Зеленський і Порошенко закликали розмовляти українською мовою.

 

Президент України Володимир Зеленський у День української писемності та мови зізнався в любові до укранської мови й висловив сподівання, що вона стане об'єднавчою для громадян України.

 

Про це йдеться у нотатці Зеленського на його сторінці у Facebook.

 

 

"Її намагалися заборонити, зацькувати, вбити, але вона вистояла, стала сильнішою та ще прекраснішою. Хтось володіє нею віртуозно та філігранно. Хтось її лише опановує, інколи помиляється, але щиро любить її усім серцем. Українська мова – неймовірна. Це мова краси, добра та гідності", – зазначив Президент.

 

"І вона ніколи не має стати причиною розбрату. Українська мова повинна об'єднувати. Заради одного – світлого майбутнього України та її громадян!" – вважає Президент.

 

Напередодні під час свого інтерв'ю Володимир Зеленський заявив, що він має успіхи у вивченні української мови і хотів би опанувати нею ще ліпше.

 

"Рівень української мови, на мою особисту думку, зростає. Я знаю, що є помилки з наголосами і з деякими словами. Хочу говорити краще. Може, і неможливо знати мову на 100%, але я намагаюся. Знаєте, практика – більше говорити. Краще – із розумними людьми. Я спілкувався з людиною російською мовою й іноді забував слова... Кажу цій людині: "А как это по-русски?", називаєш українське слово, і вона перекладає. Іноді вже й такі  є приклади", – похвалився Президент.

 

Попередній Президент України Петро Порошенко у своєму вітанні закликав українців переходити на українську мову. А сам зізнався, що, коли йшов у політику, то ще не розмовляв українською.

 

 

"До 1997 я майже не говорив українською. На Одещині, де народився, в селі у бабусі спілкувалися суржиком. У Києві в університеті викладали лише російською. Моя українська – мій свідомий вибір. Вибір на користь рідної мови, зроблений у доволі зрілому віці", – зазначив Порошенко.

 

"Повернутися до джерел ніколи не пізно. Опановуйте українську, хто ще цього не зробив", – закликав Президент.

 

Петро Порошенко вважає, що українську мову треба передати дітям – "і вона житиме вічно". "Ми прийняли багато законів на підтримку української мови. Але сила мови не в законах, а в її носіях. Дедалі більше українців вчать мову і свідомо на неї переходять. У нашої мови, у нашої країни – велике майбутнє", – зазначив Порошенко.

 

09.11.2019