не обговорюється закон про амністію, яка теж вказана у "мінських угодах", – заявив Пристайко.

 

Понад те, із відповідей міністра закордонних справ випливає, що він вважає український парламент одним із основних учасників переговорного процесу й чекає від депутатів контактів із мінською тристоронньою групою.

 

"У "мінських домовленостях" є пункт про те, що всі модальності повинні бути узгоджені з тією стороною, ОРДЛО. Єдиний шлях узгодження з тією стороною – тристороння контактна група. Тобто важлива взаємодія між парламентом, який буде приймати закон, і переговорною групою, яка повинна розуміти, що саме готові депутати зрештою проголосувати, адже без їхніх слів, без їхнього голосування, без їхньої участі нічого не вийде. Але і депутати повинні розуміти, що основні модальності закону повинні бути узгоджені переговорною групою. Створюється пілотна група, яка напрацьовує якісь речі, потім з нею ширше і ширше знайомиться громада, депутати, експерти, у результаті виходить проєкт закону, який голосують народні обранці", – заявив Пристайко.

 

19.11.2019