Верховна Рада ухвалила бюджет на 2020 рік.

 

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому закон про державний бюджет України на 2020 рік, доопрацьований з урахуванням оновленого прогнозу уряду з ростом ВВП на 3,7%.

 

 

Як передає аґенція УНІАН, за ухвалення закону №2000 у другому читанні з урахуванням рекомендацій парламентського комітету з питань бюджету проголосувало 279 народних депутатів, а за ухвалення в цілому – 280.

 

Бюджет підтримав 241 член фракції "Слуги народу", 19 депутатів із групи "За майбутнє" і 20 позафракційних.

 

Представляючи проєкт, міністр фінансів Оксана Маркарова назвала бюджет-2020 реалістичним і збалансованим, зазначивши, що наступного року місцеві бюджети отримають набагато більше ресурсів.

 

"У цьому бюджеті – збільшення видатків на медицину, на освіту. У цьому бюджеті передбачено набагато більші кошти на інфраструктуру. У цьому бюджеті не знижено, а збільшено видатки на місцеве самоврядування", – наголосила вона.

 

Зі слів міністра, те, що виглядає як скорочення, насправді є перекласифікацією видатків. "Ви знаєте, що цього року соціальні програми і медична реформа «вторинки» йдуть за іншими механізмами, які вже закладені в бюджеті. Тому ми просто виконуємо державний бюджет. При цьому всі трансферти і все субвенції на місцеві бюджети, в тому числі ДФРР, соцеконом, субвенція на об'єднані територіальні громади, більші, ніж торік", – додала Маркарова.

 

Вона наголосила, що всі місцеві бюджети відповідним чином забезпечені, а сьогодні депутати своїм голосуванням за зміни до Бюджетного кодексу додали місцевим бюджетам ще 7 млрд грн з дорожнього фонду.

 

Перед прийняттям бюджету Верховна Рада схвалила зміни до Бюджетного кодексу України для збалансування самого бюджету.

 

Згідно з інформацією Міністерства фінансів, запропоновані зміни покращать адміністрування платежів, забезпечать наповнення бюджетів різних рівнів та стабільне фінансування сфери освіти й охорони здоров'я, поліпшать управління витратами соціальної спрямованості.

 

Під час обговорення проєкту зал ще раз відхилив низку поправок, не підтриманих профільним комітетом, однак автори цих поправок висловили претензії, стверджуючи, що законопроєкт порушує права територіальних громад розпоряджатися своїми коштами.

 

У відповідь представник парламентського комітету з питань бюджету Юрій Кузбит заявив, що це не відповідає дійсності, і комітет підтримує законопроєкт в остаточній редакції, викладеній у порівняльній таблиці. "Йдеться про те, щоб збалансувати бюджет-2020. Необхідно, щоб він працював і був коректним. От і все. Ніхто не намагається зараз угробити децентралізацію", – сказав депутат.

 

Згідно з оприлюдненим напередодні голосування висновком профільного комітету, під час доопрацювання проєкту держбюджету його доходи були збільшені на 14 млрд грн, видатки – на 10 млрд грн, а дефіцит знижено на 855 млн грн; він залишається у межах 2,1% ВВП.

 

Верховна Рада 18 жовтня ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт про державний бюджет України на 2020 рік з доходами в сумі 1,079 трлн грн, видатками на 1,170 трлн грн і граничним дефіцитом у 95 млрд грн, або 2,1% ВВП.

 

Кабінет Міністрів 5 листопада передав до парламенту доопрацьований до другого читання проєкт держбюджету України на 2020 рік, що базується на оновленому прогнозі з ростом ВВП на 3,7% і середньорічним курсом на рівні 27 грн/дол.

 

14.11.2019