“Ні розпродажу землі”: аграрії розпочали протести на магістралях.

 

Аграрії протестують проти впровадження земельної реформи – акції розпочалися на головних магістралях країни.

 

Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради у Facebook.

 

 

“На знак незгоди із цинічними діями влади у питанні земельної реформи аграрії вийшли зі своєю технікою до головних автомагістралей країни у 17 точках. До акції протесту приєднались сільгоспвиробники у 13 регіонах”, – йдеться у повідомленні.

 

Наразі акції відбуваються на магістралях Вінницької, Черкаської, Чернігівської, Тернопільської, Кіровоградської, Миколаївської, Хмельницької, Житомирської, Одеської, Полтавської, Волинської, Рівненської, Львівської областей.

 

Також у Facebook ВАР інформує про геолокації планованих акцій протесту аграріїв.

 

У Черкаській області: автошлях М05, поблизу м.Жашків (поворот на с. Тихий Хутір); автошлях Е95, пост поліції поблизу м.Умань.

У Чернігівській області: автодорога М01, с. Кіпті Козелецького району.

У Тернопільській області: автошлях М19, Горішньовигнанська сільська рада, Чортківськогор-ну (біля старої нафтобази).

У Кіровоградській області: автошлях М12, за 10 км від м.Новоархангельськ.

У Миколаївській області: Автошлях М14 (Київ – Херсон). Окружна м. Миколаєва (біля повороту на стару дорогу до м. Снігурівка).

У Хмельницькій області: автошлях Е50, с.Прибузьке.

У Вінницькій області: автошлях біля с. Махнівка (на перехресті), Козятинський район; автошлях Р36, смт Шпиків Тульчинського району; автошлях поблизу с. Писарівка Вінницького району.

У Житомирській області: автошлях М21, с. Осикове Бердичівський р-н.

У Одеській області: автошлях М05, Е 95, с.Демидове.

У Полтавській області:автошлях М03, с. Марянівка, Великобачаганський район; автошлях М03, с. Чутово.

У Волинській області: автошлях М19, Т0311, с. Вербка, Володимиро-Волинський р-н.

У Рівненській області: с. Дядьковичі, шлях М06, Т1806.

У Львівській області: автодорога Н17, с. Малі Підліски, Жовківський р-н.

 

Всеукраїнська аграрна рада попросила з розумінням поставитися до можливих незручностей у пересуванні автошляхами і врахувати інформацію про проведення мітингів при плануванні поїздок.

 

Як повідомила аґенція "Укрінформ" з покликом на речницю Патрульної поліції Львівської області Катерину Рибій, біля села Малі Підліски Жовківського району близько 100 людей перекрили міжнародну трасу Київ–Чоп. До акції також залучили сільгосптехніку. Учасники протесту вирішили пропускати транспорт із дітьми. На стаціонарному посту патрульні скеровують транспортні засоби в об’їзд.

 

На міжнародній трасі М-19 масштабну акцію протесту – загальною чисельністю у близько півтори тисячі людей – розпочали зранку працівники АПК Тернопільщини.

 

"Наша акція має гасло «Ні розпродажу України!». На знак протесту того, що влада хоче запровадити ринок землі без попередніх парламентських слухань, які призначені на 4 грудня, ми перекриваємо міжнародну трасу М-19 «Доманове – Ковель – Чернівці». Розуміємо, що спонукали водіїв нервувати, утворюються затори, але і нас треба зрозуміти: ми хочемо, щоб влада виконала те, що обіцяла: до парламентських слухань не ставити на розгляд Верховної Ради жоден із законопроєктів щодо ринку землі", – сказав один із організаторів протестної акції на Тернопільщині Володимир Мужевич.

 

Міжнародну трасу у двох місцях перекрили у Чортківському районі. Загальна кількість протестувальників – близько півтори тисячі людей.

 

Раніше комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" №2178-10. Законопроєкт передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

 

Право купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення буде надано громадянам України, територіальним громадам, державі, юридичним особам України.

 

У середу, 30 жовтня, аграрії та фермери під Верховною Радою провели акцію протесту проти запуску ринку землі.

 

11.11.2019