У Грузії відновилися велелюдні акції протесту.

Цього разу десятки тисяч людей протестують проти провалу виборчої реформи.

 

 

У Тбілісі в неділю, 17 листопада, одночасно почалися дві антиурядові акції протесту. Як повідомив грузинський інформаційний портал Apsny.ge, акція 20 політичних сил, в тому числі опозиційних партій «Єдиний національний рух» (ЄНР) і «Європейська Грузія – рух за свободу», зібрала понад 20 тисяч демонстрантів.

 

Прихильники ЄНР зібралися в Пушкінському сквері, а «Європейська Грузія» призначила місцем зустрічі площу Першої республіки. Протестувальники зустрілися біля будівлі парламенту, куди вони дійшли ходою з різних боків.

 

У той же час на проспекті Руставелі біля будівлі Тбіліського театру опери і балети пройшла акція опозиційної партії «Альянс патріотів Грузії», котра, як і ЄНР, входить до парламенту. На неї вийшли сотні людей. Організатори пояснили, що виступають з тими ж вимогами, що й учасники акції біля парламенту, але не бажають мітингувати разом з членами ЄНР – партії експрезидента Михайла Саакашвілі.

 

Всі протестувальники звинуватили керівництво країни в провалі виборчої реформи. Влітку урядова партія «Грузинська мрія» під тиском протестів обіцяла відмовитися від парламентських виборів за мажоритарною системою. Однак 14 листопада парламент Грузії не підтримав законопроєкт про проведення в 2020 році виборів за пропорційною системою з нульовим виборчим бар'єром.

 

Прихильники ЄНР і «Європейської Грузії» також вимагають відходу «Грузинської мрії» від влади, демісії уряду і зміни керівництва Центральної виборчої комісії. Деякі учасники мітингу ввечері 17 листопада розбили біля будівлі парламенту намети, стали приносити діжки і дрова для продовження протесту вночі.

 

Учасники акції заявили, що встановлять 24-годинне чергування. За їхніми словами, будівля законодавчого органу буде пікетуватися доти, допоки їхні вимоги не будуть задоволені. «Ми не дозволимо особистому обслуговуючому персоналу Бідзіни Іванішвілі (лідера «Грузинської мрії» – Z) увійти в цю будівлю. Якщо вони хочуть потрапити в неї, нехай тоді призначать позачергові пропорційні вибори», – заявив один з учасників акції.

17.11.2019