У Петрівському на Донеччині розпочали відводити війська.

 

У суботу об 12:00 у районі поселень Богданівка та Петрівське на Донеччині розпочався практичний етап процесу відведення сил і засобів.

 

З ділянки розведення №3 відведенню підлягають 42 військовослужбовці Збройних Сил України, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї, повідомили у пресслужбі штабу Операції Об'єднаних сил. Сили ООС відходять на 1 км і займають нові, заздалегідь обладнані позиції.

 

 

Процес відведення верифікується представниками СММ ОБСЄ та військовослужбовцями зі Спільного центру контролю та координації.

 

Хронологія 9 листопада у Петрівському:

 

12:00 -12:01 – білий сигнал ракети з обох сторін, що підтвердив готовність.

12:10 – повторний сигнал зеленою ракетою НЗФ РФ.

12:15 – повторний сигнал зеленою ракетою української сторони.

12:20 – практичне розведення сил і засобів розпочато.

 

Штаб наголошує, що українська сторона була готова до практичного розведення ще у п'ятницю, 8 листопада. "Ця дата визначена, враховуючи той факт, що останнє порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення сил та засобів №3 (н. п. Петрівське), відображене у щоденному звіті СММ ОБСЄ в Україні від 31.10.2019, зафіксоване 30 жовтня цього року", – звернули увагу у штабі.

 

Командування ООС висловило подив непослідовністю дій бойовиків. "Дії окупаційних військ нелогічні, про що свідчить готовність, всупереч міжнародним домовленостям, до розведення 4 листопада та неготовність, з незрозумілих причин, 8 листопада", – здивувалився в штабі.

 

Розведення особового складу та озброєння буде відбуватися впродовж трьох діб. Згодом починається пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення в межах визначеної ділянки.

 

На 29 добу сторони мають поінформувати, що усі заходи проведено, і наступного дня представники СММ ОБСЄ мають провести верифікацію виконаних заходів.

 

09.11.2019