"Ринок – це не розпродаж": Прем'єр закликав підтримати земельну реформу.

 

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук закликав Верховну Раду підтримати проєкт земельної реформи, котрий передбачає початок ринку землі в 2020 році. Голова уряду запевняє, що ініціатива Кабміну пройшла належне обговорення і не передбачає наступу на права людей.

 

Про це Гончарук написав на своїй сторінці у Facebook. У середу Верховна Рада розглядає проєкти щодо ринку землі в першому читанні. Під стінами парламенту зібралася акція протесту. 

 

 

"Владу обирали для змін. Ми – не старі політики, які вже вісім скликань поспіль з року в рік продовжували мораторій, заохочуючи за безцінь продавати через "сірі" схеми землю та здавати її в оренду за копійки. Ми не можемо зробити життя мільйонів громадян, що живуть у селах, кращим, якщо нічого не змінюватимемо та не будемо давати можливості людям самостійно розпоряджатись своєю землею", – заявив Гончарук.

 

"Земельна реформа – це не про розпродаж землі. Це – про відновлення справедливості та про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм – продати, працювати на ньому чи здавати в оренду", – зазначив голова уряду.

 

Олексій Гончарук запевнив, що перш ніж виносити ці законопроєкти на розгляд громадськості, урядовці проводили "численні консультації та переговори, опрацьовували декілька десятків можливих сценаріїв". "Потім протягом двох місяців у нас був постійний діалог як з прихильниками, так і з противниками цієї ініціативи з метою пошуку спільного знаменника. Ми не можемо задовольнити усіх, наше завдання – балансувати інтереси всіх стейкхолдерів (а не однієї певної групи), встановлювати прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію", – переконує Гончарук.

 

 

Міністр економіки Тимофій Милованов заявив, що середа – "історичний день" у Верховній Раді.

 

"Ми всі знаємо, що ринок землі в Україні є. «Сірий», «чорний», який завгодно, проте не прозорий і не відкритий. Він є, але не для всіх. Для «обраних». Тіньовий обіг землі, зв’язаний мораторієм, не дає країні розвиватися. Його обсяг наразі сягає 10 млрд гривень!" – зазначив Милованов.

 

Подібно до прем'єра, міністр економіки каже, що земельна реформа – то не просто зняття мораторію, а комплекс змін: дерегуляція, антирейдерство, прозорість, захист прав власника землі, фінансова підтримка.

 

Милованов стверджує, що Держгеокадастр за два місяці зробив більше роботи з обліку земель, ніж за попередні 28 років. "Я вірю, що прозорість – найкращі ліки проти корупції та неефективності", – сказав міністр.

 

Тимофій Милованов поінформував, що проєкт передбачає перехідний період аж до 1 січня 2024 року – юридичні особи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть. "Зараз будуємо систему моніторингу кінцевого власника, щоб не можна було купувати землю через підставних осіб", – гарантує міністр.

 

13.11.2019